Споделена история от В чужбина

Истанбул
Здравейте! Искам да попитам нещо конкретно, няма да говорим за града като цяло, за плюсовете и минусите му, а за само една нотка от контрастите на гигантската картина, наречена Истанбул. Та - на 22.10. тази година ще посетя града с цел наблюдаването на футболна среща. Досега не съм бил в Истанбул, само в Канада и Испания, но знам, че автобусите от и за България и много други страни спират на автогара "Байрам паша". Поради трафика ще пристигна ден по-рано, на 21.10. От автогарата до Сейран тепе (където е стадионът, някъде в Шишли) според картите са 19 км. Знам, че има метростанция "Сейран тепе". Въпросът ми е какви са най-бързите и удобни варианти за придвижване от автогарата до стадиона (и съответно наобратно)? Предполагам тук влизат и турци, и хора от пограничните райони (Кърджали, Свиленград, Любимец и т. н.), които поради близкото разстояние ходят често на пазар в Одрин или Истанбул. Ще съм благодарен за всякакви насоки. Предварително благодаря, желая на всички ползотворни почивни дни и изживяване на идващите есенни дни с лятна жар. Всичко добро!

Коментари

1.   В това да помогнат на чужденец особенно на комшия, турците са номер едно. Бил съм в Истанбул повече от 30 пъти- бизнес. Няма да те оставят никога в беда. Мога да ти пиша до утре за тяхния мантатлитет, но ти гарантирам че ако питаш ще ти кажат. Доста от тях са от Бг и говорят родния език

3.   Здравейте, на автогарата има метро, като за да се придвижвате трябва да си вземете Истанбул карта за транспорт, продават се на всички спирки, зареждате в него пари и пътувате. Като слезете на гарата се качвате на метрото за Yenikapı, от там правите прекачване в посока Hacıosman и слизате на спирка Seyran tepe. Препоръчвам ви метрото като транспорт, защото с автобус или кола, има много трафик.