Споделена история от В чужбина

По какви причини напуснахте България?
След темата - Кои напускат България? , аз пък си задавам въпроса, които е формулиран в заглавието. Интересни ни са ми вашите причини. Ако модераторите одобрят темата, ще се получи интересна дискусия.

Коментари

101-135 от 135

124.   "Това, че ще ги бият, изнасилват и убиват и тях и семействата им, не ги стряска. "

Така! Познавам поне 40 семейства, загубили членове, защото са ги били, изнасилили и убили в гетата в чужбина. И това е само от нашата махала.

125.   Е, как решихте, че тези почти 2 милиона българи напуснали България живеят в гета? Пишете без да мислите.
До 124. Познаваш 40 семейства? На баба ти хвърчилото..
Аман от тролове и съдници идиоти.
Според някой "родолюбци" аз трябва да мразя брат си за това, че от 12 години живее в чужбина. Ами това е негов избор! Това не означава, че трябва по - малко да го обичам или да го заклеймявам, че е "предател". Те предателите живеят в България, ама тях никой не ги закача, а мнимите родолюбци си изкарват омразата върху тези, които с честен труд си изкарват парите навън и помагат на роднините си в България.

126.   Много са ми интерестни, тези които се изселват и казват;
"Ще замина, пък ако не ми хареса там, ВИНАГИ мога да се върна обратно в България."
Смешно е, защото това "ВИНАГИ", в най-скоро време ще стане "НИКОГА". Все повече заблудени българи напускат България и скоро тук няма да има, нито кой да я поддържа, нито кой да я защити. Враговете ви ще ви я отнемат, също както се взема близалка от дете и тогава това което ще ви дадът да ближете и смучете, няма да е бизалка, а нещо съвсем друго (ще има и главичка).

Торундуците се изнасят, тъй като биле обидени на България, защото тя не им била дала нищо. Това могат да бъдат разсъжденията на малоумни олигофрени, които очакват държавата да прави всичко за тях, също както беше при социализма. Съжалявам, но тези времена отдавна са заминали и за тях може само да си спомняте с носталгия. Сега е демокрция, всеки е сам за себе си и е Закона На Джуглата - Куче Яде Куче! Трябва сами да се оправяте.
Излиза, че рзликата между българите и другите хора в Европа е; че те имат чувство на принадлежност към дъжавата си и винаги поставят интересите и над собственните си, като това ги прави НАРОД, а не ЧЕРГАРИ. В края накраищата държавата обединява хората и ги прави народ - НАЦИЯ! Народът прави държавата!

Тези хора които не милеят за държавта, нямат чувството че принадлежат към нея, не са готови да се борят за нея и при най-малка трудност и забиват ножа в гърба и я изоставят, НЕ СА НАРОД, А ЧЕРГАРИ! ЧЕРГАРИТЕ не са нация, а сбирщина от отрепки!
В Евопа, за ЧЕРГАРИ място няма, само презрение!

127.   До 125

Коментар 124 е ироничен. Единственото, за което не съм съгласен е, че 2 милина са напусналите. Според мен са поне 3 и нагоре.

128.   125, на "българският бизнес" вече няма кой да му работи за по 800 лева и се чудят как да изкарат нормалната част от Европа по-зле и от Африка. На мен почти всичките ми познати са навън и абсолютно никой не живее в гета. А родните "родолюбци" всеки ден ги виждам как лющят кючеци, хвърлят си фасовете и чашките от кафе по улицата и за буквално 2 лева са готови да прецакат и най-добрия си приятел.

129.   Врачка ми каза, че късметът ми е в Полша. Е да, но тя е грозна страна, новите им блокове са толкова по-грозни от нашите в България. Тук имаме свежи цветове, а те строят в сиво-бяло. Бавария и Унгария примерно са по-цветни и красиви. Будапеща и Дебрецен са все едно български градове, и те обичат жълти и оранжеви блокчета (а Дебрецен исторически е бил българско владение по едно време). Аман от луди врачки!

130.   Авторът - живеем в гетата, убиват ни, пребиват ни,изнасилват ни, децата ни нещастни, растат необичани сред помията на обществото, какво ли още не. Вие наистина ли вярвате, че ние в чужбина така живеем? Наистина ли го вярвате?!

131.   "Торундуците се изнасят, тъй като биле обидени на България, защото тя не им била дала нищо. Това могат да бъдат разсъжденията на малоумни олигофрени, които очакват държавата да прави всичко за тях, също както беше при социализма."

