Споделена история от В чужбина

Ще обиколя цяла южна америка с колело !
Здравейте, и да правилно сте прочели на 25 години съм
не искам да съм зависим от нищо.
Планувам да посетя всички южно американските страни
Перу, Колумбия, Мексико, Аржентина, Чили, Боливия,

Нямам пари не знам как ще оцелея
Обичам непознатото ще спя където намеря
Ще работя за малко храна преди да тръгна ще се запася
Със всичко нужно

Ако някой реши заедно да сме в това приключение
Нека да пише в коментарите дали би искал да се съберем
Повече хора и нека да е това, което е писано

Обичам света обичам хората обичам вселената!

Коментари

1.   Едно време Че Гевара е обиколил Южна Америка, но с мотоциклет. Така че не е невъзможно в 21 век да я обиколиш и с колело.
Късмет ти пожелавам.

2.   Успех!

3.   Владимир Сорокин е обиколил няколко пъти света с колело. Прочети за него. Слушал съм и съм гледал предавания с него, но незнам сега каква му е съдбата. Това освен авантюристично, е и доста рисково начинание. Той е бил близо до смъртта редица пъти.

4.   Идвам и аз! Кажи само кога и къде се събираме и по колко пари влагаме за храна! Пък може и малко повече да съберем да си вземем някаква кола поне в нея да спим. И на колко искаш да сме, че тука малко проблема. Пък после аз искам да обиколим източна Азия също, така че да не губим излишно време.

Jack The Ripper

5.   Дееба иска ми се ама съм на 16 само . Успех брат .

6.   Южна Америка не е Европа. Информиран ли си за престъпността? Мои приятели и познати, които ходиха без организирана туристическа група, половината имаха случки.
- Едни ги обраха с пистолет на кръстовище в Буенос Айрес, Аржентина. Портфейлите и телефоните.
- В Сао Пауло, Бразилия, в един от най-цивилизованите квартали пак обир с пистолет посред бял ден за портфейл и часовник.
- В Богота, Колумбия, в престрелка на улицата между нарко-конкуренти убиха едно момче на 21г. Познавам родителите му.

Ако те оставят в някоя провинция на гъ*а на географията без документи, телефон, багаж и колело, ще се видиш у приключение:D Не те разубеждавам да отидеш, само премисли по-добре нещата.

7.   Звучиш нелепо. Без пари къде тръгваш? Ще се разболееш, ще се развали колелото, ще ти трябват дрехи, вода, храна.. всичко е пари. Събери ги И тогава тръгвай ако щеш за Африка.

8.   Бил съм на екскурзия само в Аржентина и Бразилия, нищо лошо не ми се случи, защото много внимавах, но определено на много места си е направо страшно и има доста престъпност, така че и аз мислч като предишните коментатори, че идеята ти не е много добра. Освен това, не е лошо да почетеш малко география, защото Мексико е в Северна, а не в Южна Америка.

9.   Когато кажеш, че ще направиш нещо, вече си загубил 80% от енергията, която ти е необходима, за да го направиш. :) Направи го и тогава кажи "обиколих южна америка с колело" и то не в сайт като този, ами ако го направиш всяка една телевизия ще иска да гостуваш в нея. :)

10.   Слаби хленчовци ... жени!!!

Остави ги и не го слушай!!!

11.   Колелото ще е първото нещо което ще ти откраднат, а след това и всичко с което ще си се запасил, дори и дрехите ще ти вземат а в Колумбия и Чили може да те похитат за откуп.

12.   И на мен Колумбия, Мексико и Аржентина са ми слабост, но наистина трябва да обмислиш положението с престъпността. Мои познати ходили там ме предупредиха именно за тези грабежи на кръстовищата, за които са писали по-горе. И да отвличанията също са си ежедневие.

13.   Към коментиращите, защо така искате да смачкате желанието на момчето. Това било опасно, онова било опасно. Всеки сам си решава и си поема риска.
На времето най- големите изследователи са поемали рискове и са откривали нови неща.
Добре че откривателите на Америка или Антарктида и Австралия не са си казвали- абе много е опасно, никъде няма да ходя.
Ако ги нямаше авантюристите и смелите и безразсъдни хора, сигурно още щяхме да стоим в пещерите и да се молим на боговете за огън.

