Споделена история от В чужбина

Като се прибрах от Бразилия, идеше ми да разцелувам земята
Здравейте! Миналата година се подведох по лъжите на някои "доброжелатели" от сайтовете и заминах за Бразилия. Според съветите на тези хора, там съм щяла без проблеми да си намеря работа като модел. Пристигнах в Рио де Жанейро и само след няколко дни, разбрах че всичко е било лъжа. Обикновенна работа се намира много трудно и е ниско платена, а за модел е абсурд. Повечето хора там живеят в свинска мизерия в гета наречени фавелас, нещо като нашите цигански квартали. Разбрах че направих голяма грешка, но проблема ми беше че нямах достатъчно пари за обратен билет. Няма да ви казвам какво съм правила, но най-накрая, преди месец, успях да събера пари за билет и да се върна обратно. Ако искате да отидите да работите в друга държава, съвета ми е, само в Европа!

Коментари

1.   Аз също предпочитам Европа. Съжалявам за това, което си преживяла, всичко ще се оправи :)

4.   Радвам се, че си успяла да се върнеш. Историята ти е много поучителна. Никога не тръгвайте без ясна представа къде отивате, без да знаете езика и най-добре без трудов договор. А да се доверите на познати, че там едва ли не ще ви чакат на летището с договор за работа, с ключове за луксозен апартамент и с за кола е най-най-най- глупавото нещо на света! Вероятно авторката е била доста млада, нямала е реална представа за нещата от живота и за това е станала лесна жертва на подобна измама, но поне е имала късмет. Не всички са така! Гледайте филма "Human trafficking" (май се превежда "Трафик на хора" и го има в Замунда) и ще видите за какво става дума. Една от историите е много подобна на тази на авторката. 16 годишно момиче бяга от вкъщи защото са и обещават, че ще стане модел и дори заминават за САЩ с още няколко момичета, ама реалността е страшна! За това не бъдете наивни и не се подвеждайте по приказки, ами много добре проучете нещата преди да тръгнете. Това важи и за Европа, но оттам поне връщането е малко по-лесно.

6.   Братовчедка ми с мъжа си и двете си деца, заминаха за Австралия. Стояха там три години и се прибраха, след като няколко пъти намерили в къщата си отровни змии. Последната се била навряла в работните ботуши на мъжа и. Ужас.

7.   Някой ти бил казал, ако темата е истина, показва колко лековато приемаш нещата и си неинформирана. Какъв модел в държава, където мизерията е потресаваща.

8.   "Работните ботуши на мъжа ѝ" :D
To като се "заминава" да си трета ръка работник с ботушки, много ясно, че ще се връщат.

9.   Аз така злъгах една, да чисти полвин година къщата, докат и "търсихме" работа за модел ... Хихи!

10.   До 6 - бих предпочел отровни змии в Австралия, отколкото такива (под формата на хора) в България. А тук в нашата "мила" родина е пълно с такива.

11.   До 8.
Не всички могат да са професори и политици. Ако нямаше строители, ти или нямаше да имаш къща и да спиш на земята, или трябваше сам да си направиш някоя барака.
Аман от начетени и преуспели шкембета!

12.   Австралия си е хубаво - топличко, няма зима, високи доходи. Голяма работа че има змии, да си затварят прозорците, или да си купят антидот.

13.   Темата е фейк. Просто някой за пореден път ни харзулва...

14.   И аз така - всеки път, когато се прибирам от България целувам земята...

15.   В Австралия е хубаво, особено за децата. Там те могат да си играят с крокодилите, паяците(но трябва да внимават да не ги ухапят, защото са смъртоносни) и многото видове отровни гущери и змии. Като им стане пък горещо, могат да се разхладят в морето, където ги очакват страхотни авантюри с боксови медузи и много голямо разнообразие от акули, като най-много ще им харесат белите и тигровите.

16.   Е, в Европа. Аз нали пуснах темата "За хора работили в Германия" и всички ме убедиха, че там не си струвало. Ами ако в най-развитата Европейска страна не си струва, какво остава за другите европейски страни. Някой може ли да ми каже къде си струва?

17.   Холандия, Вишеградската четворка, Ирландия. Други не бих препоръчала, защото или са бедни и трудно ще си намериш работа, или са пълни с мигранти.