Споделена история от В чужбина

Да си бездомен в чужбина
От един месец са ме изгонили от вкъщи и живея в нещо като приют - има пералня, душ и столова, където всеки ден има топла храна. Не мога обаче да остана повече там, защото вратите са отворени само от декември до май. Работя в един склад, разбира се за малко пари, и се замислям дали да не замина за Франция. Арестуват ли бездомни хора там? Имам само една стара кола, която ми е останала от дядо, когато не съм на пътя, мога да спя вътре. Няма значение, никой вече не се интересува от мен. Нито хазарт играя, нито пия, нито пуша. Но винаги са се държали зле с мен, детството ми беше отвратително. Някаква работа надали ще мога да намеря без езикови познания, целта ми просто е да поживуркам някоя друга година, затова се интересувам дали биха ме арестували и евентуално върнали, ако ме видят на улицата. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Според мен търси работа в Чужбина, но такава, където е осигурена квартира или поне стая. В Германия и Италия работят много българи, за Франция не знам. Много съжалявам, че така се е случило, но не смятам, че няма изход!

2.   Не е нужно да си бездомен. Зимата живей в приюта, а лятото в къмпинг. Не знам за къмпингите във Франция, но в Испания, Малта, и из Източна Европа са евтини. Има един къмпинг Olive garden, намира се в Черна Гора, в Бартула, близо до Стари Бар. Цените са евтини, последно беше 6 евро нощувката, с вкл. ток и вода, палатката е от теб, но имат и те, имат и къщи. Защо не си купиш каравана, за да живееш в нея?

3.   Исках да изтегля малък кредит, за да си взема една каравана, но не ми дадоха, нямал съм 6 месеца постоянен договор, с постоянен съм от 1 месец. Попитах дали могат да ми дадат за покупка на автомобил, за да го ползвам за такси (за 3-4000), не повече, 6 банки ми отказаха. Затова съм още по-отчаян...

4.   Къде си? Търси си хубава работа, така ще си наемеш квартира и ще живееш, като нормален човек. Къде ще тръгваш пак от начало и с нов език.

5.   Във Франция в повечето градове навсякъде е синя зона, т. е. трябва да плащаш средно 2 евро на час, за да паркираш.

6.   Авторе, остави това с кредитите не е готино, теглят кредити само хората от матрицата, работят като роби, за да ги връщат, защото искат да си купят щастие.

Работи сезонни работи и си живей живота, казах ти, че в Малта е пълно с къмпинги, има българи, сезонът е дълъг, също и в Кипър. Ще живееш на къмпинг, много по-евтино е от квартира, къмпинги има почти целогодишно. Единствено ти трябва лична карта и разрешително за работа, и съвсем законно ще си живееш в държавата докато имаш договор на някаква работа. Мисли каква, че да не си роб. Един приятел работи на обекти, на Рила, например - изгражда пътеки, а друг път на разни места където има мото състезания - трасетата прави. Самият той е мотоциклетист и му харесва. Друг пък е парапланерист и си намира спонсори, пътува из света и си прави кефа. Трети се занимава с устойчиво развитие и има еко земеделие. Други, вкл. аз - се занимаваме с много и различни неща, които ни харесват, а в днешния капиталистически свят - всичко се заплаща, така че взимаме пари за нещата, които правим, често пъти - не, по свое желание, лично аз харесвам да получавам и друго освен пари.
Има в ютуб канали за живот на път, за живот в каравана, в малка къща а. к. а. тайни хаус, за хора фрийгани и т. н.

7.   Братле живея в франция 4 години на 19 съм миналата година завърших но все още не съм си намерил работа по професията ми но, нито съм на улицата.
Идвай ша ти хареса

8.   За теб бяха споделил и във фейсбук групи.
Вземи се стени малко, можеш да работиш на Ballspiele където средно вземат 10е на час
С док. на 4ч или талцайт което е 6часа минаваш на мини джоб имаш право и на плате карти ама май ти е по добре в приюта и колата ми се струва
Младо момче, срамота... Не можел работа да си намери а е пълно с работа за мъже.
Пълен търтей, но докато те хранят и имаш колата от дядо... Така ще е, не мислиш как да си вземеш квартира а за кредит за коли и как да живуркаш...
Миличко, животът не е само 1 или 2 год.
Мисли за в бъдеще