Споделена история от В чужбина

Къде може да намерите работа само с английски в Испания
Ами където има много британци разбира се!
Българите основно са в Мадрид, но там климатът е ужасен, хората не са супер приятелски настроени, за разлика от тези на средиземноморието, няма и море, а и няма почти никакви възможности за работа с английски за хора, чиито испански не е още на добро ниво. Затова пускам това за тези българи и българки, които знаят по-добре английски. Има градове, където британците са почти или дори над половината жители, затова може да си намерите работа в английски бар или гледане на стари хора, но и в туристически агенции почти само с английски и с не толкова добър испански, защото обслужват предимно чужденците, които живеят там, най-вече англичани, но има също немци, американци и скандинавци.

Присъствието на британци в някои малки крайбрежни градове води до това, че в някои случаи те дори надвишават испанското население. Такъв е случаят с Парталоа, намиращ се в Алмерия. Тази община се състои от 1110 жители, от които 57, 03% са британци, което е повече от половината от населението.

Второто място е заето от Арболеас, намиращ се в долината Алманзора и на 105 километра от провинция Алмерия. Това е община, която от няколко години се опитва да превърне своето наследство, било то природно, археологическо, художествено, архитектурно или етнологическо, в ресурс за туризъм. От общо 4596 жители, които съставляват града, 54, 68% са британци.

Също така в Алмерия, по-специално в Сиера де лос Лиабрабес, на изток от провинция Андалусия, се намира Бедар с население от 971 жители, 44, 25% са британци. През последните години този град посрещна много нови жители, привлечени от спокойствието и красотата на района, в който туризмът все повече присъства. Много англичани, предимно пенсионери живеят и в и около градовете Малага, Гранада и Аликанте.

Коментари

2.   Много полезна информация, но защо изключваш Мадрид? Климатът не е толкова ужасен. Това не е Скандинавия все пак. Живея в Мадрид 11 години вече и винаги съм работил тук само на английски език. Тук има много частни училища и университети, където се преподава само на английски. В IE University има няколко български професори по различни дисциплини. Schiller International University, St. Louis University и т. н. са американски университети, където се преподава само на английски също. Има и доста частни училища в града, където обучението е само на английски.