Споделена история от В чужбина

Нямам търпение да се прибера у дома!
Здравейте,
Ще се опитам да бъда кратка, но ако не бъде така моля за извинение.. Просто вече го трупам 2 години без да го споделям.
Преди 3 години, аз и мъжът ми с който сме заедно почти 6 години решихме да заминем за чужнина. Той получи страхотно предложение от негов приятел. Стегнахме багажите и тръгнахме. Всичко беше точно. Той работеше, а аз не.. и така и не можах да си намеря работа (не знаех езика) След това се оказа, че съм бременна. Аз все още не бях готова за тази крачка, но той го желаеше още много отдавна. Преместихме се в друг град, гледаше ме като писано яйце докато бях бременна...Роди се детето ни и всичко се промени... Новата обстановка, многото българи и така се почна човека да си хойка... Не знам дали ми изневерява, вече и не ме интересува. Две години той всяка седмица от понеделник до петък си ходи на работа и е човека който наистина обичам. Но след петък все едно някакъв дявол се вселява в него. Пие много алкохол, приема наркотици..като излезе в петък се прибира неделя или понеделник. Като си дойде вкъщи почва да вдига скандали за щяло и не щяло, гони ме, все мен изкарва виновна. Като го търся не ми отговаря, все няма батерия или го излагам пред приятелите му. Оставя ме сам самичка с малко дете, дори и когато е болно. Аз си нямам никого тук. Нито приятели, нито роднини.. Добре, че ходя на работа,че се разнообразявам. Опитах се и с добро и лошо да го променя, но не става. Това е нетърпимо.. Прекалено много го търпях.. На никого не го пожелавам, дори и на хората които не харесвам. Купихме си билети за уж ваканция.. но аз няма да се върна, никога повече.

Коментари

1.   Браво, така се прави! Адмирации имаш от мен за смелото правилно решение! Кажи на родителите си всичко, ти и детето имате нужда от подкрепа! До тогава си кротувай и се дръж мило с него за да не се откаже да се прибира! Бъди силна, ти и детето ти заслужавате да сте спокойни и щастливи!

2.   Афектирана си, но в началото на връзката ви всичко е било ок. Той е поел целият удар и очевидна се е сринал. За мен е трябвало веднага да стъпиш и ти здраво на краката си, работа, учене на език и интеграция.
Поговори с него, със семейството му, родители той трабва да се лекува от зависимостите си. За съжаление това, което описваш в нюанси е масово. Стресът е голям, незнанието на език голяма пречка. Поел ви е битовизмът, реална ситуация без помощ и подкрепа и не сте се справили.

3.   Браво за решението! Желая ти успех!

4.   Много от семействата, заминали в чужбина, се разбиват. Причината е в голямото разочарование което ги очаква там и огромното напрежение. Прибират се в квартирата изнервени и подтиснати и най малкото нещо може да започне кавгата. На края, за да не им гръмнат нервите, започват с алкохол и наркотици и това евентуално води до проблеми и раздяла. Всеки е чувал за подобни случаи.

5.   Според мен не е бил готов да е баща. Проблемът е в човека, не в средата.

6.   От родния дом, по хубаво няма. Там и камъните помагат.