Споделена история от В чужбина

Канарски о-ви, Мадейра, Мароко, Нова Каледония?
Какво мислите за пътуване в тези страни на екскурзия? Как приемат бели хора, безопасно ли е? А може ли да се живее и работи нещо там? Знам английски, френски и испански. Бих работил графичен дизайн, реклама, собственик на бар, къща за гости, театър/кабаре, копирайтър, в рекламата, интериорен дизайн, диетолог, мога да пея и пиша песни. Други страни по света, които ми допадат освен тези са Армения, Грузия, Австралия, Швеция, Йемен, Египет, Беларус и Полша.

Коментари

1.   Мароко и Египет са интересни за туризъм и са атрактивни дестинации, но не мисля, че са подходящи за постоянно пребиваване. Нова Каледония е малко островче с 270 000 души население, сам се сещаш, че там възможностите за професионална реализация също биха били твърде ограничени. В Беларус и Полша ще е необходимо да владееш и местния език, за да се реализираш, но според мен не си струва да се местиш там, като стандарт не са много по-напред от нас, особено Беларус. В Армения и Грузия според мен няма какво да търсиш, докато Австралия и Швеция са класически дестинации и освен това са изключително надеждни за професионално развитие в твоите сфери. Виж, ако желаеш да живееш на Канарските или Мадейра (аз също ги харесвам супер много и се замислям дали да не се пробвам да замина) най-добре ще бъде да потърсиш някоя агенция за подбор на персонал онлайн, която набира сезонни служители за тези дестинации, защото като отидеш там, ще можеш много лесно да се ориентираш в обстановката и да си намериш и нещо постоянно след края на лятото. Колкото до Йемен... смятам, че със сигурност трябва да си го спестиш, предвид ескалациите там. Дано да съм бил полезен!

2.   Здравей, била съм на почивка на Канарските острови и по-специално Гран Канария. Прекрасно място за почивка и пътуване, не съм имала никакви притеснения за безопасността, но предполагам и там има престъпност както навсякъде. За живот не знам как е, предполагам е по-изолирано, тъй като е малък остров.

3.   Явно ти харесват страните от това което си видял / чул.

Нямам си на идея какъв е живота по тези места но на Канарските острови, конкретно Гран Канария имам приятелка която живее там. Канарските острови също са част и от Испания, нищо че са по-близо до Африка. Ходил съм 3 пъти и е място което обожавам, поне като турист де. На Gran Canaria столицата й е Las Palmas, който е типичен град. Като казвам град, имам в предвид град а не курорт. Maspalomas е курортно градче като квартала Playa del Ingles е най-хубавото място. Всъщност това е рай. Наистина е рай. Красиво място е. Имай в предвид че това е и острова на LGBT-тата, конкретно особено града Maspalomas. Има много гейове, лезбийки, трансджендъри, бисексуални и прочие. Има много разврат от преселници и туристи от цяла Европа. Има гей прайдове 2-3 пъти в годината. Уникално парти място. Относно живеене, приятелката ми научи езика на място. Работа има за сервитьори обикновено, както и раздаване на флайери. Има нудистки плаж, има и локация която е пълна със барове и ресторанти - нарича се Йъмбо Център и изглежда буквално като стадион все едно само че квадратна форма със 3 етажа барове, клубове, ресторанти. Такова нещо да посетиш е уникално. Всичко е на едно място. Сезона (заетият) обикновено е зимата. Именно защото е и топло 20 градуса да речем Ноември, Декември, Януари месец. Казвам че сезона там е тогава, защото на другите курорти в Южна Европа е студено и хората за това търсят топло. Като приключи зимата имат й по-голям избор. Май месец сега ще има доста работа пак покрай гей прайда. Събират се хора от цяла Европа. Колкото до цвета на кожата щом те притеснява или я мислиш, надали ще си по-различен от другите които живеят там защото и те са европейци. Има тук таме африканци които се опитват да продават очила но не знам бежанци ли се водят или какви. При все и те са хора.

Ако си креативен и имаш какво да представяш за да печелиш пари - давай. Явно ти харесват страните от това което си видял / чул.

