Споделена история от В чужбина

Работа в Германия като чистач в "чисти стаи"
Здравейте,
в момента ми предлагат такава работа за позиция "чистач на чисти стаи".
Бих искал да попитам дали някой е работил такава работа в Германия и дали може да сподели своите впечатления от работата, пък и условията на живеене?

Поздрави

Коментари

1.   какво ще им чистиш на чистите стаи

2.   Не ти трябва такава работа. Живея в Германия. И имам познати Българи/ки, които чистят хотелски стаи ако затова става въпрос и то деца като със 700,800 Евро само си покривало квартирата без ток и вода(зависи в кой град ще си де) ! Сам си прецени. А и не ти трябва посредник за такава работа. Ако поне по малко знаеш от изброените три езика- Немски, Английски И Турски ще се оправиш на работа без проблеми, но трудно се намират квартири в големите градове ако не разбираш немски. Ако нямаш твой познат да ти помогне не се хваща по-добре! Ако нямаш какво да губиш защо пък да не пробваш. Ти си решаваш

3.   Заради теб проверих колко е брутната заплата за чистач, около 1000 евро, това прави около 800 нето. Храната в Германия е често по-евтина от колкото в България, квартирите в големите градове са скъпи. Примерно във Франкфурт, Мюнхен, Берлин 60 квадрата преди консумативите са около 800 евро. Ако ти е осигурена квартира от фирмата в която работиш е ок.

4.   Ха ха първо проверете какво е "Чиста стая" в интернет.
Очевидно никой неможе да отговори.
Ставаше въпрос за обявената от ПрофиКон позиция в джобс.бг.
Исках да разбера дали си заслужава риска, да се занимавам с тях.

5.   Гледам, и понятие си нямате какво е чиста стая, ама ръсите съвети кооолкото можете, че и повече.

6.   Обяснете какво означава да чистиш "чисти стаи".

7.   Аз за първи път да дам съвет в този сайт на някого и той ми вика "Ха ха първо проверете какво е "Чиста стая" в интернет.
Очевидно никой неможе да отговори.
Ставаше въпрос за обявената от ПрофиКон позиция в джобс.бг.
Исках да разбера дали си заслужава риска, да се занимавам с тях". Дано изгниеш във България за 600 700 лева на месец! Ще чисти в бг кочина ама те и прасетата ви ги конфискува в селото де.

8.   Няма какво да се сърдиш, че никой не знае какво е "чиста стая" защото това си е доста специфична техническа подробност.
Чистите стаи с с различен клас - 10, 100, 1000, 10 000.... Колкото по малък е класа толкова по строги са изизкванията за допустимо замърсяване на средата. На пример в клас 10 не се допускат дори пушачи защото в издишания от тях въздух има твърди частици. В такива помещения се произвеждат процесорите и други подобни.

Аз лично съм работил 4 години в клас 1000 и 10 000, там се влиза със стерилен гащеризон покриващ цялото тяло, ръкавици, качулка за косата. За клас 1000 трябва и очила и маска на носа и устата. Ходи се със специални чехли, при влизане се минава през обдухвателна камера за да паднат всички прашинки и частици които са се полепили по време на преобличането.

За работа в такива помещения се изисква спазването на много стриктна технологична хигиена и дисциплина.

9.   До последния,
Мислех си, че повечето които са прочели темата са видяли и позицията обявена от Marketing Solutions за ЧИСТАЧ ЧИСТИ СТАИ в Германия.
Немската фирма е ПрофиКон.
И ме интересуваше дали има някой опит с тях.

11.   Авторе, ти съвети ли искаш или искаш просто да провериш кой от нас знае, какво значи чисти стаи? Извинявай, но терминът е доста специфичен. Аз лично (преводач с немски, преподавател, 20 години в Германия) не го знаех.
Става въпрос за стерилни помещения, нали?

12.   Хах само ще добавя, добре, че им отказах. Тъй като гледам пак са пуснали обява и търсят.

13.   Добре че си им отказал! С фенер ще те търсят, ама на! Покажи им какво е да си седиш без работа!

14.   Звучи ми по-специализирано от обикновен чистач, което означава и повече пари. Страх те е дали ще се справиш или просто любопитство "какво е това"?