Споделена история от В чужбина

Искам да си намеря приятелка, а е много трудно в чужбина
В Испания съм, пътувам наляво надясно, никой не познавям. Искам да си намеря приятелка БЪЛГАРКА, да си я доведа, ако е тук по добре да учи езика работа да си намери, да живеем като нормалните хора. В фейса нямам му доверие, тези сайтове за запознанства искат пари да можеш да пишеш. Виртуална му работа едно време е било друго, сега може да се ожени човек по интернет за съжаление. Някакви съвети как да си намеря половинката м22г

Коментари

1.   То баш в Испания е пълно с българи. От 20 години живея там.

2.   А защо българка? Ива ли значение каква е. Не е рифважно да си щастлив. В чужбина има толкова много народности, работят всякакви хора, на всякаква възраст и ниво. Ако се опиташ да си част от мястото където живееш ще си намериш и среда и приятелка. Звучиш, като мъж приди 60 г. да ки доведа жена.

3.   Тиндер

4.   Ние с моя мъж се намерихме в Тиндер. И той е в чужбина и аз заминах при него за да сме заедно.

5.   В Испания можеш да си намериш българка спокойно.

6.   Не можеш, защото в голямата си част веднъж излязла една българка в чужбина, търси си чужденец за гадже и съпруг, никоя от нас не иска българин, тъй като повечето за съжаление са ганьовци - вместо съпруг и партьор, все едно сме с още едно дете, та дори масовката бг мъже ги издържат жените им и в домакинството също не помагат. Нуждаем се от партньор, а не гюле на шията ни.
Самата аз съм в чужбина и си търся чужденец. Не, че не бих била с българин, но определено ще мине през по-голяма цедка.
Успех!
Ж21

7.   До номер 2. Не го казвам с упрек, но си личи, че не си живял/а в чужбина.
И аз си мислхе, че съм най-толерантният човек на света и че кутурните разлики ще се преодолеят, но реалността е че излизам от втора неуспешна връзка, заради културни различия.

Само някой, който е живял в чужбина и е имал връзка с човек от друга националност, може да ме разбере.
Започваш да се караш с партньора си за неща за които никога няма да се скараш ако имаш човек до себе си от същата националност....

8.   Номер 7, бих казала - напротив, българинът само си мисли разни неща, но рядко може да осъзнае, че въпросът не е толкова до напасване, колкото до цялостна промяна на цървулестия му по всички точки мироглед.
Само вижте как разсъждава, как се изразява и как пише авторът, какво да му се напише като съвет?!?! Някоя от село да си закараш, като научи езика - ще те остави, някоя по-разсъдлива, няма да се навие, някоя умна - няма да прояви интерес.
Ти приятели не си успял да си намериш, а си на 22, но вече имаш някаква твоя концепция за семейство..... нейде си..... след запознанство в интернет..... wtf

9.   Да си призная честно, подкрепям автора!
И аз си искам българин, стига плюнки по нашите мъже!
Елате ги вижте западняците...
Културни ли?! Разбрани ли?! Джентълмени ли??
Пфу...просто лицемери!
Най-неблагородно завиждам на цялата колония чехи, с които се познавам тук, в чужбината...
Нито един смесен брак няма, чехите са си с чехи, чешки русоляви хлапета, веселби, много са задружни, готини, широкоскроени, колко чевермета сме правили и пяли в един глас Висоцки или Булат Окуджава...западняците даже не са чували за тях...
И аз бих взела чех, че българин тук така и не видях, а българките все по западняци летят...
Та...разбирам те, Авторе!
Не се отчайвай, ние не сме задружни като чехите, но може пък да ти излезе късмета с българка!
Успех!

10.   До 9

Да не мина всички западняци, че да реши, че е така?
Или пък взички източняци?

11.   2 Напротив живея в чужбина, при това след завръщане в България за 10 г. и след това отново, при това в различни държави, а ти си от онази категория българи, които живеят в затворено общество от българи само и смятащи, че от българското, България и българите по-хубаво няма. А светът е шарен, четох, че в близкото градче има по статистика над 100 националности, е как всички са лоши, пък ние най-добрите. Около мен са смесени бракове при това масово, двама българи също са в смесени бракове и са окей.
Не мислиш, като съвременен човек. Дори майката на мои познат наближаващ 30 ми каза, ох той тук няма да си намери жена. Е как да си намери. От работа вкъщи, при родителите си, няколко приятели българи, които гледат из под вежди точно по нашенски,. Поне на българските срещи да ходи, но и това не прави и после няма жена до себе си.
Не стоят нещата така, отвори си малко мирогледа и ще видиш, че светът е различен, ако не го приемаш не са виновни другите.

12.   Автора
С българи да се запознавам, повечето са големи омъжени, всички завиждат, кой си купил кола за 30.000 евро, друг теглил заем 100к евро, тва е завистлива.история, 1 път се събрахме на 1 заведение, повече никой неща да видя, по добре да се запозная с мароканец,испанец отколкото нашата завистлива нация.Чужденка НЕ искам, има испанки да но неща защо ли, защото са мързеливи, пълни селянки 1 път вървях зад 4тири едната се изпърдя и всичките патки се смеят. Тъпа нация,свикнали по ресторантите да ядат само, мързеливи, не ми трябва такава мърлячка. Българка нормална работим си живеем си, деца ала бала, както си му е реда, вярвам че има все още българки, който си търсят половинката. А относно приятелите ми имах да кажем 5тима на брой, единия несериозен каже така ще направя иначе ще направя Хкса, втория ме помоли да го уредя при мен казах че не е лесно и да си приготви 2500евро поне, документи и без език няма начиин.
Махнал ме от фейса, и така нямам никой може да не съю цвете за мирисане от страни, но аз съм си аз, или ще бъде с мен, или такива използвачи лицемери.
На единия юу викам кръста ме боли, той вика ко ти пука нали взимаш 3000евро така ли ъойта мама, айдее пътя чанъата и за хляб.
Работата хич не е цветуща, особедно тия малките подрастващите, таблети твуефони, мале мила....

13.   Испанките са мързеливи, но и българките не се различаваме много по манталитет от испанките. Виж няма ли там полякини и германки в Испания.