Споделена история от В чужбина

Мъж поляк? Мнение за тях като цялостен народ?
Уча в Германия, в град Мюнстер. Трети курс съм вече, 96 набор. От пролетта имам гадже. Много случайно се запознахме и бих казала, че взаимно се харесахме, като магнити се привлякохме. В един университет учим, един набор сме, просто неговата специалност е доста различна. Той е поляк. От Катовице е, но цялото му семейство живее тук, а моите са си в България. По принцип всеки човек е различен, но досега съм имала точно две гаджета - българин и германец, нито един от двамата не ме очарова. Нашият изневеряваше още Пт годините ми в родината, иначе на много миличък се правеше. А германецът беше изключително груб и студен човек. Моля ви, хора с нацистко мислене и ограничения да не пишат. За мен няма значение расата, народността и така. Не ми е целта да съм с чужденец, нито с българин, а с човек, който ме обича и прави щастлива. Много съм доволна за сега. И като външност нямаше да му определя народността, бял е, но с кестенява коса, пъстри очи и много висок, сигурно гони 2 метра и много хубаво телесложение и лице, разбира се. Фамилията не можех да му я произнеса, все я бърках. Хем е с модерно мислене, хем не е някакъв от тези сЛободните хора, тоест за някои неща е старомоден. Запозна ме вече с цялото семейство и това са най-милите хора, които познавам. Всеки ден сме заедно, неразделни. И това е най-хармоничната ми връзка досега. Обиколихме много страни и места заедно. Та какво мислите като поляците за народ, познавате ли някой поляк? И личен опит. Ще се получи ли според вас? Тази Коледа смятам да дойдем тук, той иска и да го запозная с нашите? Засега само по социалните мрежи са се виждали и се харесват. Аз съм петричанка между другото.

Коментари

1.   Добри хора са, но както във всяка държава и там има особняци. Приемат българите, никога не са се държали лошо с нас и нищо лошо не съм чул да говорят по наш адрес. По принцип славянските държави поддържат добри отношения една с друга. Познавам някои поляци и са готини хора. Ще се получи връзката ви, а и щом семейството му се е държало мило с теб, значи надали ще има проблеми.

2.   Имам съсед българин женен за полякиня.
Прекрасно семейство.

Живеят в Полша и всяко лято за месец са в България.
Поляци познавам много, като нас са като цяло.
Моите познати държат много на семействата си. И са работливи.

3.   Работя в Англия и съм имал доста колеги поляци. Мъж съм и бих казал, че са точни пичове. Дори познавам един който е сериозно обвързан с българка. И те като нас си пийват и обичат да псуват. Те като цяло всяка втора дума им е "курва" и "я пирдоле". В което няма нищо лошо разбира се.
Имат доста думи които са близки до нашите или до руските, така че лесно ще се разбирате. Поне в моята работа поляците доста бързо начуиха български, а ние полски.
Всяко стадо си има мърша по принцип, но от тях почти нищо лошо не съм видял.

4.   Със сигурност са по добре от българите.

5.   Имах гадже поляк. Родителите му бяха доктори, а той учеше за инженер. Беше много мил и внимателен, но дълбоко се съмнявам всички поляци да са такива. Знам, че имат проблем с пиенето, някои са и доста консервативни.
На въпроса ти не няма как да се отговори. Ако се харесвате и разбирате, това е напълно достатъчно, не се вкарвай в излишни филми.

6.   Ако няма значение расата и народността, както твърдиш, защо питаш какви хора са поляците, пък и примери даваш с какви си била. Всички хора са различни. Каквито има в България и Германия, такива има и в Полша. Зависи на какъв попаднеш. Докато си млада и хубава всичко ще е наред. Като завършиш, ако си намериш и работа и внасяш пари в семейния бюджет ще е още по-добре. Имай предвид, че мъжете като цяло смятат жените за по-низши и ако започнеш да предявяваш много претенции набързо ще му видиш другата страна на характера, независимо дали е поляк, албанец или французин. Гледай да си независима, да има уважение към теб, да има комуникация и диалог, а не от къде е. И най-вече всичко ще си проличи когато си купите апартамент или къща заедно, не квартира или нещо такова. Та така. Времето ще ти покаже дали твоят поляк е свестен. Засега се наслаждавай, а не си затормозявай главата с това какви са поляците. Иначе познавам доста-пият и пушат като комини и са консервативни. Нещо като руснаци, но с по-малко самочувствие.

7.   Много пият и се друсат.

8.   Е ти по мнение на хора в сайта ли ще градиш връзка? Най-глупавата тема е това.

9.   Простаци са като българите.

