Споделена история от В чужбина

Как решавате къде да заминете?
Здравейте, искам да се занимавам с реклама, копирайтинг, графичен дизайн, но у нас в Джобса въобще не се намират такива обяви, все са продажби по телефон т. н. кол центрове или обработка на някакви данни в големи фирми. Такова нещо бих работил само почасово докато си намеря работа по професията. Въпросът ми е да се насочали към конкретни държави в Европа да кандидатствам или да пускам навсякъде, пък да отида там, където намеря работа? Харесвам много и различни страни - Испания, Италия, Англия, Германия, Швеция и Полша. Учил съм испански, немски и френски, но не харесвам Франция. Тук вече не ми допада, много озлобени станаха хората в София, преди десетина години по-приятно се живееше тук.

Засмян

Коментари

1.   Аз заминавам за Германия.

2.   Съдейки по наблюденията си, повечето заминават при познати.

3.   Аз съм избрала Испания, по няколко причини:
1. Езика ми звучи много приятно и не е труден.
2. Няма чак толкова "бежанци", колкото във Франция или Германия примерно.
3. Харесва ми климата в северна централна Испания (умерен океански).

4.   Кандидатствай по обяви където те влече, пробвай да минеш интервю по скайп и ще се ориентираш

5.   Аз заминах за Англия, заради езика. Например мислила съм за Германия, но без немски не бих се оправила там . :)

6.   "искам да се занимавам"....ама занимавал ли си се досега?

Айде още един строителен работник....

7.   В Швеция, там е малко работното време.

8.   Кандидатстваш и където стане. Изказвания в стил ива тема бежанци, са много индивидуални. Едно е да живееш в голям град, където е събрана измет особено около гари, друго е да живееш в малък град или село, където ива също бежанци, които не ти пречат по никакъв начин. За разлика от България работа ива навсякъде и топ компании те са позициониране в столицата само.

9.   Тази професия можеш да я практикуваш онлайн.

10.   Аз на 16 януари кацнах със самолета в айндховен един приятел дойде да ме вземе от летището и след това отидохме в една белгийска фирма - тази фирма беше първа в списъка ми от фирми в които смятах да кандидатствам за работа,подадох си молба за работа и на следващият ден бях на работа. На лято ще си взема жената и децата тук в Белгия и не мисля да се връщам повече в България. Сега търся интензивно квартира за семейството ми ходих на няколко огледа и за сега има една квартира която много ми хареса и се надявам да успея да я наема.

11.   Само Испания ВСЕ ОЩЕ що-годе става за нещо. Мадрид е най-хубавият град на света.

12.   До 7

Малко, работя, ама тея с малкото са основно местната община. Защото там, общо взето, го карат като в България - много администрация, с цел "ниска безработица". То и затова минава номера с "малко часове". Да, има и доста частни фирми, но не ммжое да се разчита на това, че ще работиш малко часове.

13.   Аз чрез роднини емигрирах и гледайки коментарите за пореден път се убеждавам, че българите отиват в най-големите кочини в Европа!!! Има много “читави” страни, но не са тези, в които масово са българите.

14.   Заминах за Англия преди години заради езика и съотношението паунд/лев.
Първо заради парите, второ защото знаех английски. За Германия не съм си и помислял, просто защото не знам немски.
В Англия нямах никакви приятели и познати и никой не ме е бутал. Сам си изградих всичкото, с труд и знания.
Нямам някакви романтични чувства към Англия, държавата не ми харесва особено, с някои изключения. Все пак през годините посетих доста градове, някои от които ми харесват. Ако не са добрите приятелства които завързах, кариерното развитие и парите, веднага бих се прибрал в България.

15.   Потърси как върви пазарът на труда в сферата към която си се насочил. Може да пробваш да кандидатстваш от България, но шансът ти ще е значително по-малък. Според мен трябва да се насочиш към държава/град където тази сфера е добре развита и има работни места и където знаеш езика. Успех.

16.   @13 и кои са читавите страни? Нека позная - Русия и бившия соц блок? И ти във въпросните читави страни ли си? Бас ловя, че не си в "читавите" според теб страни.

17.   Не, номер 16, тези страни пък са още по-големи кочини. За мен няма подходящи страни за емиграция в Европа от 5-6 максимум. Имам предвид примерно Скандинавските страни, Люксембург, Швейцария - останалите са мен са кочини.

18.   13, има нещо такова - Лондон, Чикаго (един от най-престъпните градове в САЩ), Берлин, Мадрид, все се бутат в големи градове с престъпност и където може да живееш само посредствен живот, защото има жестока конкуренция. Масово работят по 10-12 часа и не им остава време за личен живот.

19.   Аз се замислям за Швеция, но малък град далеч от престъпността.

Засмян (автора)