Споделена история от В чужбина

За Германия
Здравейте, бих искал да попитам в Германия дали има агенции, чрез които на място да си намериш работа по фабрики, складове и подобни също. както в Англия и Холандия? Никога не съм ходил и не зная. как стои въпросът с работата? Ако някой помогне ще съм много благодарен?

Коментари

1.   https://www.work-intime.de/bg/
Има много агенции, но проблем е квартирата. Тази окигурява и жилища.
Вариант 2 да си търсиш в луксозни хотели, някои от тях имат повещения за персонала, но не всички.
Без немски не тръгвай!

2.   Ти агенции са рисков вариант. Те са едни посредници и от тях много малко зависи. Утре правят реорганизация на фирмата или рязко намалява работата и си на улицата като стой те гледай.

3.   В Германия това е масово практика да се работи с посреднически фирми. Назначението става при посредника и това дава възможност за работа дори в различни фирми. Това е реалността.

4.   От автора: А трудовият договор чрез посредническата фирма временен или е постоянен.Аз съм бил в Англия и там работиш когато има работа. (може и аз да съм попаднал на такова място)В слаб период се случва често да си day off.Аз зная немски на ниво Б1, затова ме интересува работа чрез тамошна агенция, не българска.

5.   Номер 3 недей да дрънкаш глупости. Не те назначава посредника, а той те представя на реалния работодател. Крайната дума за назначаването и уволнението е пак на главния работодател. От тези посредници единствена файда имат работодателите, защото много лесно могат да се отърват от теб без да ти дължат никакви обеснения, ка моли обещетения. Както и самите агенции, които взимат едни пари от спекулиране с работна ръка. И кое е предимството да работиш в различни фирми? Същото като на футболистите, които всеки сезон имат трансфер в друг
клуб. Накрая свършват във втора девизия на родното първенство без да са запомнени или доказа ли се в нито един от многобройните клубове, които са обиколи.

Чингис Хан

6.   5 не обижда типично по български!!!
Два пъти съм работила чрез посредническа цайт фирма и двата пъти подписах договор с посредническата фирма, отидох на посоченото работно място и направо започнах работа без да съм имала среща предварително с някой от фирмата. Договора е с посредника.
Да, това е предпочитана форма за наемане, защото посредника поема всички рискове. След 6 ия месец има предизвестие, преди това договора може да се прекрати и от двете страни веднага.

Преди работейки към посредник е можело да те изпращат на различни работни места, заместване за кратко време.
Днес това вече е рядкост. Фирмите търсят служители чрез посредник и впоследствие ако го харесат го назначават директно.
Освен това има промяна в закона и има определен срок в който можеш да работиш към подсредника, след този срок можеш да останеш към подсредника, но заплащането трабва да е идентично със служителите директно назначени.
Не сравнявайте с Англия. Посочената агенция в коментар 1 е немска.

Посредници, които търсят персонал и назначават директно при работодателя са рядкост.

По принцип посредническите фирми не осигуряват квартира.