Споделена история от В чужбина

Помощ - предстои ми пътуване!
Здравейте! Много се надявам да получа отговор на въпроса си, тъй като летя след 2 дни до Холандия с Райънеър и това ще бъде първият ми полет в живота. Ще ползвам опцията Приоритет и 2 чанти ръчен багаж ... та въпросът ми е...може ли ръчния багаж да ми е всъщност дамската чанта и другото, което ме притеснява при нея е, че тя е с размери 30/15/27(28), а посочените за ръчен багаж са 40 см х 20 см х 25 см) . Другият ми въпрос е дали в ръчния багаж мога да пренеса козметиката си, която ще бъде съхранена в прозрачни пликчета, които се затварят отварят .... не знам точното им наименование, но някъде бях мернала че трябва да отговарят на някакви размери, а не знам моите отговарят ли...не са и при мен в момента да видя ... а и само в един такъв плик ли трябва да събера цялата козметика, не може ли в няколко? Тя пак няма да надвишава литър....за целта съм си взела само тестерни варианти - шампоани, балсами, интимент гел по 25, 50 мл и едва ли ще се поберът в един плик, но със сигурност са в малки разфасовки, под 100 мл. За чантата в багажното отделение пише 10кг, но за ръчния багаж не прочетох нищо...ще съм ви много благодарна ако ми отговорите на въпростите.....по възможност до утре, че в сряда летим живот и здраве...

Коментари

1.   Всичко ти е наред. Няма да извадят метъра за 2 см... Под 100 мл са течностите. За килограмите не се тревожи, ако трябва( не вярвам въобще, че ще се наложи), ще преместиш някои неща от единия в другия багаж.
Приятен полет ;)

2.   Прочетете в официалния сайт на авиокомпанията, там е описано всичко

https://www.ryanair.com/bg/bg/useful-info/help-centre/faq/baggage#0-1

3.   Лек полет!

4.   Не е проблем размера на ръчният ти багаж. Гримовете също не е нужно да ги слагаш в пликове и т. н. Пила за нокти не слагай в багажа, ножици също, нокторезачката и всичко що е метално да ти е под ръка да я покажеш като ти проверяват багажа през скенера. Нали знаеш, че преди да се качиш на самолета минаваш проверка не трябва да имаш нищо метално по себе си. Събуваш си обувките, якето, колан, пръстени. На идване за България не тъннах за метал, но на връщане два пъти тъннах и една грубиянка като ме претърсваше все едно ме удряше. Накрая се оказа че тънкам заради халката ми. Тъй като ние се прибрахме за да се оженим в България. Знаеш сигурно, че вода, храна, алкохол са забранени да ги качваш на борда. Купуваш си в самолета. Май водата им струваше 3 евро, сандвичите и те бяха по толкова най-много по 5 евро. Също предлагаха и лотарийни билети и парфюми. Стюардесите бяха мили, отзивчиви, полетът беше спокоен, като за първи полет моето усещане беше, че се возя в кола. Хубаво, че си платила за приоритет- сигурно знаеш че тези с преборите т са с предимство на опашките. Приятен полет