Споделена история от В чужбина

Колко пари сте изкарвали от бригадите в Америка
Привет,

Пиша Ви след като от известно време се интересувам от възможностите да се отиде на бригада в Америка. Проучих много от административните процедури, но питането е свързано към тези, които вече са ходили: колко пари спестихте и/или донесохте в България? С каква цел заминахте: да се забавлявате и да имате едно американско лято или да се приберете с парички? Къде и какво работихте? Благодаря.

Коментари

1.   Аз не съм ходил, но в университета се говореше, че си идват повечето с по 5к (долара), което ми се струва реалистично за 3-месечна бригада. Повечето бяха спасители в малки частни хотелчета или метаха кюфтета. Дестинациите бяха предимно Мериленд и др. по-невзрачни щати. Не съм чул някой да е ходил до Калифорния.
Имаше и разни мухи, че някакви дето се забили в Аляска си идвали с по 20к, но така и не се събрахме група ентусиасти да проверем истинността на тези твърдения и за това не съм се и занимавал. Общо взето, не умирам от желание за "Американско" лято (и до ден днешен).

2.   От бригадите помня един колега в университета - похарчи всичките си спестявания за изключително скъпа, поне по нашите стандарти, кола. Откраднаха му я посред бял ден след нямаше и месец. Съветът ми е такъв: с колкото и да се върнеш, не ги харчи глупаво.

3.   Като ти върнат данъците 6 месеца след завръщането ако си си правил сметката можеш да си избиеш бригадата, което с билети, такси, визи ще ти легне поне 5К лв, да си покриеш разходите докато си там, да пообикаляш малко на екскурзии и да на края чисто да си с 3-5К лв горница. Връщането на данъците от САЩ ти е половината печалба. Много зависи къде ще работиш, колко часа и какви ще са ти разходите за Общежитие или квартира. Тия пари за три месеца не се изкарват с работа под 11-12ч шест дена в седмицата

4.   1, Мериленд не е невзрачен :) Той е от богатите и елитни щати от източното крайбрежие. Докато Калифорния може да е известен, но е с голяма престъпност и много бедни.