Споделена история от В чужбина

Пътуване с деца
Понеже съм го т хората обичащи да пътуват , а имаме деца , според него хората с деца не пътували по екскурзии в чужбина .Вие пътували ли сте с деца и трябва ли да седим само вкъщи , защото сме с деца ?

Коментари

2.   Трябва, щом си жена с деца, стоиш си в къщи, а той може да пътува. Българска логика.
Аз, ние имаме четири деца, момичета на 20,18 и 16, син на 19. Винаги пътуваме, когато си пожелаем и където пожелаем. До преди 3-4 години ползвахме къмпингкар. Сега нещата поолекнаха и сменихме кемпингкара със SUV, спиме по хотели или мотели. Но присъствието на децата ни, никога не е било пречка. Е погледнато от финансова позиция, за някои е по- трудно. Но не децата са причина.

4.   С две деца сме, душица и не сме спирали да пътуваме. Големият ни син го качихме на самолет когато беше на няма и три месеца. Малкият - около шест.

5.   Доведеният ми брат вече има 3 деца, като най-голямата е на 4г. От може би месец-2 като навършат, ги влачат нвсякъде с тях-на море, на планина, даже и на ски ходиха, изкачваха Седемте Рилски езера с кенгуру. Въобще не ги бърка. Хващат колата, пътя, децата и от София до другия край на страната. Ей така са си ходили до моето село, което е на около 300 км в двете посоки и това за 1 ден или 2 дни максимум. Така че реално е както се научат децата. Даже никога не са се съобразявали изцяло само с децата. Голямата седеше с нас на масата, имаше музика, говорехме си всички, въобще не я бърка, ляга и заспива.

6.   Робителите ми пътуваха. Само ще ти дам 4съвета:
- Кратки пътувания. АКо ще се пътува повече от 5-6 часа и ще е за 2-3 нощувки, на децата ще им вземете здравето, осбено ако живеете в град без летище и трябва да сменяте и полети. Доста стресиращо е и за вас и за малките.
- Подбирайте си дестинациите - Не пътувате само вие. Трябва да знаете, какво може и да се хареса на децата. Да, деца са все пак и не трява да им се водите по акъла, но може би Лас Вегас и Ибиза не са най-подходящите дестинации за 8 годишни.
- Ако ще сте в голям и натоварен град, където не сте сигурни, че ще се хареса на децата - търсете аниматорски пакети, които поемат малчуганите за поне 3-4 часа.
- Баби и роднини, по възможност през учебната седмица. Така хе децата имат какво да правят, хем са в позната среда. А за бавачки нямам опит, така че не знам.