Явно не си бил трайно безработен, бит от мутри, за да ти вземат бизнеса или да си изгорял с парите за една къща, по време на инфлацията. Познай, тогава колко подкрепа срещаш от народа, ако не са ти роднини.
Помагал ли си някога, на няког с нещо?

133.   Финансови, легални и хобита.

Финансовите са лесни за обяснение - Покипватвлната ми способност е около 4 пъти то-голяма тук. Това, че работя с почти 30 часа на месе по-малко и няма извънреден непризнат труд е приятен бонус.

Легални - Чувствам се много сигурен тук, отколкото в София. Хазяйна в София дойде и ми каза, че братовчед му искаш да живее я апартамента, за който имах още 8 месеца по договор. Каза ми, ме ако си тръгн сега, само за тока трябвало да му платя и до тук месеца, нямало да му дължа нищо. След като отказах, защото имаме договор, онзи спря тока. Ей така. После ни община, ни съд ми помогнаха. На пук живях Два месеца, а ток взимах от съседа, който се нави, да ми даде един разклонител през прозореца, а после не платих никакъв наем. Където съм в моемнта, ако това се случи, не само, че няма да се налага да напускан, ами ше получа и солидно обезщетение за преживяния стрес.

Хобита - Харесвам игри и гурме ресторанти. Под игри кма предвид D&D, Magic, всякакви бордови и подобни. В София, макар д сина сцена за тези неща, тя е на 1/100 от други места. Освен това, не ме гледат като изрод. И разбира се - гурме ресторантите са ми страст. В София, по мое ВРМЕ имаше 2 и бяха със същите цени, каквито са и тук.

Другото е, че приятелите масово се разбягаха, родители ме все са по екскурзии и я се видим, я не, а тогавашната приятелка, като каза, че ще учи в чужбина, заминахме заедно.

Знам, че на някой хора не им харесват тези причини, ама тези хора нито ще ми помогнат, да има по-добър живот, нито дори ще ми съчувстват, когато съм на път, да остана на улицата, защото някой друг нарушава правилата и потъпква правата ми.

137.   Много е интересно, че във всяка страна расистките и националистки нагласи намират подкрепа най-вече сред ниско образованите, бедни и социално нереализирани индивиди - така наречените "бели боклуци", на които животът във всяко едно отношение е провал и друго, с което да се гордеят освен гените си, не откриват. Нищо, че обективно погледнато с нищо не са допринесли, нито за развитието, нито за славата на страната си. Странно, но повечето подобни индивиди, освен когато са в група, дори нямат смелост да заявят и защитят наживо позицията си - да не говорим, че в ежедневието никой не ги възприема като авторитети и няма желание да чуе мнението им, което допълнително ги озлобява.

132, преди да правиш изказвания пълни с омраза и да имаш претенции, че си истински БЪЛГАРИН, вземи научи родния си БЪЛГАРСКИ ЕЗИК. Срамно е, когато постинг с подобно съдържание е написан с правописни грешки и само по себе си говори достатъчно красноречиво за типа хора, които разсъждават като теб.

Не си в позиция нито да съдиш, нито имаш нужния опит, а и ценз, за да се произнасяш като последна инстанция кой, къде и как живее. Когато изказваш лично мнение, не слагай знак за равенство между себе си и БЪЛАРСКИЯ народ и не говори в множествено число, защото обиждаш и злепоставяш родината си. Ако животът ти е провал, (което очевидно е факт, защото човек доволен от постиженията си, просто не се изразява с такава омраза) то не е необходимо да си избиваш във този форум комплексите и не БЪЛГАРИТЕ в чужбина са виновни за неуспехите ти. Вярно че тук имаш трибуна и си анонимен, но имай поне някакво чувство за мярка, ставаш смешен и жалък, когато се самозабравяш.

138.   Вече ви казах, че българите които сме избрали да живеем в България, НЕ СМЕ КУРВИ И НЕ СЕ ПРОДАВАМЕ ЗА ПАРИ!!!
За нас майките ни, бащите ни и децата ни, са много по-важни от няколко въшливи евро, за които трябва да дадем да ни се изпикаят на достойнството. Ние тук, се смятаме за част от народ -БЪЛГАРСКА НАЦИЯ, а не като вас, чергари, които се скитат от място на място, без чувство за принадлежност към територия и народ. Вие не пренадлежите към нищо.
--- Изсъхнала тревата тук и веднага се мята на магарето си и започва да обикаля като глуха кучка, за да намери някъде другаде по-зелена, че да има какво да пасат овцете му - и така от място, на място, цял живот обикаля. Това е манталитета на номадите/чергарите. Ако не беше чергар и имаше ум в главата си, щеше просто да си напои тревата, да се грижи за земята си и в крайна сметка да просперира и да бъде част от общество/народ и най-вече да принадлежи към държава, за която да милее и подкрепя. За това обаче, човек трябва да има нужната душевна и умственна нагласа, а не да препуска с магарето си като див анадолски чифут и да се провиква като откачен. Когато някой е тъп, винаги търси причини и извинения за това че не може да се оправя в живота. Тя простотията не ходи по дърветата, а по хората.

