Споделена история от В чужбина

Дубай
Все повече известни личности избират за почивката си Дубай, нека някой ходил там да сподели как е, става ли за почивка?
Може ли един обикновен българин да си го позволи?

Коментари

1.   Не съм ходил, но като съм гледал оферти, има за около 800лв на човек за седмица с вкл. транспорт, хотел и закуски. Така че има за всеки джоб там. Друг е въпроса, че няма да си в Бурж Ал Араб, ама все пак.

2.   Имам познати, които са програмисти. Единия вади много пари сигурно поне 5 бона. Не че са кой знае колко, но на фона на другите заплати. Другите 2 мацки изкарват сигурно 2 пъти повече. Третия пич и той програмист, ама от тея пишман, които го прявят за парите и взима около 2 и нещо, тъкмо прохожда.
Та отидоха 4мата на екскурзия в Дубай. Върнаха се и почнаха да разправят. Това, което чух е, че тея пичове едвам са вързали двата края, а мацките нямали лимит на харчене. Значи смятай с 5 бона да не можеш да се оправиш. А отделно те са си по евтиното. Не харчат за излишния гъзарии, познавам ги. Възможно най евтиния еариант и въпреки това единия пич е броил стотинките.
Така че не е баш за всеки джоб.

3.   3 Е зависи какви места са посещавали, ако са ходили в ресторанти, по молове, обиколил са всичко.

4.   Интересно ми е какво привлича хората там? Ако е за небостъргачи и УАУ фактора има по-близки дестинации с такива - Истанбул, Москва, Франкфурт. Ако е за шопинг има по-евтини - Милано, Рим, Париж, Лондон. За култура тоже. Ако е за пясъци, жега и ислямска култура пак има по-евтино - Египет и Мароко например. Ако е за плажове и жега - гръцките, Канарските острови и Мадейра ще излязат по-евтино. Не разбирам да даваш луди пари само защото някоя известна пача, за която утре никой няма да се сеща е ходила там.

5.   4, да не мислиш, че тези, които са ходили в Дубай, вече не са посетили и тези градове? Просто са различни. Не пречи да посетиш и Истанбул, и Дубай. Иначе Поотделно ги имаш на отделни места, а там имаш всичко в един град и то на по-високо ниво. Извинявай, ама Египет... Там имаш едни пирамиди, които си заслужава да видиш.

6.   5 кажи си го че сте овце, както и автора. Ако стане модерно да се ходи в Аляска при ескимосите или да се пие пикоч и там ще идете и пикня ще пиете.

7.   Останах с лошо впечатление за авторът/авторката - все едно чета повърхностна тийнка, която е гледала много сериали и снимки в инстаграм и очаква същото, че и пита риторичния въпрос дали може обикновени хора да си го позволят. Могат, но с много лишения или ако са ИТ.

8.   5 да те тези са от простите чалга парчета.

9.   8 и там другите му коментари, какъв ти е проблема с Дубай? И от кога само чалгари ходят там? Нещо не ти разбирам злобата и защо го прие толкова лично.

10.   Като пътешественик посетил над 50 държави на всички континенти освен Антарктида мога да кажа, че човек ако си планира добре пътешествията и следи офертите за самолетни билети и хотели може да посети с разумен бюджет и Дубай и Малдивите и Австралия. Аз намерих за следващата седмица оферта ол инклузив на остров Ukulhas, който се води най-чистия малдивски остров за 350 € на човек, което е невероятна цена за такава дестинация, а самолетните билети ги взехме с ваучери за пропуснати полети. Но, ако питах разни форумни експерти, най-малко 3000 € трябва да приготвя на човек, защото те не са ходили, но съсед на съседа на техен приятел казал, че било много скъпо. Така че, авторе, имаш два варианта. Да си седиш на дивана вкъщи и да въздишаш тъжно колко е скъпо и невъзможно всичко, защото така ти пишат разни форумни песимисти или втори вариант, да обиколиш света като се възползваш от оферти.
В Дубай бях 4 дни през 2018 г. За 900 лв.

11.   10< т.е. не купуваш готови оферти от агенции с организиран транспорт, трансфер, всичко, ами чакаш някой хотел да пусне оферта заради пандемия или някакви други форсмажорни обстоятелства и се надяваш точно в този момент да си имал обезщетение от пропуснат полет или някой да се е отказал в последния момент и ти да заемеш мястото му в самолета и после като кацнеш тепърва да се чудиш как да се добереш до тоя остров, къде да търсиш кораби, лодки и т.н. Правилно ли съм разбрал, не се заяждам, питам. Защото ако правилно съм разбрал, товеа не е за мен. Не и при положение че съм женен и имам дете на 9. Някак не си предстасвям вместо да си прекараме добре, да ги донкдуркам по таксита в търсене на пристанища, кораби и 2 дни по пътищата и спане по летища и самолети.

12.   10 май си живееш в свой балон. 900 лева са много за голяма част от населението. Не всички са ИТ-та или там каквото работиш.

13.   Най добрия ми приятел живее в Дубай. На връщане от Тайланд веднъж минах от там на гости за две седмици Това е място на което никога няма да стъпя повече я живота си:

1. Това изобщо не е град а сбирщина от голд-дигъри от всякакъв род и пол , които дори рядко се срещат помежду си
2. Няма хора по улиците, всички са в колите си. Няма кого да срещнеш, освен по плажните алеи.
3. Няма никаква култура. Театри, кина, опера, изкуство, музеи... това е нещо абсолютно непознато и далечно там.
4. Има два плажа. Северен и южен. Северния е в сянка от небостъргачите през по голямата част от деня. Южния е твърде далеч за повечето туристи.
5. Морската вода е супер студена през зимата, когато им е туристическия сезон, заради теченията от индийския океан.
6. Единствения алкохол, който можеш да си купиш е в бара/клуба. Бирата беше 10 евро.
7. В повечето клубове не можеш да влезеш без компания от поне една жена. Стаг партита са недопустими. После като влезеш се оказва че са се наредили 16мангала (броил съм ги ) на една девойка. Рай за жените. За мъжете е....
8. Като казвам мангали, разбирай че популацията на Дубай е 70% Индия, Пакистан, Филипините и тн..
9. Нямаш право да правиш секс с гаджето си. Трябва да ти е жена според закона. Комшията може да те издаде и после ви вкарват и двамата в затвора.
10. Няма порно. Дори и повечето холивудски филми са изрязани от целувки прегръдки. От филмите остава около 40мин.
11. Небостъргачите са Китайска изработка. От тенекия. Направени за 1-2 години. Същите ги ги има в 10 пъти по-големи количества във всеки един 5 млн град в Китай(да, живях там 2год).
12. Невероятна жега е и практически хората си стоят по домовете. Работа, колата, магистралата, мола, вкъщи.. всеки ден.. Мола е единственото място където се перчат, един на друг с парите си. И плажа, но там рускините имат думата. Само.. същите ги има и в Москва
13. До голд-дигърките: шейховете там до преди 10години са е чукали кози. Местни (емиратци) по улицата не можете да срещнете, освен ако не са полицаи. Хотела ще ви е 100лв на ден. И 10000куб цици да си сложите, никой няма да ви забележи, защото има много като вас

Приятно пътуване!

14.   Аз не виждам защо човек да не иска на разни места да ходи, не зависимо къде е, просто виждаме красиво мястото по снимки и ни се иска и на нас да го видим.

15.   13, едва ли е чак така, както го изкарва твоя приятел.

16.   Аз съм 13, до 15.
Не той, аз го изкарвам така. Това си е мое мнение. На не го не му харесва също особено. Стои , само защото взема 6000евро заплата.