10.   Поляците са си наш манталитет. Тези които са стабилни са стабилни, тези които пушат или пият са си ганьовци. По принцип българи и полякини са успешни връзки. Аз съм бил с полякиня и съм работил с тях 5 години.Една идея по-позитивни са от нас, но като цяло не се различават от българите освен по ген.Манталитета ни е едно към едно, и са за предпочитане пред някой германец или холандец,които само калкулират и ни подценяват!

11.   Народ който крещи O, KURWA постоянно се разбира чудесно с народ който пише "КУР" и бега.

Излизах с една полякиня едно време, Каратжина. Много мило момиче беше. Ама то хора и хора...
Щом си случила на човек, дай Боже, няма значние от къде е.

Братан.

12.   Чакай сега, аз малко не разбирам... уж за теб нямат значение расата и народите, а питаш тук за обобщение на расова основа? Това е нелепо...

13.   Абе кууурва стават кууурва, точни куурва са кууурва. Само кууурва един кууурва кусур куууурва имат кууурва. И куууурва това куууурва е кууууурва, че куууурва мнооооого кууууурква пият кууууууурва. Ама много куууурва.

А да, и всяка втора дума буквално им е кууууурва. И от време на време "куурва мач" за разообразие? Хуйня и я пирдоле също или направо Kurwa mac ja pierdole, за да се обощят всички псувни в едно изречение.

14.   Мен пък ме кефи като се изцепят гръмогласно "О КУРРРРРРВАА!!!!" :)))

15.   Не съм гей и не знам поляците как са, но полякините са супер.

16.   Тея коментари, хем викат народността няма значение, хем после казват, че славянските народи се разбирали и че поляците били като нас (и като руснаците) Това са глупости, всеки човек е различен, без значение държавата и нацията.
Авторке, щом всичко върви толкова добре, не само с него, но и с родителите му защо въобще питаш тук? Иначе, по мое мнение, всичко ще бъде наред.

17.   Расата и националността нямали значение, но въпроса е какви са като раса и националност? Нещо много са ти промили мозъка с толерастия, политическа коректност и неолиберализъм та си противоречиш. Не е добре да се смесват различни раси и националности, те трябва да останат разделени, със собствена уникална култура, генетичност и особености. Т.н. мултикултурализъм на сатанистите не е мултикултурализъм, тоест различни култури а обезличаване на културите и създаване на безлична маса от мелези.

18.   Хайде предства си, твоят приятел да пише по форумите българите що за народ са и по специално българките. Как мислиш?

19.   Значи ти се остава в Германия? Ами не Германия, а Рур? По-добре иди в Истанбул или Столипиново, същото е.

20.   От личен опит с поляци:

Живял съм със поляци докато учех висше. През втората ми година живях със приятелка от Полша с която учехме и едно и също във една група, през третата ми живях със две момчета от Полша.

Абсолютно коренно различни хора како манталитет и виждания. Момчетата бяха типични консерватори, силно ограничени и изискващи толератност но не даващи такава (това не говоря за мен конкретно, а за вижданията им за всичко - пълни егоисти бяха).

Момичето пък живот и здраве до година ще ходя във Краков на сватбата й със мъж от Хървятия който кара магистратура при нас когато се запознаха. Много бързо заживяха заедно. Тази приятелка пък е силно либерална. Пак имаше някои консервативни черти, но беше риберална като намин на мислене, ценности и прочие.

Това за което говорим тук във твоят случай е нещо уникално. Определено имайки източно европейски родители със сигурност приятеля ти има някакви консервативни черти. При все, има отворен ум. Да не говорим че двамата там сте приети като чужденци. Консерватизма не е задълже иначе да е нещо лошо. Ето на пример, може да набляга на семейство и уседналост да речем в бъдеще. Но, стига да не е радикален консерватизйм - патриотният. Тогава вижданията ще да бяха ме си чужденка и не си еднаква. Това е защото такива хора поставят идентичността пред човека като човек. Ти и приятелят ти виждате се виждате по друг начин от такива хора.

Под начин на виждане, Имам в предвид метафорично включително неща като някой да вижда чашата на половина пълна, а друг на половин празна, ако ме разбираш? Мислите от там се променят.

При все и двамата сте на вън така че не сте големи патриоти а хуманисти.

Няма какво да му мислиш според мен - друг поляк като него няма да видиш, както и той няма да види друга такава българка, независимо от националната идентичност. Културите също не е задълже да са полска или българска. Това пак е идентичност. Човек като цяло следва повече от една различни култури. Аз като българин следвам английска култура и празници. Кръстен съм православно - да, обаче не следвам православните обичаи. Бих се определил и като християнин протестант, пазграничаващ важността или влиянието на религията във държавното управление и полиците за управление на масите хора. При все, което ти харесва се адаптираш към него сама, които не ти харесва не го правиш и така и си сменяш и културата и изгряждяш много куртури. Същото е и за такива дето слушат рок, кючеци, поп-музика, класическа музика, чалга - това са хора със различни култури и идентифициращи се със различни хора.

