Споделена история от В чужбина

Някой чувства ли, че е роден в грешния континент?
Посетих или живях в Англия, Франция, Белгия, Нидерландия, Австрия, Унгария, Словакия, Чехия. Някои места ми харесаха, но омръзнаха бързо. Други не ми допаднаха изобщо като климат, култура и атмосфера. Като цяло почти никое място в Европа не ме е привличало, ей така да искам да го видя или живея там. Или ако ми харесва е зле икономически.

Жалко е, че най-красивите държави с най-топлите хора са все бедни - Португалия, Испания, Турция, Азербайджан, Армения, Албания, Мароко, цяла Латинска Америка... И ние (е хората у нас не са мн приятелски настроени извън селата и Родопите). Чувствам се мн зле, толкова хора им харесва в Европа, ходят и правят толкова пари там, а аз така и не мога да свикна там, искам колоритност и екзотика. Влечат ме Португалските острови, Мароко, Азия, Америка (Мексико, Канада, Панама и др. ).

Коментари

1.   И при мен е нещо подобно...
Като цяло, дори и ако стане въпрос за култури, единствено европейското не ме влече(с изключение на балканските, включително и нашата) в сравнение с африканските култури и архитектурни постройки(Египет, Арабия, африканските племена...), американските(маите, инките, ацтеките), азиатските култури и т. н. и т. н.... Изобщо от към обстановка, култура и всичко, за което се сетиш:)
Не знам.В тях има усет за живот, има цветове, има разнообразие и е като в приказка, докато френското, английското и европейското като цяло са някак... Сиви, бездушни;под всякаква критика...

2.   Просто никой не избира къде да се роди, това че си роден в БГ примерно не означава че твойте желания са свързани с страната, примерно аз си обичам България но имам чуството че не съм за тази страна, просто манталитета ми е друг, чуствам се чужд в собствената си страна, често сънувам сънища как съм в друга страна няма да казвам коя е, и там се чуствам на мястото си, обяснявам си го че просто съм си роден за друга колтура но на грешното място, както казва коментар 1, Европа не е мойто място, лошото е че ни да си тръгнеш ни да останеш, все пак колкото и да харесвам другата страна, там винаги ще съм чужд!!!

3.   Континент? Аз се чувствам родена на грешната планета по грешното време.

4.   От съвсем малка знаех че, не съм се родила на "правилното" място. Никога не се почувствах у дома си в България. Също знаех че, в Испания ще ми е най- добре въпреки че, тогава не знаех почти нищо за Испания, беше просто вътрешен усет.
8биколила съм и аз много страни в европа, е... никъде не се чувствам у дома. Но определено най- близко до "у дома" се чувствам в Испания. Останах си да живея съответно тук (Испания) но и покрай други неща около 10 г разследване на тема свързана с моите гени, предци, след разговори с много хора от цял свят с подобни... установих че, просто не съм у дома никъде тук. Така че, съм избрала без да знам тогава мястото където има най- много подобни, където много назад в минали епохи голяма част от тогавашна цивилизация са придошли насам.
Сънувам, а понякога съм и виждала ей така като на филм галерии на някои пирамиди, Най- ясно и силно Серапеум на Сакара.
Даже бях писала в един чужд форум на археолози да питам за една галерия защото видях неща които ги нямаше в публично пространство... там се запознах с една археоложка с която в последствие и се сближихме.
Душата си знае...

