Споделена история от В чужбина

Сватба в чужбина
Здравейте, приятели!
С моя дългогодишен приятел ще се женим.
след доста мъдрене и умуване на тема сватба и пари и господи проблеми стигнахме до извода, че не желаем нещо голямо. Искаме нещо дребно, а последната е идея е, защо да не се омъжим на някое романтично място. Защото в края на краищата ние двамата сме хоратоа, които ТРЯБВА да са на сватбата, другите са придатък.
Зачудих се, България като член от ЕС има ли няккви строги правила, къде може да се омъжим. Дали може да се омъжим във Франция или Италия?
Ако някой е запознат, моля да каже

Коментари

1.   Може, но ще ви излезе скъпо. После ще трябва да заверявате брака в посолството, ГРАО, МВР и още куп други глупости.

2.   Ти май не си наясно какви проблеми и какви формалности, които са и ужасно скъпи, те очакват. Като заклет преводач в Германия мога да ти кажа, че само преводите, апостилите и заверките ще ти излязат минимум 500 евро. Може да се ожените в посолството, но там далеч не е романтично. Сключете си брак в България и си направете после едно романтично пътуване.

3.   Номер 2, посмали малко, моля те. За преводи и апостили 500 евро? Да започнем от там, че ако сватбата е в рамките на ЕС няма да трябват никакви апостили, а просто превод, който струва в България 50 лв, а не 500 евро.

Към авторката - не е проблем да се ожените в чужбина. Един превод и няколко други останали подробности не би трябвало да ви карат да си променяте плановете. А, иначе романтични места има колкото искаш, но всичко зависи и от финансовите ви възможности. Едно е да се ожениш във Франция, а друго на остров Мартиник в Карибския басейн или на Бора Бора, Френска Полинезия. Всички тези територии се водят европейски, защото са част от Франция, но ако до континентална Франция се стига за стотина до няколко стотин лева, то за Карибите и Френска Полинезия трябват по няколко хилядарки на човек.
Личен опит - при нас обратно, ние се оженихме в България, а живеем в Испания. Не сме имали проблеми, един превод на брака и готово.

4.   Номер 3 - а ти май забравяш устния превод по време на бракосъчетанието. 70 € на час в Германия - започнатият първи час се брои за цял. Отделно пътните на преводача. Опитах се да бъда полезна, номер 3. А авторката сама ще си реши. И интересно как ще се ожени във Франция без преведени документи от български на френски. А за апостилите не си много наясно.