Споделена история от В чужбина

Две кражби във Германия със досие какво следва ?
Две кражби във Германия със криминално досие. Може ли да посещава германия отново?

Имам позната която се завърна от германия схващана е два пъти да краде във магазини за козметика има наложени глоби около 1000€, който тя е платила вече но след втория път са й направили криминално досие. Въпросът ми е - за в бъдеще ще може ли да влиза във германия? Това досие отразява ли се на интервю за работа примерно и информират ли нейния работодател? А във българия излиза ли като правене на и какво влияние оказва като цяло На досието й? Пиша от нейно име защото тя е малко некомпетентна и ме помоли! Надявам се някой да ми отговори!

Коментари

1.   Така като чета ми се струва,че точно ти си твоята некомпетентна позната.
Радвам се,че успешно представяте страната ни в Европа и предизвиквате симпатии и приятни асоциации в европейците щом чуят за България.
Моето предложение е да си смените гражданството-така твоята "позната" няма да бъде намерена в базата данни,ще може на ново и чисто да върши престъпления в държавата и няма да срамите името на България.

2.   Аз пък съм педофил-ще ме вземат ли на работа в детската градина. За един преател питам, защото той е неграмотен.

3.   И да познаем - тази некомпетентна приятелка си тиии.. опаа
Слушай жено, вземи се образовай и си седни на задника, защото така доникъде няма да стигнеш! Знам, че не ти стигат парите, на никой не му стигат, но не става с кражби!
Промени се!

4.   Може да влиза, ако е чиста там и си е платила глобите, ако не, на границата ще я поканят да си ги плати. За някои работни места се изисква свидетелство за съдимост, но за повечето - не. Така че да пробва. В България нищо не излиза, там е един вид чиста.

5.   Ясно ми е, че става дума за теб, стига сте лъгали, че е за прители. Първо, това което е станало е огромна грешка. Аз също направих кражба в Германия, само че крадох дрехи и то евтини, защото всички го правеха и исках да видя какво е. Хванаха ме, арестуваха ме в магазина, ходих в съда и ми казаха да избера 3 месеца в затвора или глоба от 800 евро и аз приех глобата, платих я. Сега си ходя в Германия свободно и нямам намерение да крада повече, просто беше грешка, но се страхувам, че ако някой ден стане нещо и се колебаят дали аз съм го направила или друг човек, ще нарочат мен, защото имам досие. Щом си платила глобите, значи всичко е окей, но досието остава, няма как да бъде изчистено. Ако се търси работа в Германия, тогава ще се види това нещо от работодателя и има шанс да не те наеме. Ако ходиш само на екскурзия, няма проблем. А в България това досие не излиза, тук всичко е чисто, ако не са правени кражби тук.

6.   Благодаря ви за отговорите бяха полезни! Само да вникна ако ставаше дума за мен щях да говоря от първо лице тъй като нито ме познавате нито пък ще ме познавате ! Но това е българинът подлага на съмнение всичко . Както И да е благодаря все пак

7.   Защо граждани на други държави във медиите се славят със научни открития, подобрени рекорди, технологични разработки и прочие, само за болгарските граждани се пише 'българин хванат да превозва нелегални мигранти','българка хваната да краде','българин хванат да пренася кокаин в колата си','българка си продавала децата незнам си къде','българин обвинен в телесна повреда и нарушения на пебличният ред', 'българска проститутка била убита не знам си къде','българска криминални банда поставяла скимиращи устройства не знам си къде'. На почивка даже да идат във Слънчев Бряг после като кажат че са били във България - Мафия. Ей това ми казват като чуят от къде съм.

Рязговора с много хора протича така:

От къде си?
- България
Аха

Или, От къде си?
-България
Мафия!!

Товя са истински разговори!!

Българите са егати мафията. Да си няма работа човек наистина със българи. То 1/3 ако са добри хора тези 2/3 им е*ават майката на постижения, на потекло и всичко.

Ако си крала и са те хванали, само защото имаш криминално досие значи си в системата и ако работодател поиска да ти се направи криминална проверка, то тя ще покаже каква ти е криминалната проява. От там вече край ако става въпрос за по-престижна работа особено.