За разлика от вас, ние нямаме никакво намерение да живеем живота си като курви, с наведени глави и да се усмихваме и приклепваме плахо и угоднически на местните хора там, когато ви навикват и псуват. Само не ми казвай че това не е вярно, защото съм живял и работил три години там и съм жив свидетел, че това не се е случвало само на мен, но и на всички които познавах там.
"Местните хора там ги биле приели много добре и много им помагали"
-- Кого сте тръгнали да лъжете и заблуждавате? !
-- Нас ли, себе си ли? !

Ако на вас, не ви пука какво ще ви наричат хората в чужбина, това си е ваша работа. Само не се опитвайте да ни третирате ка то глупаци и нещастници! Стойте си там и спрете да ни съдите и одумвате.
Чергари сте и за това мразите България! ....
Мразите я, защото умът ви не е способен на нищо друго - Все тя ви е виновна, нали? ... Лузъри си бяхте тук и лузъри сте и там!
Живейте си живота в чужбна както си искате, само спрете да влизате в български сайтове и да ни заимавате с комплексите си за малоценност, защото ни е дошло до гуша от това.

139.   Авторът - 137 - страхотен коментар. Когато гледам митингите на Алтернатива за Германия (която всъщност е всичко друго, а не алтернатива) и ПЕГИДА, виждам най-тъпите физиономии, асоциални типове, лелки от източните провинции, за които все някой друг е виновен за скапания им, беден и безперспективен живот. Отрепките на обществото са най-големите националисти.

140.   “За разлика от вас, ние нямаме никакво намерение да живеем живота си като курви, с наведени глави и да се усмихваме и приклепваме плахо и угоднически на местните хора там, когато ви навикват и псуват.”

Не че нещо, ама това е всекидневие и в България. Шефа те псува като каруцар. Мутрата, дето си е паркирал колата пред блока ти, така че да заема три места, също те псува, както си иска, даже може и да те набие. Псува те и другия ти шеф, за когото ходиш да караш бус събота и неделя, псуват те и магазините които зареждаш. Я си гъкнал, я са те уволнили, а може и да са те набили.

И не знам в коя дупка си живял три години, ама не може да кма 3 милиона българи зад граница, които са тотални предатели и мразят държавата. Ако имаше такава маса, щяха да са взели властта, не мислиш ли? Да, имало няколко, кокто искат, да ти е гадно, ама е жалко, да имаш 1/3 от населението извън страната и да си мислиш, че всички са “чалгери”.

141.   138 От коментара ти не личи да си много одухотворен. Одухотворените хора не обиждат и не съдят. Разбирам посланието ти, но изказано по този начин има обратен ефект.

142.   Уауу, какъв коментар номер 138. Как за 20 години тук никой не ме напсува, ходя с гордо вдигната глава, защото съм образована, с кариера, която сама съм направила, без връзки. А на български пиша доста по-грамотно от теб. Пък и ми е професия. Преподавател и преводач съм. В академичните среди не се псува, нито в България, нито в Германия. Но ти няма как да знаеш това.

144.   138, може би информацията е нова за теб, но всъщност прабългарите - най-чистите българи, с чието наследство очевидно се гордееш и на които се възхищаваш, са били именно номади и чергари :)
Не е хубаво да плюеш сам по културно-историческото си наследство.

145.   Но. 144.
Щом като на някои манталитета им е заседнал в 5ти век, не е за чудене, че чергарския начин на живот им харесва и за това, сега са се понесли като диви свине из Европа с чалга и кючеци. Сега, най-после на запад и те живеят "приказният" живот за който винаги са си мечтали и заедно с циганите и турците, с гордо вдигнати глави, се бият по гърдите и викат - "Ние сме българи!"
Най-големите подметки, тръгнали да представят България и да и правят реклама.