14.   Номер 13, това, което го казваш е истина. Аз също смятам, че много от коментиращите искат да смачкат желанието на автора, но също така смятам, че и автора е искал разни коментиращи да му смачкат желанието. Като много искаш да направиш нещо, просто го правиш, няма нужда да го казваш на когото и да било. А едно такова пътуване изисква сериозна подготовка и отговорност. Човек трябва да е готов за всичко. Аз също съм правил много безрасъдни неща, и това ще са моите спомени, които ще ме топлят, когато остарея. Един от тях е като се изгубих сам в Китай в една джунгла. Приключение, което няма да забравя никога през живота си. Сега последното е, че живях 7 дни сам отново в една от най-опасните гори на палатка. Направих си копие и живях като дивак. Случиха ми се неща, които отново ще помня винаги. И така.. Човек трябва да прави такива неща, защото това е смисъла на живота, но все пак когато се захване с нещо трябва да има сериозна подготовка, да е готов на всичко. Каквото и да му се случи той трябва да е готов да реагира. От 9

15.   Автора : Разбирам за опасността
но точно това ще ме държи буден
и трезвен подготвям се ,вече
няколко месеца изучавам местата
подобрих си Испанския

16.   Браво Авторе, поздравявам те и успех. Подготовката е всичко! Когато усетиш, че си напълно готов и си организираш всичко, действай и това е! Бъди умен! И Бъди подготвен за всяка ситуация!

17.   Изобщо не сте нормални. Идея си нямате за каква престъпност става въпрос. За какъв наркотрафик и хора става на въпрос. Автора с велосипед и без никакви пари в Южна Америка... Майко мила. Моля екипа или да изтрие темата или да изтрие надъхващите коментари, които заблуждават това момче. Ще го вкарате в беля.

В Мексико във всички населени места не спира гангстерката война между картелите и абсолютно невинни цивилни са избивани по най-бруталния начин, само и само да се покаже на противниковия картел доминация и надмощие. Хора изчезват безследно. Случаите са изключително много. Освен на местата по света, на които се води война, Мексико и в Южна Америка като цяло са най-престъпните страни... Колумбия, Бразилия, МЕКСИКО, Аржентина - престъпността е извън контрол. В Мексико има курорти, на които пазят военни с картечници.

Не вкарвайте в беля човека, моля ви... С необмислените си изказвания.

18.   Аз с колело не се отдалечавам на повече от 10 км от къщи и не съветвам никой да го прави. Колелото е с много тънки гуми, които не са и със стоманена нишка отвътре като при моторите и колите, и се пукат много лесно. Едно стъкълце или бодил на пътя те оставя без транспорт. А резервна гума нямаш и трябва да се прибираш пеша, като и буташ. Много пъти ми се е случвало. Иначе за в престъпните държави, е много важно да не се набиваш на очи. Никакви накити, лъскави неща, добро облекло и скъпи сакове за багаж. Бандитите се ориентират по тези неща. Ако си някой окъсан мърляч със скапано колело едва ли някой ще си прави труда да те обира.

19.   17 Ти си изчезнал безследно още когато си загубил приключенският си дух. :)
Обиколил съм целият свят и съм бил на такива места, на които ти сигурно ще напълниш гащите..
Нека всеки си живее живота, който иска безопасен живот да си стои вкъщи в границите на страха си. За мен по-голямо самоубийство от това няма.

20.   Номер 19, очевидно е безполезно да се говори с хора като автора (а още по-малко пък и с елементарни и повърхностни хора като теб, които от 100КМ си личи, че не са излизали от селото никога и представите им са само от колумбииските сапунки). Автора пита и в същия момент не зачита мнението на хората, които си правят труда да му дадат реална информация. А тя е, че в Южна Америка без агенция и туристическа група не се ходи. Като искаш да те оберат и да напълниш гащите можеш да го направиш и в нашите ромски катуни, не е нужно да ходиш чак до онази клоака чак на другия крайн на света.

