Споделена история от В чужбина

Чуждо гражданство
Здравейте! На 23 години съм. Понеже искам да работя в Англия знаете ли как може да се сдобия с Английско гражданство? И дали мога да го взема от британското посолство в България??

Коментари

1.   Чел съм за някои държави, че ако човек се ожени например за италианка, може да придобие гражданство. Не знам дали за Англия важи същото обаче. Всяка страна има различни закони.

2.   А за какво ти е английско гражданство ? Можеш да работиш и без него. Трябва ти една лична карта.

3.   Не е нужно да ходиш до посолството. При такъв остър ум като твоя те сами ще те намерят да ти го връчат.
Искрено се надявам въпросът ти да не е сериозен. Защото ако е, то тежко ни и горко с това малоумно младо поколение.

4.   Англичаните вече се приготвят, да изхвърлят всички българи от държавата си, веднага след брекзит, а ти натам си се запътил.
Ти вестници не четеш ли? Телевизия не гледаш ли?

5.   Номер 3, съгласна съм с теб, но коментарът на № 1, не отстъпва. Та така не е сам, много са!

6.   Ми те англичаните нали точно заради това излизат от ЕС, че да не взимат повече емигранти и особено от Източна Европа. Най-много да оставят тези, които вече са там, но за новите, които искат тепърва да ходят, ще е много трудно вече. Ако правилно си спомням, Брекзита е на 31.10.

А това за гражданството и посолството не го разбрах. В смисъл ти си мислиш, че просто можеш да отидеш в британското посолство и да вземеш гражданство ли? Защото трябва да поживееш някоя и друга година там, че да ти дадат такова. Ако въобще успееш да заминеш предвид Брекзит. Но принципно гражданство не ти трябва. Трябва ти само право на пребиваване и работа.

7.   От номер 1 до номер 5:

Ти също си много тъпа. Опитът ти за заяждане не се получи.

9.   Посолството има телефон за информация и за връзка с граждани. Ако, какъвто изглежда е случая, не ти се четат и проучват различните процедури и срокове и условия, при които може да се кандидатства за гражданство, можеш просто да позвъниш и да ги попиташ.
Ще отнеме минути и в резултат ще имаш нужната ти информация, за да прецениш как да си организираш нещата. Да, въпросът ти най-вероятно и там ще прозвучи наивно и неадекватно, но поне отсрещната страна е добре информирана и да отговарят на подобни запитвания е част от работата им. Помисли, дали това, което искаш да ги попиташ не е по-скоро, как можеш да работиш легално във Великобритания.

10.   Англичаните няма да изхвърлят българите и румънците. Аз познавам българин който се ожени за млада англичанка. Но познавам и друг който във фейсбука си гордо написал, че работи като "Window cleaner", демек - чистач на прозорци. И двамата ще останат там, въпреки Брекзит. И двамата са нужни. За съвсем различни неща, но са нужни.

12.   Какво заяждане, човек може с два клика да я намери тази информация. Виж, ако не разбира английски - на какво изобщо се надява?

14.   Такова нещо като английско гражданство няма. Има британско тъй като Англия е държава във държава. Гражданство се взима като живеещ там 6 години. 5 за да получиш статут и после още минимум една преди да кандидатстваш за нотариална заверка. Гражданство и паспорт са две отделни неща. Не можеш да вземеш гражданство от посолство.