146.   На въпроса, кой е предател и кой не. Аз не се чувствам предател за това, че съм избрала да живея в Германия. Плащам данъци в България от наема на две жилища. Предоставила съм възможност на 2 български семейства да живеят в хубави апартаменти срещу невисок наем.
Грижа се за майка си, която съм взела да живее тук с нас. Нещо, с което малко от вас, мили псевдопатриоти, могат да се похвалят. Като гледам темите в раздел Семейство, се ужасявам. Това ли са ви ценностите - тъщата или свекървата в старчески дом, все някой дири наследства при живи родители, тотална непоносимост към родители, свекъри и т. н.
А майка ми, която на 65 години дойде да живее тук при мен и моя съпруг германец и децата ни - и тя ли е предателка? Родината е там, където се чувстваш щастлив, където е домът ти, приятелите ти, където имаш възможност да се развиваш, професионално и в личностен план.

150.   Е 145 оля се. Нима в България няма цигани и турци, чалга и кючеци? Ебати патриота, направо отчайваща работа.

151.   Абе и аз съм българин, ама като ви чета направо ме хваща срам бе...да не се бях раждал в това смотано племе. Сега пък турците са виновни...покажете малко уважение, 500 години са ви управлявали. 500 години! За сравнение, България от 140 я има и вече е на изчезване. Абе и турчин да се бях родил щеше да е милион пъти по-добре от българин...ей, кофти късмет е да се родиш в смотан и изчезващ народ! Е, сигурно някъде из Африка има племена които и от вас са по-зле. Булгаристан - дъното на Европа. Царството на бай Ганьо и леля Пенка! Айде сега, пуснете си Галена и Преслава и ударете една Каменица направо от двулитровката, петък е! Изиграйте един кючек в дискотеката, разкършете се на Азис и Тони Стораро и като изтрезнеете кажете колко мразите циганите и турците!

152.   151, естествено! България е най-лошото! Навсякъде другаде е по-добре, даже в Бангладеш и в Индия!
Заради такива умници като като тебе сме на това дередже...

153.   Ще емигрирам, защото добре у нас са само политиците, чалга певиците, мутрите и ИТ специалистите. А за хората на изкуството има дръвце! С изключение на няколко по-нашумели лица с опит, ако си млад човек и искаш да пробиеш в киното, театъра, ТВ сериалите или музиката, то трябва да имаш солидни връзки. Не, че в чужбина не е така, но там държавата и частните инвеститори правят така, че да има пари и за изкуство. Не може една държава да не произвежда никаква култура освен чалгата, Папи Ханс и Гери Никол, тоест може, но не бива! У нас хората с пари просто не инвестират в изкуството, а само в неща като строителство, имоти, да си купуват джипове, скъпи къщи и леки жени.

154.   146, аз не ви обвинявам като този патриот. Но ми е чудно как пък все сте толкова влюбени в някакви бозаво-руси хора? Чак пък толкова да ви харесват външно - едва ли! Истината е, че българките сте им държанки и им пускате за пари. Баш сте като рускините - гледате да си хванете платежоспособен чужденец, който да ви храни и гледа.

155.   Н. 146
Много ми е итересно, когато в най-скоро време ви отнемат държавата, как ще се на ричаш там в Гемания?
Българка или туркиня? !

156.   154 - Не, не е за пари. Аз, българката печеля два пъти повече от мъжа си. Мъжът ми, освен, че е красив, е прекрасен човек. Не са много българските мъже, които ще приемат тъщата да живее с тях. А манталитетът, някой да те издържа е характерен за Златките и българските кифли. Тук хората все още имат други ценности и се женят по любов.

157.   Като цяло, всеки българин предпочита чужденка и всяка българка предпочита чужденец.

158.   № 146 каза: "Предоставила съм възможност на 2 български семейства да живеят в хубави апартаменти срещу невисок наем. "

Не знам дали някой не е "предоставил" на тебе тези апартаменти или сама си си ги "предоставила", но определено на наемателите ни им пука за високата чест, която си им "предоставила" и в най-удобния за тях момент ще се измъкнат от наемчето, което им "предоставяш" и ще изберат по-изгодната оферта от свободния пазар. Защо не окажеш подобна чест и на 2 германски семейства? Не ти е изгодно, заради по-ниска доходност? Няма кой да ти "предостави" наготово апартаменти, с които да подсигуряваш бъдещето на милото ти отечество? А не мислиш ли, че майка ти продължава да се грижи за теб и до ден днешен, а ги си тръснала внуците да ги гледа вместо теб? Звучиш като паразит, не като загрижена женица, която иска да "предостави" бъдеще на себеподобните си. И няма нужда да ме нападаш лично, защото и аз спадам в категорията на българопредателките, но поне не се вживявам в образа на майка Тереза или пък да се преструвам на светица.

