Споделена история от В чужбина

Астрологията ме депресира
Ох не знам какво да правя, много се депресирах, защото има такова нещо като астрокартография. Т.е. по час и дата на раждане ти показва кои страни са подходящи за живот и екскурзии и кои не са благоприятни. Е, проверих къде живях преди в чужбина и май е вярно, наистина в една чужда страна имах много странни симптоми, които изчезваха като бях далеч от нея и се появяваха всеки път като се връщах там. Дори в болница ме приеха с нисък кортизол и ми изписаха кортизол на таблетки, а тук в БГ ми и е нормален, дори понякога висок. Било линия на Плутон. На други им харесва тази страна, а за мен беше истински ад. Едва ли е само заради дъжда там, просто на самото място постоянно изпитвах стрес и дори случайните минувачи от местните не ме харесваха. Лошото е, че според астрологията хубави са ми все някакви страни с прекалено горещи лета, а с базедова болест е противопоказно и не мога да търпя жеги. А и честно казано не са много добре с парите - Армения, Грузия, Гърция, Турция, Индия, може би само Тайван е добре с парите, но е толкова далеч, а и прекалено много влага с високи температури е ад за мен. От Европа почти нищо хубаво няма за мен, дори БГ не е оптималния вариант за постоянен живот. В Западна Европа обаче слънцето ми щяло да отиде в 12-ти дом, а това било лошо. Вярвате ли на астрокартографията и релокационните рождени карти?

Коментари

1.   Астрологията е глупост и влияе само с внушения. Забелязал съм, че който не го е грижа за зодията си, няма общо с дадените характериситки за нея. Който обаче вярва има много общи неща. Т.е с годините започваш да възприемаш и да се държиш по описания начин. Определено не е добре да я приемаш, защото губиш свободната си воля. Не се навивай на тези неща, а живей свободно. Потърси някой физик или свещеник, за да ти обясни добре това.

2.   Докато се подвеждате по разни измамни течения, като астрология, врачки, йоги, секти и т.н., не само ще се депресирате, но и ще опропастите целият си живот и ще изгубите душата си. Човек може да намери мир и спокойствие само в истинската православна вяра. Нали осъзнавате колко нелогично звучи самото твърдение, че движението на планетите може да предопределя какво ще се случи. Освен това, ако пътят на човек е предварително преднарчетан, каква тогава е ролята ни? Отново тотално нелогична концепция.

3.   No. 2, нима искаш да ни кажеш, че е нелогично местоположението на планетите по време на раждането ни определя съдбата ни, а е логично белобрад старец да създаде цялото битие за шест дни?

4.   Абсолютно вярно е всичко свързано с астрологията. Това е точна наука. Все едно да не вярваш на математиката. В астрологията има ужасно много математика. За това древните владетели са имали лични астролози и са ги слушали. Изпълнявай всичко, което ти казват и ще имаш щастлив и лесен живот. А ние всички искате това, нали така.

5.   Астрологията е глупост, подкрепям напълно номер 1 и 2!
Пълна малоумщина е да питаш някой коя зодия е и оттам да си правиш заключения за човек когото дори не познаваш добре. И недай си боже да се окаже, че притежава някой от характеристиките на съответната зодия. То стават едни "ама ти си типичен Скорпион, или Овен или Рак или пък типичен Близнак и т н. "
Колко е нелогично да мислите, че на някакви камъняци и планети, толкова далеч от земята, че и едни от други им дреме за вас, че чак ще ви предопределят пътя и ще ви определят характера :D
Индивидуалността на човек се определя от гените, семейната среда, също и социалната такава.

6.   Според мен има някаква истина в Астрологията, но както винаги хората преувеличават, и едва ли не живота ти е написан по секунди, даже хората който се занимават с това са ми леко смешни, плануват си всичко по минути!

7.   4 значи да ходя да живея в Индия, Армения или адски горещата (иначе е красива) Атина?

8.   Астрологията е заблуда, дори в един момент да изглежда правдоподобна. Ако сте вярващи християни Господ ще ви освободи от тази заблуда. Защото това е заблуда и вие може да постигнете много по добро отколкото ви чертаят картите.

9.   Номер 3, ти нали не мислиш, че планетите и живота като цяло са възникнали от нищото, както някои учени се опитват да ни втълпят. Това е все едно да събереш на една купчина метал, стъкло и пластмаса и седнеш да чакаш тази купчина да се превърне в хладилник, примерно.

10.   Номер 4, хайде, като е точна наука астрологията, да ми направиш програма за 1 ден какво да правя, за да се случи едно, след него второ и т.н. Ще ти предоставя всичките си дати на раждане и всякаква нужна информация. Какво правим обаче, ако не се случи нищо подобно, защото аз ти гарантирам, че няма да се слчуи.

11.   Абе близнаци, везни и водолеи наистина са въздухари. Само вижте ББ. На всяка манджа мерудия са и все изказват мнение без никой да ги пита.

12.   Влизам почти всеки ден в сайта последните 2 години (не се гордея с това, просто казвам) и за тези 2 години почти редовно виждам тази тема - драма покрай 'астрокартографска' карта. Сигурно един и същи човек си стои с леката лудост и си ги пише.

14.   Астрологията е една голяма секта. Както и религията, врачките, магиите и всичко подобно. Не можете ли да живеете без да мислите за подобни неща. Аз излизам, ходя на работа, забавлявам се, ходя на море и изобщо не ме интересува какво казва астрологията или някой друг. Хора научете се да живеете спокойно. Тези неща са измислени, за да ни промиват мозъците.

15.   Номер 8, религията е също една измислица.

16.   14, 15 е за хора с нисък морал като вас няма религия. Вашата религия са парите и безразборния разврат.