Нямам си на идея какъв е живота по тези места но на Канарските острови, конкретно Гран Канария имам приятелка която живее там. Канарските острови също са част и от Испания, нищо че са по-близо до Африка. Ходил съм 3 пъти и е място което обожавам, поне като турист де. На Gran Canaria столицата й е Las Palmas, който е типичен град. Като казвам град, имам в предвид град а не курорт. Maspalomas е курортно градче като квартала Playa del Ingles е най-хубавото място. Всъщност това е рай. Наистина е рай. Красиво място е. Имай в предвид че това е и острова на LGBT-тата, конкретно особено града Maspalomas. Има много гейове, лезбийки, трансджендъри, бисексуални и прочие. Има много разврат от преселници и туристи от цяла Европа. Има гей прайдове 2-3 пъти в годината. Уникално парти място. Относно живеене, приятелката ми научи езика на място. Работа има за сервитьори обикновено, както и раздаване на флайери. Има нудистки плаж, има и локация която е пълна със барове и ресторанти - нарича се Йъмбо Център и изглежда буквално като стадион все едно само че квадратна форма със 3 етажа барове, клубове, ресторанти. Такова нещо да посетиш е уникално. Всичко е на едно място. Сезона (заетият) обикновено е зимата. Именно защото е и топло 20 градуса да речем Ноември, Декември, Януари месец. Казвам че сезона там е тогава, защото на другите курорти в Южна Европа е студено и хората за това търсят топло. Като приключи зимата имат й по-голям избор. Май месец сега ще има доста работа пак покрай гей прайда. Събират се хора от цяла Европа. Колкото до цвета на кожата щом те притеснява или я мислиш, надали ще си по-различен от другите които живеят там защото и те са европейци. Има тук таме африканци които се опитват да продават очила но не знам бежанци ли се водят или какви. При все и те са хора.

Ако си креативен и имаш какво да представяш за да печелиш пари - давай.

4.   Йемен не става със сигурност.Там все още има война.Пък и са враждебни към не мюсюлманите особено към християните.За другите съм съгласен.Щом знаеш испански Испания там можеш да се насочиш.

5.   Найдобре ще си на Мъдейра. Щом искаш да живееш в още по-бедна страна от България и ти харесват Армения, Грузия, Египет и Йемен, сигурен съм че Южен Судан, Буркина Фасо, Афганистан, Бурунди, Централно Африканската Република, Гамбия, Пакистан и Мозамбик много ще ти харесат.

6.   Ако авторът на тази тема не троли (което ми се вижда абсолютно невъзможно), то тогава спешно се нуждае от слизане на земята, първо на планетата Земя, а след това от облаците да слезе на земята.

Хайде, нека да оставим настрана доколко Канарските острови, Мадейра и Нова Каледония могат да минат за самостоятелни държави (особено пък Канарите, които са си абсолютно част от Испания, пряко подчинени на властта в Мадрид), но какво е общото между тях и останалите, които са коя от коя по-екзотични? Да оставим настрана Йемен и Египет, където перманентно са в някаква война и/или има терористични атентати, но останалите бивши републики от СССР??? На фона на това някак между другото се появява Швеция, а черешката на тортата е континентът Австралия, дето на фона на останалите избори е меко казано шокиращ...

Естествено, имаш право да си мечтаеш да живееш/работиш в която държава по света си решиш, няма проблем. Обаче историята има далеч по-скандални неща от избора на страна.

Да видим какво би работил, и тук цитирам дословно - "графичен дизайн, реклама, собственик на бар, къща за гости, театър/кабаре, копирайтър, в рекламата, интериорен дизайн, диетолог, мога да пея и пиша песни" - абсолютен миш-маш! Че ти си всестранно развит талант от най-висока световна класа! И докато на мен поне ми е неясно как се работи "собственик на бар, къща за гости, театър/кабаре", освен ако не си ги купиш (не вярвам да си въобразяваш, че в коя да е държава по света ти ще отидеш, и някой ще ти подари готов бизнес, който да започнеш да управляваш), то останалите потенциални професии също са абсолютен майтап. За графичен дизайн, реклама, копирайтър и всички останали професии се иска ти да си малко или много самостоятелен, и за твое добро е ти да си търсиш допълнително работа на частно, а не да чакаш някой да ти плаща, за да ги правиш тези неща, защото ще си набутан яко финансово. Останалите неща, които си изброил, че можеш да правиш даже не виждам как могат да се коментират - диетолог, певец, текстописец - алеле майко...

В общи линии, ако реално успееш да слезеш на земята, по-добре си търси работа с езиците, които твърдиш, че владееш, ако наистина ги владееш, разбира се. Точно сега поне в България адски много се търсят кадри с езици, особено пък ако са като в твоя случай повече от един на брой. Изкарай малко пари и отиди в тези държави на екскурзия, колкото да си начешеш крастата.

Е, ако чак толкова много държиш да си пробваш късмета в чужбина - давай, направи го! Но силно ти препоръчвам първо да намериш себе си, защото имаш много силна липса на каквато и да било връзка с реалността, а това може да ти изиграе изключително лоша шега, особено пък в чужбина...

7.   6, Полша никога не е била част от СССР, за Беларус - да.
Добре - арабските отпадат заради войни и че не обичат християните.
По островите са бедни и няма работа.

Да бе с езици ще работя, ами аз от няколко години обикалям аутсорсинг робските фирми и е все едно и също - некомпетентни простаци за мениджъри, отворени офиси с 1000 човека вътре закъчени за слушалките като крави в обор. Ай не мерси, и то точно в отвратителната София.