Споделена история от В чужбина

Топла или студена страна? Или Унгария?
Аз имам социална фобия и затова предпочитам топли, отворени хора, които са усмихнати. Искам да попитам кои държави са подходящи при това положение за емиграция. Знам, че чехите, австрийците, немците и холандците са студени. Аз харесвам Унгария, Полша и Скандинавия като природа но май са резервирани и студени? Мисля, че унгарците само се доближават до нас заради климата (а и може да сме роднини)? Гледам нови блокчета в Полша и са в студени цветове, а тези в Унгария са все едно у нас - оранжево, жълто, охра, зелено и т.н. И като излъчване са ми някак човечни. Имали и повече слънце годишно от например Милано (проверете, вярно е!). Имам чувството че в северните страни като Германия, Полша и Швеция за да успееш трябва да си хипер отракан и общителен. Дали с моята социална фобия следва да търся топла страна?

Коментари

1.   Малоумни разсъждения на ограничен човек.

2.   Полша е една идея по-добре от България, а манталитета им е същия като нашия. Пият и псуват много и с това са известни навсякъде, не са стереотипи. Семействата масово са от сорта на единия от родителите работи в чужбина, това е известно и тук. Имат красиви градове като Краков, Вроцлав и Катовице наистина е красива държава. Това, че се водят заклети католици и държавата е управлявана от религиозно правителство да не те подвежда, както навсякъде през 21-век и в Полша си е развратница. Университетите им са безплатни за поляците, но повечето от тях не предлагат добро обучение, напротив. Тук в България младежите говорят по-добър английски, а там ми направи впечатление как жените им са тези, които го правят, докато момчетата са масово със средно и работят по професията си, интелекта им липсва отвсякъде. Минималната заплата е 2600 zl, което е около 1100-1200лв.Разходите им са както в България, но наемите им са по-скъпи. Повечето от поляците работят за около 3000-3500zl, което е около 1300-1600 лв. Както казах, икономически са една идея по-добре.

3.   1. Зле си. Нямаш идея какво е социалната фобия и колко е трудно да се живее с нея.

5.   Просто съм изумен как може да има толкова тъпи хора като автора, които избират държави по това дали са топли или студени и разни други подобни глупости...

6.   Преди да избереш държава има да мислиш за куп неща. Какъв език знаеш, имаш ли шанс за работа, какви са наемите и т. н. Това колко цветни или безцветни са блоковете ти е най-малкия проблем! Иначе по принцип на юг хората са по-отворени, като манталитет италианците и испанците сигурно ще ти допаднат, но пак ти казвам има и куп други неща за които да мислиш.