Споделена история от В чужбина

Здравейте, за какво да живея въобще?
Здравейте на всички, карам направо. На 2х години съм мъж, сам съм в Испания работя интернационал, като правя пауза доеи спя в колата си не ходя на хотел. Чудя се за какво да живея какъв е смисъла, работя като идиот по точнп карам, дават някакви пари и какво. За това че съм самотен ли незнам, преди малко хпдих до морето пълно с народ, шатри кемпери каравани, хапват пииват си хората. Чудя се какъв е смисъла, да съм роб на шефа ми, днешно време се казва платенп робство. Незнам какво да правя, до къде да продължава, не ми се кара, 15 дена прави курсове исп германия, крста ме боли, дупето ме боли, по 13часа седнал. Камиона е така, само каране нон стоп в движеное, ня разположение 24.часа. Нямам приятели с тази работа познавам 1 колега и това е румънец. Мама му сстара в бг няма да се върна глад. За 500лв няма да работя.

Коментари

1.   Намери си приятелка. Или спести пари и се установи в която държава искаш и си намери друга работя. Вероятно в Германия шофььорите също са добре платени.

2.   Поне имаш работа и то добре платена. Спестявай пари, а по-късно се намери по-лесна работа, ако щеш и заплащането да не е добре.

За България си прав, няма никакъв смисъл да се връщаш, казвам ти го като върнал се от чужбина, заради т.н. Пандемия. Тука цените хвърчат всичко е в пъти по-скъпо от Германия и Испания, а заплатите...... не са мръднали.

Не може да имаш перфектен живот. Поне си добър шофьор, което ти дава добра прехрана.

3.   Установяваш се в 1 държава и карам вътрешно, като гледаш поне 2 дни в седмицата да почиваш, намираш си приятелка и така. Да, няма да взимаш 4-5 бона лв., но дори и в България с курсове вътрешно може да докарват 2000-2500, което си е добре, особено, ако имаш заделени пари.

4.   Автора, незнам обмислям примернп да живея дооколо 50.55 жив и здрав да съм да направя годините за пенсия, и да се устроя в някое балканскп село българско?

5.   4, и каква файда да се установиш на 50? На 50 жена ли ще търсиш тепърва, деца ли ще правиш, какво? Сега си млад, сега ти е времето да започнеш да мислиш за деца, семейство, установяване. После на 50 и пари да имаш, файда, като дори няма да има с кого две приказки да си кажеш у вас.

6.   Това с Балканското село го забрави. Там до близката болница са поне 20 км, ако не и повече, което за пенсионер е много вяжно, има много цигани които обират точно старци. Зимата като падне сняг и може и пътя да е блокиран.