Споделена история от В чужбина

Заминаване в Англия
Здравейте!
Двама човека обмисляме заминаване в края на месеца в Англия като складови работници в склад за спортна стока. Казахa, че с документи ще ни оправят и квартира ще ни бъде осигурена. Бихте ли ми казали какво е положението в момента там, заслужава ли си да идем, или да търсим друга държава/работа?

Коментари

1.   Поредният глупав въпрос.
След като имате работа и квартира, за какво по-точно питате? За някой може да е добре, за някой- зле. На вас, това каква работа ще ви свърши?

3.   Получавам информация за това какво е положението там в момента покрай карантината, както и ако някой е работил такава работа там. Информация за това какво ще ми трябва при заминаване, дали ще ми извадят NIN. Информация от абсолютно всякакво естество би ми била полезна, за да придобия представа дали си заслужава да се набутам с пари, за да ида.

4.   В момента е пълна кочина тук, държавата е пред второ затваряне заради коронавируса. Не бих ви препоръчала точно в момента да се натресете на този цирк. Успех все пак каквото и да решите.

5.   Джоб центровете за изжавдане на НИН не работят от март месец и няма да отворят скоро, предвив това,че се очаква повторно затваряне на страната.
Преди можеше да работиш до 3 месеца без НИН и това време беше достатъчно, за да си го извадиш. Ако не постигнат сделка с ЕС, от 01.01.2021 г. на гражданите на ЕС няма да се издава НИН както преди без никакви проблеми,а ще има един куп изисквания. Ако постигнат сделка с ЕС, то тогава до 30.06.2021 г. ще може да се извади НИН без проблеми.
От друга страна, след като имате подсигурена работа, работодателя може да помогне с изваждането на НИН.
Според мен умишлено не отвориха джоб центровете, за да не дойдат повече граждани от ЕС. Все пак там отиваш със записан час, а не когато си поискаш, както е в банките и магазините.
Ако работите на минимума 8,72 по 40 часа на седмица ще получавате около 1300 паунда чисто на месец.
Ако пушите,пиете алкохол и обичате да ходите по заведения, то тогава ще си изхарчвате почти цялата заплата. Цигарите са от 8 паунда нагоре. Ако пазарувате от суперите,готвите си вкъщи, не пушите, то тогава едно 500 паунда може да спестявате на месец.
Преценете си сами дали Ви устройва.

6.   За кой град става въпрос. Защото едно е в Лондон, където квартирите са доста скъпи, а друго е в провинцията.
И друго-това с опит за оставане ли ще е, или смятате да е временно. Какви са ви плановете?