Споделена история от В чужбина

Защо актьорите от теленовелите са по-младолики от турските?
В турските сериали жени родени 1993-та изглеждат като лелки, и главните героини са вече около 2000 набор. Докато в латино новелите има родени в началото на 80-те и дори края на 70-те и изглеждат супер. Колкото и операции да имат и да се поддържат сякаш генетично латино хората са предразположени към това да младеят. А туркините, специално жените остаряват по-бързо и от повечето европейки като че ли, специално спрямо българките.

Коментари

1.   Нямам такива впечатления. Има страшно красиви туркини, даже някои не приличат на жени от този етнос. Имах една колежка в университета, която впоследствие разбрах, че е туркиня, тя си беше топ. Нито беше с тъмна кожа, нито с тъмна коса, все едно българка гледаш, така изглеждаше (бяла и руса).

2.   Сам си отговори - според проучвания латино американците стареят по-бавно от белите американци.

3.   Ген и начин на живот.

4.   Въпрос на ген, но и на правилни грижи. Забелязъл ли си, че много от победителките в конкурса "Мис Свят" са от Латинска Америка. Не е случайно. Там си има школи, които от деца подготвят момичетата за конкурсите. И предполагам, че когато цял живот специалисти са се грижили за диетата ти, косата ти, кожата ти и т. н. това няма как да не си личи. Предполагам, че и с актрисите е същото. Едва ли в сериалите се снимат случайни жени.

5.   Н 1, бяла и руса българка? Да, само ако е мешаница някаква, но българите по принцип сте мургави.
А сред турците има и руси и червенокоси и тъмни.

6.   До 2

Какво общо имат латино американците със белите американци? Белите американци са микс от всякакви европейци. Турците и европейците са също микс от какво ли не.

Расата няма значение. По-скоро има значение начина на живот и храните които се ядат, както и културни аспекти. Много ясно че ако в турските сериали ги обличат старомодно / традиционно или по мюсюлманско му, жените ще изглеждат по-застарени. Една дреха и цвета и и дизайна й оказват голямо влиюние за възприятието.

Латино емериканците може да изглеждат по-млади поради недохранване. Недохранването афектира различни аспекти в развитието, включително и височина. Хората в България са като цяло недохранени. Ядат много хляб защото засища но много хора не ядат месо всяка седмица. Недохранените населения са по-ниски. Това важи и за латино американците в сравнение със американците (белите да речем, а може и чернокожите ако ще).

Това колко са младолики може да е поради пазарната обстановка. Пазарната обстановка е силно развита във САЩ като мултикултуризма води до разновидни иновации ако ще и във хранително-вкусовия сектор. Има много захар във индустиализираните държави. Има повече покупателна способност защото хората създават бизнеси, произвеждат нещо и го продават. По-малкото консумиране на захар спомага за еластицирането на кожата и колагена

7.   До 6. от 3.
Турците консумират страшно много захар, може да не е "джънк фууд", такава е турската кухня. Това е една от причините.
И латиноамериканската кухня не е 100% здравословна, но плюс това латино със заседнал живот няма.

8.   Отговора е прост. В турските сериали наемат актриси, които изглеждат като обикновени жени, докато в латино-американските - не.

Същото може да се каже и за Холивуд - например филма "мъжете, които мразят жени" оригинално е шведски, след което е сниман в Холивуд. Гледай ги ако можеш и двата и ще видиш драстична разлика във визията на актьорите.