Няма какво да ти казва човек ще стане или не. Има ли смисъл и да се мисли? Карай го себе си пък каквото стане.

21.   Всякакви поляци има. Гледай конкретния човек какъв е. Трябва да го видиш в различи жизнени ситуаций как реагира!!

22.   И аз съм в Германия, познавам доста поляци и полякини. Не може да се генерализира за никоя нация, но от лични наблюдения - поляците са много религиозни, независимо от възрастта. Поляците са известни като евреите на славянския свят, много добре си правят сметката, дори бих казала, че са стиснати и то много. Доста пият - и мъжете, и жените. Тези, които аз познавам, са академикер до един.

25.   Ми вземай го! В БГ едва ли ще намериш такъв расов мъж- висок 2 метра, светъл и добър характер. Само за сравнение- във входа където живея половината мъже получават инвалидни пенсии придобити по втория начин. Аз се водя мъж, обаче си боядисвам косата... Сама си прави изводите!

27.   Аз пък съм работила с хора от цял свят и най-лошо мнение имам за поляците. Имам чувството, че са по-долни от нас. Лъжат, простовати са. Злобен и беден народ. Иначе са доста сплотени и се уважават един друг за разлика от нас българите.

28.   Авторке, как прекарахте на Коледа в Петрич?

29.   Негативно мнение, породено от поведението на челядта им онлайн: kurwa kurwa nigger gay bitch изчерпва речника им, ако може да се нарече такъв. Това не включва всички поляци, познавал съм и приятни хора. Нека сега адресираме иронията в слабоумието ти.

"Моля ви, хора с нацистко мислене и ограничения да не пишат"
"Та какво мислите като поляците за народ"

Човек се съди на индивидуално ниво, не по паспорт. Не съдиш по националност, но се допитваш до форум от непознати за мнението им относно полската нация (сякаш това има някакво значение) и дали ще се получи между вас. Сигурно ще се. Видял е все пак нещо в една петричанска аутистка, която въпреки добрите преживявания с него и семейството още го премерва спрямо личната карта.

30.   Много са странни, аз си писах за кратко с една полякина от Лодз и беше супер дръпната.

31.   Полша е супер. Имах щастието да живея около месец във Варшава. Ето впечатленията ми:
- Население 38 милиона и ако не нараства, то поне не намалява, т.е. нямат демографски проблеми
- Нула цигани, нула мюсюлмани. Чиста раса са. Крайно рядко ще срещнеш някой орк.
- Жените им - красиви като капки. При скала 1 до 10, 9 от 10 жени срещнати по улиците са 7 и нагоре. Освен всичко са супер разкрепостени и много лесно се навиват, не са комплексарки като българките.
- Изключително ниска престъпност.
- Навсякъде чисто. Улиците им широки. Няма паркирали коли по платната. Въздухът им чист.
- Не е презастроено като в София, няма ги тези панелени джунгли. Всичко е санирано.
- Ценово - всичко евтино и качествено
- Доходите им двойни на нашите
- Е, липсва им нашата природа. Но след скоро и ние няма да имаме такава, тъй като я унищожаваме шеметно.
- Мъжете им - алкохолици. Повече пият от българите. И по-малко носят.

32.   31 в смисъл там няма природа ли?

33.   Хем нямаш нацистки предразсъдъци, хем искаш да обединиш 40 милиона души по териториален или национален признак... Като ти е толкова добре с него, какви съмнения имаш, че да търсиш тук потвърждение? Гледай да не пие, че тия бият руснаците по къркане.

34.   Пияници, прошляци и крадци на дребно.

35.   Ебал съм 2 полякини , навън са монахини, вкъщи са развратни и се плющят за световно.
Много са религиозни, обаче не им пречи да фиркат като птици.
Криви са като хора и са полу немци, ама дисциплината им куца и все са недоаебани.

36.   Имал съм двама колеги поляци през годините. И двамата бяха доста интелигентни, но и двамата имаха проблеми с пиенето и лошо пиянство като цяло. И двамата само им ставаше нещо и започваха да обяснават колко е велика Полша, а и двамата живееха в чужбина. Нямам представа как са в емоционално отношение с жените си. Но трябва да се внимава с алкохола най-вече, защото не познавам пияница със щастливо семейство.

37.   От 20 до 22

Така е много са религиозни независимо от възрастта. Нигерийците ги бият обаче те директно ти говорят със глави, алинеи и под точки и страници от библията.