Споделена история от В чужбина

Австрия, Гърция или Швеция за емиграция?
Така, знам, че това е странен избор от страни и ще кажете какво прави Гърция сред тях.

Като цяло тези страни са ми едни от най-любимите в света и най-любимите в Европа.

Австрия много ми харесва, имат невероятно красиви планини, направо ахвам като ги видя, дори по-красиви от родните (до тях са ми Доломитите, а на 2-ро място разбира се в Европа ми идват БГ планините). За разлика от Германия имат по-красиви и запазени големи градове и за разлика от другите богати западни страни е съвсем близо до Италия, Балканите и Източна Европа, което за мен е огромен плюс. Бензинът им даже е по-евтин от колкото в Италия при по-високи заплати. Грац е невероятно красив град, на мен даже повече ми допада от Виена. Много ми харесва това да може да пътуваш хем надолу до Словения, Хърватия и Италия, хем да можеш да отидеш нагоре към Чехия или Словакия или пък на изток в Унгария, с идеално разположение е. Хората им са по-симпатични външно от немците и гърците като цяло. По лицен опит австрийките са по-красиви и отворени за флирт от немкините.

Страшно ме привлича Атина, направо имам чувството, че е по-хубава от всяка друга Балканска столица. Там навсякъде има история и са на море. Само че там голям минус е, че реално нямат работа дори за местните, езикът е труден и климатът през лятото е ад, абсолютна пещ, на мен и София ми е твърде топла лятото! Хората също така са прекалено мургави, сякаш са излезли от някое циганско гето и са малко мазни като държание. Малко ми е като Индия и Мароко - страна в която бих живял, но на разстояние от повечето от местните. Направо като си помисля, че мога да си смеся гените с гръцки и ме погнусява (за шега може да имам гръцки гени, не съм си правил изследване, но тогава пък ще е кръвосмешение един вид). Страшно ме тегли натам, но в същото време не понасям гърците като хора, странно нали? !

На Балканите харесвам още и Хърватия и Словения, но не са толкова добри за емиграция, при тях го има манталитета на малката страна, който е малко дразнещ, а и ако живея в Южните части на Австрия така или иначе ще съм близо до тях за редовни пътувания. Грац е на само 50 километра от Марибор Словения. Не е далеч и от друга моя любима страна, където не мога да живея заради невъзможния език - Унгария. За мен Будапеща е по-красива дори от Прага и Виена.

И третия ми вариант е Швеция - там държавата е много социална, но зимата сигурно е кучи студ и е завзета от твърде много потенциални терористи, пълна е с гета. Жените обаче са може би най-красивите за мен в Европа и високи. Езикът им е по-лесен от немския и гръцкия за хора, които знаят английски като мен. Не знам дали не са много интровертни и затворени обаче... имат невероятна природа, но не много планини поне където са повечето градове. Огромният минус за мен е, че е малко изолирана, не може като от Грац да се качиш са кола или влак и след само час да си в друга страна със съсвсем различен език. Но е интересна страна и подобно на Австрия е в пъти по-красива от страните, които българите предпочитат като Германия.

Образованието ми е Бизнес администрация от Белгия. Замислям се за докторат по Международни отношения, но ще трябва да е на английски, докато уча местния език. Знам, че в Швеция имат такъв и дори те ти плащат като заплата докато го правиш, докато в Австрия и Гърция ти си плащаш. Коя от трите страни бихте ми препоръчали за живот?

Коментари

1.   Страната, в която ще си намериш работа по специалността. И в която са най-малко расисти.

2.   1 В Атина лошото е, че заплатите са откровено ниски, говорят ми за някакви си 700 евро, които и в София може да ги направи човек.

3.   Изчакай малко с Швеция. Швеция прави остър завой на дясно и си мсиля, че ще е "крайно дясно". Не е пълна с "терористи", просто с хора, които Ердоган не харесва, но това е друга тема. Прав си обаче, за гетата. Положението е отчайващо и ако нямаш парите, да си в хубаво място... кофти. Имам прознти, дето емигрираха от Швеция в Дания, ама шведсктоо правителство третира това, както третира и пробемите с престъпността и масовата безработиа сред вторто и третото поколение емигранти - прави се, че не съществува.

4.   3 ами май най-добре да отида на шведска заплата в университет (там докторатът не само не се заплаща, но те ти плащат), но да се местя по еразъм на други места.

5.   Едва ли някой много харесва Гърците. Ами тъпички са, а жените им са направо грозни с големи носове и груби бради, но поне са добри като хора. Като кученца са - гостоприемни, ще ти станат добри приятели, но коефициентът им на интелигентност е като на куче. В Скандинавия и Австрия пък е обратното - хората като цяло са с висок коефициент, но имат ниска емпатия и са студени. Но пък жените им са красиви и светли.

Според мен днешните гърци нямат нищо общо с древните елини като Платон, просто няма как от толкова умни хора да се пръкнат толкова глупави. Но са готини за купон.