Споделена история от В чужбина

Припознаване на дете от чужденец?
Здравейте. Бившият ми приятел е чужденец, от трета страна. Имаме бебе за което скрих от него, в последствие той разбра за него съвсем случайно. Разделихме се поради постоянните караници и спорове които продърлжеха 5 години, затова и скрих за бременността си и го напуснах. Детето е родено в България носи моето име. Може ли бащата да изяви претенции към него? Нямам и брак с него реално никакво обвързване документирано. Може ли той да припознае детето? Надявам се да не може, в моя случай не желая да го припознава. Ако имате някяква информация моля ви споделете.

Коментари

1.   Мисля, че може като иска тест за бащинство да направи
, има права до колкото знам, поне забрана няма.
Като по филмите освен когато поиска да направи този тест да сте в болница,в която ппознаваш лекаря при който ще е теста и просто да смениш резултата / но вероятно се филмирам а и сигурно е незаконно :Д)

2.   Може! На каква възраст е детето? Бащите имат право да претендират бащинство в едногодишен период от узнаване за раждането на детето. Без значение дали е чужданец, той дистанционно може да наеме адвокат, който да му заведе такова дело. Ще се стигне до днк тест и ще бъде вписан като баща.

3.   Искат равенство, ама "родих дете" = то си е само мое. Каквото ще да е, ако този не те е биел или някакви подобни, фрапантни неща, той е баща на това дете. Родител 1, родител 2. Тоест, той е родител 2 или родител 1. Ти не желаеш, обаче това не е по желание, има си закони.

4.   Eдната година вече е 18 години .

5.   Лош-добър, бащата има право да знае за детето си, както и детето има право да познава баща си. Това, че вие не се разбирате, не значи, че детето няма да се разбира с него. Детето е самостоятелна единица, не е
ваша собственост уважаеми майки.

6.   По закон минат ли 3 г от раждането на детето , без бащата да претендира родителски права след това нищо и никой не може да го направи баща на детето по документи ,а след 18 г възраст на детето ,то само по закон чрез днк тест може да претендира за бащина отговорност

7.   Трябвало е още тогава да задействаш ограничителна заповед и жалба за малтретиране. Сега можеше с тези документи да го държиш на разстояние и от детето.
Консултирай се с адвокат най-добре!

8.   От авторката до номер 2,3,5.. по време на връзката ни през цялото време е крил от близките си родителите му са му намерили съпруга той е казал да съгласил се е да се ожени да нея,т.е. иска да има две жени.. моля ви без хейт..на всеки човек може да се случи да се влюби в най-неподходящия човек и да си пати от грешките,но не искам детето ми да бъде жертва на този човек...не е в сигурни ръце,ако ме разбирате не се знае утре какво ще му хрумне,може да заведе детето някъде и повече да не го видя

9.   Може, миличка, но като се занимаваш с араби или други мюслита, шансът е доста голям да ти се случи това, което ти се е случило.

10.   Ако се случи, значи има това право. Още повече, че си го укрила, може да има негативи за теб в съда. Затова се мисли навреме. Няма какво да направиш сега.

11.   Кажи му, че ако иска да го припознае, ще кажеш на жена му. И че в съда също ще кажеш, че има жена за да се чуе от повече хора.