5.   Не мисля, че има нещо като грешен континент. Целият този свят е започнал от континента Евразия, който се е разпаднал на няколко отделни континента. Така с е зародил и светът. Да Ви кажа, може би не континента е грешен, може би е грешно времето-то просто не е подходящо в момента. Но когато то се оправи, светът и континентите, които го изграждат, не просто, че от неподходящи ще станат подходящи, те ще станат нормални-както за посещение, така и за отдих и за живеене. Моят приятел, другар е канадец например, но и той казва, че не му харесва там, където е в момента. Защо? Защото е цял ден затворен в къщи и излиза само до магазина или там каквото е там при хората в Канада. Но пък страхотно се забавляваме, когато си пишем и си споделяме как е ситуацията с коронавируса и света като цяло. Може би за това имате такова чувство, предполагам поне така. Ако не е така, ами, то не е така значи. Всеки сам избира къде, как, защо и с кого да живее. Дали ще бъде Португалия, Канада, Франция, Китай и така нататък-това не са лоши континенти, лоши са ако изборът на човека, избрал дадения си континент да живее на него не му допада. Човек трябва да избере къде иска да живее, при условие къде ще се чувства най-добре. Аз съм си от България, малък град, но се чувствам невероятно щастлива, когато съм с любимите ми хора, с тези които обичам, с тези които мога да изляза на разходка в парка или с тези, които готвя, танцувам, пея. Извинявам се за излишната философия, която Ви изнесох, но мисля, че това има значение.

7.   Даааа... От една страна си падам по някои азиатски неща, но пък и съм фен на испанския език и латино културата. Та и в Южна Америка, и в Азия все щях да съм "ток и жица".

8.   "все бедни - Португалия, Испания, Турция"

Бедни? Добре. В тези страни се живее по-добре, отколкото в България.

9.   8 бедни спрямо Северна Европа. С 1500-2000 Евро заплата и 1000 Евро наем трудно се спестява.
Иначе от северните страни само Швеция, Финландия и Германия (Бавария) ме влекат, но ме плаши студа.

Според аюрведа съм основно Вата доша, т.е. на топъл климат със слънце ще ми е по-добре. И наистина най-гадно ми беше в Англия и Холандия - облачно, силен вятър и огромна влажност. Усещах студ до костите. Но вече и на големи жеги не издържам, пък уж Швеция и Финландия били по-сухи и слънчеви (все пак имат лято). Но как ще издържа зимата?

Идеалът ми е зима, пролет и есен като в Мадейра и Канарите, лято като в Швеция. Но колко хора живеят така от място на място като прелетни птици? Та се чудя дали да не пробвам Мадейра за живот или поне Порто? Там май не е такава жега лятото като в Атина и Испания.

Автора

10.   Добре де, не го разбирам това. От няколко години пишеш теми кои държави ти показват звезди, аюверди и тем подобни и все още никъде не си отишъл.

И как точно ще отиеш в Мадейра? Това нито е популярна дестинация, че да се уредиш с посредници нещо, нито вярвам да имаш там познати, при които да отидеш? Едва ли дори и езика знаеш. Добре, изтърсваш се на летището и какво правиш после? Нямаш квартира, нямаш работа, нямаш познати, език не знаеш. А и там в момента е страшна криза, защото разчитат предимно на туризъм, а в момента туризъм няма. То за тях няма работа в момента, тебе какво да те правят там?

Винаги са ми били странни хората, които гледат на глобуса някаква държава и казват "търгвам", ама дори и език не знаят, остави да имат познати там. И в крайна сметка нямат и реално намерение да тръгват, а просто им е писнало от България и така се успокояват, че има място, където уж могат да отидат. Хора като теб са хора с прекалено много свободно време и нямащи връзка с реалността, или просто имат психологическа нужда от идеята да имат алтернатива и реално мечтаенето само ги задоволява и никога не предприемат нищо.

11.   До 9

Звучиш като разглезена госпожица...

И успех с какъвто и да е социален живот, ако "въртиш" местата в които живееш.

12.   10 ами не всички ходят с посредници и при познати. На място създаваш познанства.

13.   12, като гледам от колко години ги пишеш едни и същи теми, няма и да създадеш познанства, а ще си останеш със звездите, аювердата и оглеждането на глобуса.

14.   10, 12 хаха бъркате ме с някой. Големи сте заядливци. Направих цяла дузина приятели в един град в чужбина за по-малко от година. Все едно само един човек вярва в аюрведа и т.н. Ще ви се, на интервю за работа ме питаха чета ли Луиз Хей.

15.   Континента си е добре. Родена съм в грешната държава.

16.   15 и аз така. Крум Зарков да е политик, един летец президент, а пожарникар премиер може само тук.