Споделена история от В чужбина

България или Гърция?
Как мислите вие струва ли си да се почива на родното Черноморие или е по- добре в Гърция? За мен лично Гърция или където и да било другаде е по- добрият вариант. Държавта по всякакъв начин се опитва да откаже летовниците със събиране на неплатени глоби и километтрични опашки. Според мен на никой не му е приятно да го обслужва неквалифициран персонал, да гледа бетон и пияни руснаци на всяка крачка. И не говоря само като човек, който е отсядал на нашето море, но и от позицията на човек който е работил за един сезон там. Няма да коментирам точно къде, но мога да ви кажа само, че взимаха всеки на работа, няма значение оправен ли е или не, кухнята беше под всякаква критика и нямаше никакъв контрол над работата на персонала, а условията в които бях настанен като работник там бяха меко казано шокиращи. Пожелавам на всички весело лято, и приятно прекарване без значение къде ще почива. Просто ми беше интересно да разбера колко подкрепят моята позиция по въпроса. И моля ви без коментари от сорта на " не подкрепяш бг бизнеса " криворазбраният патриаротизъм не ми е по вкуса.

Коментари

1.   Съгласна съм с теб напълно. Повечето бг бизнесмени си нямат хал хабер от това как се прави истински бизнес с доволни клиенти. Била съм няколко пъти на нашето Черноморие, а откакто станах над 20 ходя все по други държави на море - Гърция, Италия, Испания и разликите са от морето до небето. Аз не живея вече в БГ, но повечето ми познати ходят предимно в Гърция. Като цени е почти същото и дори по-евтино, а обслужването и качеството са на ниво. Да не говорим, че морето не в лайняно като на много места при нас.

2.   Родното лайноморие трябва да плаща на всеки имал неблагоразумието да "почива" на него.
Почивам само в Гърция.

3.   По-добре в Италия. Гърците не ми допадат като хора.

4.   От доста време не съм летувала по Черноморието. И ме отказа преди десетина години следният случай. До с. Лозенец имаше къмпинг Оазис, където ходехме на плаж. По едно време там изникна комплекс от блокове с апартаменти. Сложиха бариера и не ни пуснаха на плажа, който е държавна публична собственост. Тоест на всеки от нас. Направиха плажа там частен без никакво право и в нарушение на закона. След този случай ходя само в чужбина на море.

6.   Слизам от самолета ония ден, преди да отпрашим, с един приятел се поразходихме из София за няколко часа. Е , не. Такава селяния и беднотия няма, бате. Българи/цигани от най-долнопробните се качили в ръждясалите опели за по 800 лева и надеват чалгата. Изкъртени мазилкина разпадащи се панелки, неравни тротоари, джигити с коли за по 15-20 бона спрели на тротоарите.
За черноморието какво да кажем, тъмна фекална вода, безбожно скъпи услуги (паркинг, шезлонзи, чадъри , ресторанти и т.н.). Че тя водата в реката , която е в центъра на Чикаго има по-светъл цвят, а е заобиколена от небостъргачи.

От доста време критикувам България и до известна степен си мислех, че е на психична основа и критикувам, защото не бях тук, а вътрешно искам да съм. Сега, припомняйки си положението, буквално се депресирам от всичко тук.

ДС

7.   Хайде сега, почна се... първо кажи от кой регион си. Северна или Южна България? Това че всички ходите на такива места, не значи че нашето черноморие е така пропаднало. Вие софиянци сте много нагли. Магистрала ви направиха, да може да си харчите парите в Гърция, ама все недоволни.
Разбира се, че Гърция ама ми омръзна да чета по форумите колко ужасно било тук. Да ужасно е, защото ние българите сме такива хора. Бих казал че е отвратително, но защо тогава питаш "България или Гърция". Аз съм от Североизточна България и съм за два часа във Варна. Ако си в София иди в Гърция. Кажи какъв бюджет имаш и т. н. а ти почна директно да обиждаш на нации "пияни руснаци". Евалата.

8.   Всъщност не е само черноморието. Вземи ресторантите например. Ужасна храна. Ужасна храна. Ужасна храна. Всичко е под всякаква критика.

9.   До 6: Езерото Женева в Уисконсин е на час и половина от Чикаго. Какво правиш в България та се депресираш ;-) За съжаление, само плажа Ривиера (8 долара) е отворен за туристи от други щати :-(

10.   Номер 7 от автора. От София съм да, и обясних, че ще ходя на почивка в Гръция, колкото до пияните руснаци не съм казал нищо повече от истината.

11.   Гърция. Няма стомашни вируси, стара храна, лошо обслужване.