Споделена история от В чужбина

Животът в Индия
Здравейте. Искам да ви попитам, дори и да не сте пътували до Индия, какво е мнението ви за тази държава. Аз от пет години живея в Индия, Хайдерабад и всъщност съм доста доволна. Имах съвсем други представи за тази държава. Мислех, че ще е супер претъпкано, че ще е много мръсно и тн., но поне в Хайдерабад и в Ришикеш(пътувах до там, за да се видя с приятелките си) не е точно така. А и храната им е мноого вкусна. Само дето в храмовете се влиза бос или с чорапи( там е маалко студеничко) иначе всичко останало за мен е топ. А и хората там, бедните и богатите се радват и на най-малкото. Какво е вашето мнение?

Коментари

1.   Пътувала съм до там преди covid. Уникално място е. Веднъж да отидеш завинаги остава в сърцето, но не бих живяла там.
Нещата, които ми харесаха бяха пътуването с рикши вместо таксита, маймуните, храмовете, магазините. Храната не е за моя вкус, но имаше места, където има и европейски тип кухня към хотелите например. Не ми хареса обаче, че е прекалено пренаселено и тълпи навсякъде, то не може по улицата да ходиш спокойно, постоянно се страхувах нещо да не ме блъсне.
В Ришикеш е йога центъра на Индия, там е по- добре от тази гледна точка. Желая ти успех, наслаждавай се! Много различно е от България, за мен усещането беше все едно съм в друг живот, а не в моя едва ли не.

3.   Към авторката, понеже живееш в Индия, ще споделиш ли, защото винаги ми е било любопитно-какви са тези сладки топчета(виждала съм по индийските сериали), които им е обичай винаги да правят? Не знам какъв им е вкуса и от какво се правят, но винаги съм мислела, че са като някакви сиропирани тулумбички, но кръгли, вярно ли е или греша? И в Индия има -или крайно богати, или крайно бедни, финансово хора... , на двата полюса-вярно ли е и това?

4.   Мисля, че след държава като България, много малко страни ще ти се струват лоши... Иначе да, Индия мисля че е една от страните с най-голям растеж в момента, та особено в по-големите им градове... няма да е зле. Но все пак, един техен малко по-голям град, е колкото цялата ни държава...

5.   Ходил съм 3-4 пъти. В големите градове е ОК.
За постоянно никога не бих отишъл. Милиард и половина цигани. Като сложиш и Пакистан-2 милиарда. Не е за мен.

6.   Стигат ми индийските сериали, които местните индийци гледат и телевизиите с кеф им купуват! Оф, дано пакистанците да не правят ТВ сапунки, защото тогава вече сме прецакани!

7.   Никога не съм ходила в Индия, знам само каквото съм виждала от екрана и от познатите индийци.
Някои са с висок морал, древната култура към която се придържат, чисти същества. Имах колега с който често пътуваме заедно в метрото и когато се служеше да има някоя интимничеща двойка, той си затваряне очите. Казваше, че не е правилно да правят това (целувки) сред толкова много чужда енергия, която се смесва с тяхната. Също, че той в никакъв случай не иска да попива от тяхната и за това затваря очи и си прави "щит" в който да си остане сам. Обожава жена си, когато говореше за нея буквално се появяваха едни светещи точици в очите му.
Купили са си остров в Индия, в който да произвеждат фотоволтаична енергия. Познавам и други подобни семейства.
Познавам обаче и друг тип "Пенджаби" отврат, мизерни, нагли, извратени, жалки, излишни на планетата- не, не съм крайна. Сред тях има такива които толкова много ненавиждат белия човек, че биха ни залели с бензин и драснали клечката.

8.   Живееш в Индия ама друг път. Там навсякъде мирише на лайна, всички са цигани, спят по земята и то насред обществени места, с боклуци заринато навсякъде, колосална мизерия, хигиена нулева, има каруци-таксита при които вместо кон е впрегнат индиец роб. Айде няма нужда.

9.   Почти сигурно някой фантазира и пробва да види ще се хванат ли останалите. Гледала си някой друг филм за Индия и се мислиш за подготвена. "Само дето в храмовете се влиза бос" - ей това е най-големия проблем за живот в Индия, нали - че в храмовете трябвало да си бос и ти е студено на краката. Я ни обясни кой те кара да влизаш в храмове и затова ли отиде да живееш в Индия. Жалки малоумни фантазьори. Не знам само един човек ли е или общо заболяване - фантазии да живеем в забутана държава. Колкото по-неизвестна и бедна, толкова по-добре. Само не и в България.

10.   Някой е гледал твърде много индийски сериали и фантазира.

11.   На стрийт вю видях градовете, споменати от автора, не мисля, че написаното е истина! Видях типичната кочина, блъсканица и мръсотия.

12.   Бях омъжена за индиец и съответно съм ходила в Индия многократно. Ами много си зависи къде точно живееш. В Делхи е ужасно пренаселено, освен това апартаментът на бившия ми съпруг беше до един пазар... с две думи, шум, мръсотия, джебчии, задръствания...
от друга страна сестра му е омъжена за лекар и живеят в хубав затворен комплекс и честно казано, там беше по-хубаво от повечето софийски квартали, чисто, с градинки между блоковете, с басейн и тенискорт...
Така, че няма един отговор какво представлява Индия и какъв е животът там, страната е огромна и е на двата полюса, от най-кошмарните гета, до супер модерни бизнес центрове, молове, затворени комплекси и т. н. В България чак такива крайности май няма и за това е трудно да си представим, че и двете са част от един град и то понякога само на няколко улици разстояние. Не знам дали ще ти стигне целия живот да опознаеш многобразието на тази страна! Стотици разични традиции, езици, стилове на живот...

13.   То не бяха Беларус, Молдова, Мароко, сега и Индия. Сигурно следващата тема ще е за прекрасния живот в Тимбокту или Нова Каледония.

14.   Доколкото знам зависи къде ще попаднеш. Там са силно разделени на касти, демек различни части от обществото и си имат свои квартали. Нещо като в моя град. Циганите не идват в моя квартал, ние не ходим в тяхния.

15.   Бил съм в Хайдерабад няколко пъти. Бил съм и в Делхи и в Агра (където е Тадж Махал). Впечатлението ми е, че в Индия е много мръсно. То и България натам върви, де. Трафика е ужасен, правила няма, всеки кара с една ръка на клаксона, за да предупреждава съседните коли, ако не са го видели. В затворените комплекси е добре, но като излезеш извън оградата - започва мръсотията. Индия е страна на контрасти - много бедни и много богати. Мен лично най-много ме плашеха комарите. В Индия има малария, а от комарите няма как да се скриеш. Вземах профилактично хапчета.
Храната наистина е супер, особено ако идваш от Китай, където е ужасна. Все пак в Индия правилото е никога да не ядеш не-готвена храна и да не пиеш вода, освен ако е от бутилка.

Понеже някой по-горе попита - топчетата се казват Гулаб Джамун и наистина са като толумбички, само че с повече сироп. В интернет има рецепти, но са на английски.