Споделена история от В чужбина

Въпрос за Австрия?
Някой живял ли е в Австрия, как е там спрямо Германия например? Не само Виена, а Линц.

Коментари

1.   Супер е. Чистота навсякъде и законите се спазват. Полицейска държава.

2.   Аз съм живял във Виена. И смело мога да кажа, че това е най-красивият град след Прага за живеене.

Ако имаш занаят като фризьор, строител, може да караш камион или автобус ще си намериш работа, трябва и език поне на ниво Б1.

Голяма част от населението (дори и възрастните) говорят Английски, но за повечето е обидно да го използват в собствената си държава. Големи националисти са!

Но ако нямаш занаят, ще е много трудно да си намериш работа без познати.

Много хора искат да се установят във Виена и конкуренцията за едно работно место е голяма. Ако искаш квалифицирана работа, не трябва да си просто добър, а да си експерт, наемат най-добрите.

А и най-големият проблем е осигуряването на квартира, това е по-трудно и от намирането на работа.

Линц, Залцбург, Инсбрук само сам ги посещавал и са много красиви, но за работа и живот не знам. В Инсбрук стоките са по-скъпи от Виена.

3.   2 а за творци и хора на изкуството.

4.   2 Будапеща е много по-красива от Виена. Виена ми се видя грозна, много я посещавах като живеех в Братислава. Линц ми се струва по-хубав, а и е близо до Чески Крумлов - един от най-красивите чешки градове.

Автора

5.   2 ми не не съм фризьор, нито строител.