Споделена история от В чужбина

Не ми се стои вече на територията
Здравейте. На 21 години съм, от среден по големина град на територията. Не ми се стои вече тук, няма смисъл. Искам да попитам - в Испания и по-конкретно в Мадрид намира ли се работа? Решил съм го вече, тук няма нищо и не желая да седя. Испански уча в момента, но малко с граматиката ме няма. Не смятам обаче, че е чак такава пречка. Някакви фирми, които търсят шофьори примерно? Всякаква информация събирам. Чувал съм, че и вестници разнасят някои. Благодаря на всички!

Коментари

1.   Каква територия бре? Пиши нормално, че да получиш някакъв отговор.
Ако говориш че се намираш в България, ами махай се. То е смешно вече как ревете и как, като отидете в Лондон си мислите, че емигрирате на другия крак на света. Аз го летя това два пъти в месеца Билета от София до Мадрид е по ефтин от този за влак до Варна. И полета даже по-кратък Стига сте се лигавели вече. Само мрънкате, а сте негодни за нищо.

Никои не ви гони.
Никой не ви е вързал да стоите.
И пак мрънкате

2.   а какво да прави у тая мизерна държава да мие чинии

3.   Територията, ужас изказване. Попитай се ти от къде произлизаш и какъв си, смешник

4.   Ако мислиш, че като миеш чинии или чистиш пилета по складовете ще си по - щастлив, ами махай се тогава от тази територия. Няма да имаш и приятели, старите ще те забравят и ще се отдалечават, а нови ще ти е трудно да създаваш.

5.   Да наричаш България територия е гнусно. Каквото и да правиш ти си оставаш българин независимо, дали ти харесва или не.
А за Испания не знам какъв е животът там. Имам представа от разкази на познати. Икономиката им обаче беше в криза преди ситуацията с вируса и сега ще се задълбочи още повече. Испанската икономика е като българската - разчита основно на сектора на услугите и производството е малка част от икономиката. Такива икономики ще изпитват все по-големи трудности заради настъпващата икономическа криза. Безработицата беше голяма и преди коронакризата, а сега със сигурност е по-зле. Държавният им дълг е огромен. Те пострадаха много още от кризата през 2008 г. -2009 г. Тези неща се отразяват рано или късно и върху обикновения човек, така че не знам колко ще е добре да се отиде там, но ако намериш перспективна работа отивай.

Асото