Елементарен си, смешен си и поне като си толкова велик пътуващ да му беше дал реална информация. Но как да дадеш като си елементарно селянче на не повече от 16-17 години, което явно е гледало само БТВ-то и сапунките по него преди години - ахаххаха.

Пак казвам - ще вкарате в беля автора, който може би и той е на някаква тинейджърска възраст и идея си няма за каква престъпност и хора става на въпрос. Романтиката по тия места отдавна изчезна. Или по-скоро е прикрита от картечници и военни. Но ограничените мозъчета на хората по-горе няма как да го знаят. Мислят си, че всичко е като на туристическите списания и картички. Ох заблудени мишленца - хахаха.

А, и Номер 19, мога да ти дам аз един сайт, в който да видиш истински разчеленявания и избивания на хорица точно в Южна Америка. От престъпност до престъпност има огромна разлика, но твойто ограничено селско мозъче явно не я рабира. Ако екипа ми одобри този коментар и ти стиска на детското акълче ще постна линк към този сайт. Той е за споделяне именно на такова съдържание.

21.   19, знаем ги всички героите с приключенски дух - сега ги оплакват жените и децата им. Няма да цитирам имената им - няма нужда.

22.   До 6

Извинявай, ама такива работи са ми се случвали и в Бургас ...

23.   22, да, ама в Бургас - знаеш език, тук са приятелите и семейството ти, не си на другия край на света с една раница и гол приключенски дух в нея.

24.   Колумбия, Мексико - все добри места да изчезнеш безследно или да поживееш в затворите им. Вземи си серум срещу змии.

26.   Братле, ти или си луд, или току що падаш от небето. В цяла южна Америка има толкова много престъпност и глад, че само африканските държави са по-зле от тях. Не знам кой ти ги е набутал в главата тези романтични идеи, но който и да е, не ти е мислил доброто.

27.   Като толкова ти се иска някакво приключение, защо не го направиш в Европа или сверна Америка, където е много по-безопасно. Обикаляй ги с колело колкото време ти се иска. Южна Америка, Африка и Австралия ги забрави.

28.   До но.14
Очевидно си момче. Защо не разкажеш как загуби девственноста си в турция и че всяка вечер сънуваш как ти се изредиха 10 манафа там и защо, вече осма година, вървиш като ебан от магаре и още не можеш да си седнеш на задника.
В сайта е пълно с хора като теб, които се опиват всячески, да засилят хората в Ада.

29.   Южна Америка сам, с колело, без никакви пари брат. И чак има идиоти, които се репчат и заяждат и опонират брат. ОЛЕЛЕ МАЙКО. Вие нормални ли сте бе. Пращате един идиот (сънародник) на сигурна смърт. Там първите полицаи, които го срещнат за проверка ще го продадат на местните картели и или ще стане муле и ще го карат да пренася наркотици, или ще го разчленят. Екипа трябва да ми позволи да постна линкове на видеа от тези места. Мексико е след Ислямска държава и Афганистан по престъпност. Всяка година умират десетки хиляди хора от нарко войната. В която има и безследно изчезнали цивилни и тн. За донори на органи и тн. Страшно е.

Към заблудените по-горе - НЕ, такива неща в България не са ви се случвали.

30.   Недей точно там, моля те!!! Ако ти се пътува и обикаля с колело, по-добре Европа и Щатите. Другаде не ходи че ако те ограбят какво ще правиш, ако ти вземат всичко може дори да не можеш да се прибереш обратно и да ти се случи нещо и да пукнеш, недей ходи в Южна Америка!!!

31.   13, знаеш ли навремето колко хиляди големи изследватели са останали неизвестни. Защо? Защото са умрели и никой не е разбрал за смелостта им. Пробвай да го обмислиш това, но е явно, че не можеш. Нали затова са велики откриватели и смели изследователи, защото останалите знаят колко голям е шанса да оцелеят, ако се пробват.

32.   Звучи страхотно и истинска мечта наистина!! Успех пожелавам и страхотни и незабравими приключения! <3