Споделена история от В чужбина

Къде да уча актьорско майсторство, музикс или танцово изкуство?
Искам да уча актьорство, танци или музика в чужбина, но не знам накъде да се насоча. А и коя от трите дипломи има по-добра реализация?

Като страни ми харесват Швеция (там обучението е и безплатно), Унгария, Словения, Хърватия, Италия, Прибалтика и Полша. От тях като градове най-хубави ми се струват Будапеща, Любляна и Загреб. И трите имат южняшко влияние и климат, все едно си в български град.

Коментари

1.   Според мен по-добра като реализация е музиката. Можеш да работиш не само като музикант, но и да преподаваш музика, ако в специалността са включени педагогически дисциплини.
Това е личното ми мнение, пожелавам ти успех в избора.

2.   Душица мамина златна. Ще става актриса в чужда държава, без да знае чуждия език. Че и нова държава изобрети - Прибалтика.

Господи, прибери си вересиите, господи...

4.   Номер две, не виждам проблем да се употреби названието Прибалтика, вместо да пише Литва, Латвия и Естония, но като цяло с другото съм съгласен :D

6.   Музиката е най-добре като реализация измежду изброените, можеш да работиш като музикант или да преподаваш музика, при включени педагогически дисциплини. От държавите, които си написал/а, според мен най-добре е Швеция, заради безплатното образование, по-високите заплати, повече възможности за реализация. Минусите там са климата и езикът, който не е много лесен.
Полша също е доста добре, там заплатите са средни, но по-високи от нашите. Езикът не е най-лесният.
Унгария е по-добре от България, заплатите са почти колкото тези в Полша, климатът наистина е почти идентичен с нашия, езикът обаче е може би най-трудния европейски език.
Хърватия е добре, заради икономиката и образованието,които стават все по-добре, езикът е по-лесен в сравнение с други, доста идентичен със сръбския.
Италия беше много добре за реализация и образование, но сега с тази криза след пандемията - най-вероятно ще пострада доста зле икономически, така че не ти препоръчвам Италия. Иначе климатът е по-топъл от нашия, а езикът е най-лесният в Европа след английския.
В Словения и Прибалтика няма много голям смисъл. Словения е прекалено малка държава, а Прибалтика бележи икономически спад.
Където и да отидеш, със сигурност обаче ще ти трябва официалният език на съответната държава, защото без език не можеш никъде да се нанесеш в друга държава за живеене или образование.
Пиши какви езици знаеш, за да може по-лесно да те посъветвам.
Успех с избора!

7.   Номер 2, това не е жена, а мъж. Някакъв перко. Само пуска теми от време на време. На около 30 е, но на акъл е около 15. Работи в кол-център и само се оплаква от това, беше създал тема за толкова колко безмислени са офис професиите, а танцьорите, лекарите още не знам си какво е супер полезно. Освен това, искаше да емигрира в Германия, Швеция и въобще половината свят, ама въобще не е наясно точно какво иска. Хем да е актьор, модел, фотограф, танцьор, копи райтър и естествно най-безумното от всички желания - учен. Защото не обичал икономиката, която завършил преди години. Абе въобще неориентиран човек.
Помня го, защото му отговорих в една от темите.
Ето и няколко от темите му, за които се сещам в момента и са по-нови:
http://spodeli.net/16/story-147814.html
http://spodeli.net/9/story-149361.html
http://spodeli.net/9/story-131294.html
http://spodeli.net/9/story-148900.html
http://spodeli.net/9/story-149059.html
http://spodeli.net/4/story-148994.html
Може да има и други.

8.   6, да но за музика не трябва ли да си в столица или голям град? В чужбина дори и малките градчета имат театър.

10.   8, то е ясно, че ще е в голям град (или столица), за музиката. Честно казано най-добре да е в самата столица на държавата, там най-много възможности има. По малките градчета почти няма университети с някои изключения.