Споделена история от В чужбина

Въпрос за Русия
Имам много добри впечатления от хората от Нижний Новгород, Саранск, Пеньа и Волгоград, но в последния имаше ислямски атентати. Как е животът в изброените? Кой е най-развит? Външно приличат на наши градове и най-важното - пишат на кирилица (в Полша например не мога да им свикна с латиницата).

Коментари

1.   Авторе разкажи малко повече! Българите приемат ли ни там? Какъв е стандарта на живот? Рускините как са като поведение? ))

2.   Покрай НН само съм минавал, но не беше по различен от останалите руски градове, в които съм бил. В другите, които изброи не съм ходил, но съм бил в Москва, Питер, Казан, Уфа, Тюмен, Омск, Челябинск, Красноярск, Новосибирск, Иркутск, Ижевск. Всеки си има своята малка особеност, но като цяло всичките са като излязли от конвейер. Супер еднотипни са. Казан е богат град, но има една странна депресивна атмосфера. Толкова много умни хора са се пропили и са безработни, особено авио инженерите. Ижевск е изкуствено направен, с елита на руското инженерство в него, но и той е със същата участ Челябинск също мрачен.. Още повече че там е пълно с полицейско присъствие и агенти на ФСБ (незнайно защо). Красноярск е жив град, но е супер индустриален, с голямо замърсяване. В Омск комарите са колкото врабчета. Като че ли Новосибирск е добрия за живеене от всички тия. Иркутск също, заради езерото, а и като че ли хората в него са доста по-предприемчиви.

Москва и Питер изобщо не са в Русия. Там е друга вселена. В Питер не бих живял, много ми не-зелен. Но определено бих живял в Москва обаче. Без да се замисля.

Колкото до рускините. Заблуда е, че са супер красавици. По градовете само, и то в европейската част се срещат наконтени мацки. Като изключите мюсулманската част(Башкирия, Татарстан и тн. ), Както и Буратия... то не остана. Още веднъж, не че са природно красиви, просто много от тях се контят добре, заради остатъка от миналото когато след войната остават много жени, на много малко мъже. Както и защото в големите градове има едно нашумяло съсловие от жени, които се опитват да пробиват с красотата си. Наричат ги "провинциалки"

3.   А с документите как е? Българите приемат ли ни там?

4.   “ но в последния имаше ислямски атентати”

И какво от това?

5.   Ти оня лудия ли си? Пробвай в Норилск, мисля, че ще ти допадне.