160.   158, не съм 146, но понеже съм в сходна позиция, мога да ти обясня защо се изразява именно така и защо е права.

Ние също отдаваме под наем жилища в БГ. Те са по-добри от това, което се предлага като цяло, защото са ремонтирани с качествени материали и сме ги обзавеждали като за нас си, с нови мебели и качествена техника. Като разглеждам обявите за жилища от същия клас и на сходна локация, повечето са или с мебели отпреди едно поколение и нереновирани или ако са луксозно обзаведени, то и цената е доста луксозна. Нашите ги пускаме на цена под пазарната, първо защото искаме да имаме възможност да си подберем читави наематели сред желаещите, а не просто да го дадем на първия, който се съгласи с условията. Второ, защото искаме хората да не се чувстват недоволни и прекарани и да не се налага да пътуваме за щяло и не щяло. Не си правим илюзии, че при по-изгодна оферта няма да се изнесат, но нещо със същото качество и на същата цена, реално няма или много трудно ще намерят.
Преди да придобием собствени имоти в България (с труд, пестене и заем, понеже виждам че се интересуваш), ние самите сме живели 5-6 години под наем в различни квартали. Най-добрата квартира, в която сме живели, беше отдавана именно от българин в чужбина. Наемът беше под пазарния за този тип жилище и локация - за нас жилището си беше находка и доста по-добро спрямо предишното и за близо 3те години, в които бяхме там наемът ни не помръдна. Собственикът не ни е правил никакви проблеми и контактът с него беше почти само виртуален, а плащането по банков път. Данъците се плащат именно, защото по банков път всичко лесно се доказва. Та затова именно съм сигурна, че и ситуацията при 146 е сходна и има право да се изразява точно така, както се изразява.
Виж, твоята злоба вече не разбирам.

162.   "Не са много българските мъже, които ще приемат тъщата да живее с тях. "

Мило, не са много мъжете като цяло, които ще приемат тъщата.

163.   До 158

Много наляво го избихме нещо... Човек няма ли право, да печели от това, което е негово? Ако даваш апартамент, който е по 650 лева на месец, за 500 лева, то да, предоставяш нещо и помгаш. Да го даваш за без пари е просто безотговорно и глупаво.

164.   Напуснахме не за пари , а заради българите.

165.   146 съм - 160 го е описала съвсем точно. Моите жилища са реновирани, имат хубави модерни бани и наемът е приличен. По повод на това, че съм паразит и майка ми се грижи за мен, че и за внуците си, отново личи типично българското мислене -все някой да решава генерално, кое е правилно и кое не е. Децата ми са доста големи, за да бъдат гледани, но дори и да не са и баба им да ги гледа, ти лично какъв проблем имаш с това? Ами това, което за теб не е нормално, за други е. Да, тъщата живее у дома, мили номер 162, но си има стая с отделна баня, пътува често, все по-рядко до България, зимата стои 2 седмици в Испания на гости на братовчедка ми. Испанският съпруг на братовчедка ми се радва на това гостуване, защото това прави жена му щастлива. А вас много ми ви е страх и се ужасявате, да не би тъщата и свекървата да се застоят у вас.

168.   158 - наистина ли мислиш, че ще си губя времето да те нападам лично? !

171.   Не знам дали тук е правилното място, но искам да споделя нещо.
Преди и аз бях много навит да ходя да живея в чужбина, обаче от няколко дни се замислям дали да си остана в България. Вчера прочетох един коментар, в една от темите тук и коментарът беше написан от жена, която каза, че в Германия са се държали лошо с нея германците. Наричали я циганка, а тя е българка и са и се случили лоши неща там. Днес особено се замислих над думите и, не вярвам да си измисля.
Никого не искам да агитирам за където и да е, просто исках да споделя, че ако някога ще заминавам някъде, това ще бъде в страни като Румъния, Сърбия, Украйна и може би Хърватия. Те винаги са били добре настроени към нас, освен това съм ходил в Румъния и наистина се държат по-добре с българите. Пак казвам, никого не агитирам, говоря за себе си.

172.   До 171
Ако искаш да разбереш какво германците мислят за българите и как се отнасят с тях, трябва само да погледнеш в "Дойче Веле", който принадлежи на немското правителство, а не на частна фирма и всичко което казват, трябва да е истина. Там ще видиш какво е плюене и мръсни номера отнсно България.
Няки от тези тука, пишат лъжи и казват, че немците се държали добре с тях и много им помагали. Отиди там и ще видиш и чуеш със собственните си очи и уши истината.

101-135 от 135