Споделена история от В чужбина

Има ли начин да се стигне до Хърватия без да се минава през Сърбия?
Здравейте има ли начин да стигне до Хърватия без да се минава през Сърбия? До Унгария например има през Румъния също може. Не искам коментари от типа там има магистрала ти си луд и подобни. Просто питам има или няма?

Коментари

1.   Мисля, че няма как. Хърватия граничи с Босна и Херцеговина, която пък граничи със Сърбия.

2.   Със самолет.

3.   Луд ли си ве? Има магистрала до Хърватска! Върви си строши колата през Румъния! Да има как. Погледни на картата! През Румъния и Унгария и си в Хърватия.

4.   Можеш да влезеш тук, а не можеш да си отвориш гугъл мапс??
Има естествено! Македония - Косово - Черна гора

5.   Има хиляда маршрута и ако ти се разхожда из света можеш да минеш и през Австралия за Хърватия.
Но по принцип ако говориш за ходене от София за Загреб можеш да заобиколиш Сърбия както от Юг така и от Север. По принцип от север през Румъния и Унгария хем пътищата по добри хем по евтино, хем по малко километри.

6.   Със самолет.

7.   Много ясно, че знам за Google maps. И не съм луд, но просто попитах дали има или няма начини за пътуване до Хърватия без да се минава през Сърбия. Автора

8.   естествено, че има. Ти като искаш, можеш и през Англия да минеш. Просто си хващаш автобус до Будапеща през Румъния и от Будапеща до Загреб. През Македония вероятно ще е по-сложно с автобус.

Със самолет пък никакъв проблем. А ако си с кола, си минаваш от където ти душа сака. Кеф ти през Русия, кеф ти през Португалия.

Поинтересувай се и от влаковете.

9.   8 защо се подиграваш? Просто попитах има или няма начин, а вие започнахте ако искаш и през Австралия или Англия мини. Автора

10.   Румъния > Унгария > Хърватия

Това е единствения вариант, да не стъпваш в Сърбия.

През Македония пак трябва за малка част да влезеш в Сърбия.

Братан.

11.   С яхта.

12.   9, не се заяждам, но честно казано аз, а като гледам и другите - не разбрах смисъла на темата. Какво означава "има ли начин"? Така неясно зададен въпроса е смехотворен. И отговорът е точно този "Има начин от където си искаш".

Трябвало е поне да уточниш с какво превозно средство искаш. Ако е със собствена кола, какъв е проблема да минеш през която си държава искаш? Ако е с автобус, просто правиш връзка през трета заобиколна страна. А със самолет пък минаваш над Сърбия. Кое точно не ти е ясно и какво точно питаш? Питам сериозно.

13.   До 10 ако имаш предвид Черна гора не си познал-тя не е сръбска.А пък за Косово да не говорим.Автора

14.   До 12 с автомобил става въпрос.Сега се сетих да уточня с автомобил става въпрос.Автора

15.   Какъв е проблема да минеш през Сърбия?

16.   Ние минахме през Македония и Албания на връщане от Будва, просто за да минем по различен път, но съжалихме. Пътищата в Албания бяха ужасни. Минаваш едни планини и пропасти, няма мантинели, осветление, маркировка, знаци... Села без ток, с варели за вода по покривите на къщите. Пълно средновековие.

17.   До 15 просто не ми харесва тази държава.А до 16 да пътищата в Албания са много зле,ние сме пъти по-добре от тях.Не само магистралите ни,но и първокласните и второкласните пътища.Автора

18.   Здравей мисля, че има и друг начин. От Гърция или Албания до Италия и от там с ферибот до Хърватия. Прав си наистина сърбите са копелета бил съм там и знам за какво става въпрос.

19.   Здравей мисля,че от Дуръс до Хърватия има ферибот.От Гърция до Италия е много път и пак на ферибот трябва.

21.   в Сърбия те издирват ли ...кво ли

23.   Не много ясно!Автора

24.   Аз не знам накъде изобщо си тръгнал, при положение, че не ти умееш да боравиш с карта и да се ориентираш?

25.   Няма, самолетът още не е изобретен.