Споделена история от В чужбина

Възможно ли е да си намеря квартира в Германия без договр?
Здравейте, обмислям да се преместя във Германия и по-точно Франкфурт на Майн.. Имам близки роднини там, което като за начало е в плюс за мен, докато си стъпя на краката.. Искам да знам възможно ли е да си намеря самостоятелна квартира без трудов договор ами като самоосигуряваща се? И по-точно работа като компаньонка

Коментари

1.   Като компаньонка ще ядеш бой

2.   В Република Германия е невъзможно да си намериш квартира без да имаш трудов договор.
За да наемеш квартира ти трябва договора за да можеш да увериш хазайня че ще можеш да се пращам наема.
Имам близки там и го потвърждавам.

3.   В големите градове в Германия е адски трудно да си намериш жилище. Остави, че наемите са високи, ами търсещите са супер много. За 5 минути след публикуването на обява вече са се обадили 100 човека. Хазяите си правят кастинги средно от по десетина желаещи, а на останалите въобще не отговарят. Имаше пък и един перко наемател, който освобождаваше жилището си и търсеше вместо хазяите, кой да го наеме след него. Тоя тиквеник беше поканил буквално 100 души на няколко части. Като отидох там целият апартамент беше пълен с хора и всеки му се обясняваше колко е готин, че да препоръча него. Не знам каква му беше мотивацията на тоя глупак, но аз направо си тръгнах. За да попаднеш в кръга на избраните сто процента ще искат да представиш платежни фишове от последните 3 месеца и сигурно да кажеш какво работиш. Затова си измисли някаква фалшива версия, защото като компаньонка не виждам кой ще ти даде квартира. Хората ги е страх да не почнеш да водиш клиенти там, да не се оплакват съседите и прочие. И да знаеш, че повечето жилища са или без кухненско оборудване или предишния наемател иска няколко хиляди евро за да му откупиш всичките уреди, които е натресъл там и не иска да пренася със себе си.

4.   Абе хора какво ви става? Как може да искате да емигрирате в Германия, Холандия, Белгия или Англия? Там е пълно с бежанци, за Англия не знам, но мургави хора има по големите градове на Германия, Холандия, Белгия и др. Учете и стойте в България! Е всеки се решава де, но не е луд този, който пита за Русия, Украйна(прекрасна страна), Беларус и така нататък, а този за Германия или Белгия. Аз лично не бих отишъл да живея в тези държави за екскурзия да, ама да живея там... НЕ! Но всеки има мнение аз си казвам моето

М24

5.   Ние като търсихме във Фулда на 80км от Франкфурт, ни искаха ведомостите за заплатите ни за 6 месеца, 3 наема депозит и 3 наема предплатен наем. Двойка сме. На един от огледите брокерът ни каза, че сигурно ще ни изберат, защото всички други семейства били чернокожи и араби и пак не ни се обадиха. Накрая от работата на мъжа ми намериха къща. Има хостели, само там може без договор, имате си квартал там.

6.   Проституцията е легална в Германия, защо да нямаш трудов договор?

8.   Единственият вариант, да си намериш наем без договор е, да наемеш от някой стая, като платиш някакъв депозит от рода на 6 месеца, който е много вероятно, да не си вземеш, както и преплата от поне 3 месеца, които, за да уползотовориш правилно, ще се наложи, да имаш точни датите кога напускаш и кога се метиш за месеци напред.

9.   Номер 3 - мога да ти кажа, каква е била мотивацията на човека, когото така мило наричаш глупак. Когато искаш бързо да напуснеш квартирата, а ти се налага да чакаш три месеца от пускането на кюндигунг-а, тъсиш спешно следнаемател. Иначе ти се налага да плащаш 2 наема - за новото и за старото жилище.

10.   Много сложно, иначе с тази твоя професия, ще изкарваш хубави пари.
Но за квартира забрави.
С предимство са немците, след това майки с деца и т.н.
Аз живея във ФфМ

11.   Оле ужас, после и деца ще вземеш да направиш и други като тебе, българския генофонд пропада тотално.

12.   Нямаш много шансове. Наистина правят кастинги като за световно и искат фиш от заплата. Поне не им казвай какво работиш. Ще решат, че ще водиш там клиентите и съвсем няма да те искат. Можеш да им казваш, че си студентка и вашите ти дават по 1500 евро на месец издръжка примерно и че ще им плащаш на ръка, ако искат. Аз така си намерих първата квартира. Ама беше една малка таванска стаичка с общи баня и кухня, не знам ти какво търсиш. Иначе такива със съквартиранти има доста, там може и да имаш повече шансове.

13.   До коментар 4 - Ти си егати расиста.. това че някой е тъмнокож не значи че е лош човек. Познавам много които са със повече меланин но в пъти по-стойностни, образовани, продуктивни и дали на обществото от много така наречените бели.

До коментар 5 - Ти и ти пък си срещнал някакъв расист. На вас щял да даде квартира щото не сте бели араби или черни. Ами и на вас може да ви е бил шута защото пък не сте бели немско говорящи със немски или западни имена.

Приемайте хората със различията им независимо какви са. И вие сте различни за някого другиго.

14.   Номер 5 - и аз бях 5 години брокер към РеМакс, но нито аз, нито колегите ми биха си позволили да кажат подобно нещо. Има доста строг закон срещу дискриминацията и въпросният брокер се движи по доста тънък лед. Наистина не мога да го повярвам.

15.   Авторке, квартирата ти е най-малкият проблем. Имаш ли изобщо представа, какво значи да си със собствен бизнес в Германия? Не си мисли, че ще хвърлиш всичко на щойербератер-а и няма да имаш никакви ангажименти. Познаваш ли немското данъчно законодателство, знаеш ли как се води счетоводство, какви са сроковете за ДДС декларации, кога се плаща данък общ доход и т.н. Мислиш ли, че ще се справиш с всичко това? На какво ниво владееш немски?

16.   "Ами и на вас може да ви е бил шута защото пък не сте бели немско говорящи със немски или западни имена. "

Защото това е някак си по-добре, нали...

17.   Номер 9, аз онзи го нарекъх глупак не защото търси нов наемател, а защото го търси сред 100 души, които интервюира сам, при положение че и 10 биха му свършили работа. Ти лично би ли поканил 100 човека? Едно, че е трудоемко и безсмислено за самия теб, а същото е и за самите търсещи.

18.   Като "компаньонка ..." ???
Незнам...
Обаче на чужденци много трудно дават квартири и ако това се случи трябва да платиш няколко студени наема, което означава, че трябва да имаш много пари предварително.

19.   А в Швеция по-лесно ли се намира наем?

20.   Работодателя ще ти намери с тази професия. Темата поредният фейк ли е или си поредната искаща бързо забогатяване. Самоосигуряващи беше масово преди, вече имаш право на законна работа и доходи с трудов договор без разрешителни. За справка само около 400 Е ще ти е здравното осигуряване. Немски знаеш ли или влизаш в още един капан? Чистачка да си в някой по-елитен хотел с работа в почивни дни и празници ще изкарваш 2000 Е, някои хотели имат и стаи да персонала именно такива, като теб.