Споделена история от В чужбина

Малка къща в Карпатите
Здравейте. Може да ви е смешно, но имам една мечта - да поработя някъде на запад, да събера пари и да си взема една къща в Южна Полша, близо до Карпатите. Отдавна харесвам полската и унгарска култури, дори уча полски, а живеейки в едната ще мога да посещавам другата плюс Словакия, която е между тях и малка. Ще кажете защо не по средата в Словакия? Ами просто не ме влече толкова тяхната култура, освен това съм живял в други, по-малки страни от България и предпочитам по-големите страни, където има повече възможности да пътуваш из тях и не са толкова централизирани около един-два големи града.

Освен това в малките всичко е доста нагъчкано, на всяка пряка има я град, я село, докато из Полша може да пътуваш с кола като американските филми и около теб да има безкрайни полета, ливади, гори и има големи разстояния без градове и села, чувство за простор и свобода.

В същото време не е толкова откъсната от други страни като Швеция например, а Германия, Чехия, Прибалтика, Украйна, Словакия, и дори Унгария са близки в зависимост в коя област си. Много харесвам и Бавария, но едно там имотите са скъпи, второ Австрия и Чехия изобщо не ми допадат като места за туризъм, вече бях в Прага и Виена, не са моите места. Полските и унгарските градове ми се струват по-зелени от словашките, с повече зеленина и дървета, докато в Словакия хубавото е извън градовете - точно планините, от които в Южна Полша ще мога да се възползвам. Някой живял и пътувал ли е там?

Коментари

2.   Прекрасно е, наистина.