Споделена история от В чужбина

Блъфира ли ме?
Ще карам накратко. Живея на малък остров в Ирландско море. От година и половина съм тук, имам приятелка от една година. Докарвам си добри доходи до около 1800-2000 паунда, работя на две места. На приятелката ми не им се стои тук и иска от мен да се преместя в Хамбург заедно с нея. Нейните родители са чехи и работят там. Щели да ми уредят работа, апартамент, бла бла. Според вас заслужава ли си да сменя държавата, работата, след като съм се устроил донякъде степен, и дали тя иска наистина да е с мен, след като стои тук само заради мен. Това са нейните думи. Благодаря банда!

Коментари

1.   Е, не съм екстрасенс. Мога само да ти кажа, че щом изобщо си ги задаваш тези въпроси, значи не ѝ вярваш и не си сигурен във вашето общо бъдеще.
Рисковано е да заминеш, всичко зависи от човека, който е срещу теб и дали той си заслужава да го направиш. Самият факт, че ти предлага да заминете заедно трябва да ти говори, че държи на теб. Вече колко е искрена, колко наистина иска да сте заедно и така нататък, не се знае.

2.   Там си където е семейството и любовта ти. Ставаш и тръгваш, бъди по гъвкав и мобилен.

3.   Жените не блъфират, а директно манипулират.

4.   Първо, какво работиш там? Ако е нещо много профилирано и ще ти е много трудно да намериш подобна работа, може би не е супер рентабилно да осъществяваш такова местене.

Ако работиш нещо базово, което дори да напуснеш, евентуално би могъл да започнеш отново, тогава не рискуваш толкова много.

Щом тя седи там заради теб, значи наистина има чувства. Никой не би стоял и 5 минути на място, което не понася, ако не го задържаше това.

Сега... ти какво изпитваш към мацката? Защото ако я обичаш... то дори не е въпрос това, а трябва да си започнал вече с плановете.
Това са отношенията. Тя е направила нещо за теб, сега е твой ред.

Братан.

5.   В Германия без немски език ще ти е изключително трудно. Хамбург е много скъп пристанищен град с високи наеми, а конкуренцията за неквалифицираните работни места е огромна. Първата година без език ще си буквално като бебе и зависим навсякъде по институциите от помощници и преводачи. Освен това след като се преместиш може да се окаже, че нещата не са точно, както ти ги е представяла и да се окажеш в доста зависима позиция. Родителите и може да и представят нещата нереално и да обещават какво ли не, просто защото искат да дъщеря им да е при тях. Аз не бих се местил. Защо не вземеш отпуска и не отидеш да постоиш там поне 2 седмици, да се запознаеш с родителите и да видиш, за какво става въпрос и каква работа и жилище смятат, че ще могат да ти уредят?