Споделена история от В чужбина

Нацията ни след 100 години ще изчезне
Наскоро попаднах на официални данни на експерти от КНСБ, че всяка година България се стапя с един Ловеч като население, основно хора в трудоспособна възраст емигрират, смъртността нараства, населението се състарява, раждаемостта е трагична: едва 7% от българките имат 3 деца колкото е необходимо за растеж. Познайте кои са многодетните: до 100 години тази територия ще е населена предимно от цигани и турци. Това не си го смуча от пръстите, а са си факти - черно на бяло.
Какво може да се направи ли? Според горните факти, всеки разумен човек вижда накъде духа вятъра - на Запад. Смятам, че най-добрият вариант е емиграция особено за млад човек, който няма гръб от мама/тате или някой вуйчо владика, понеже предстои сериозна политическа/икономическа криза и животът ще замре. Едва ли има някой, който иска да работи в България за някоя местна мутра цял месец за пари, които на Запад ще изкарва за седмица. Прогнозата ми за България и нацията ни е скептична и абстрахирайки се от дежурните субективни критерии: патриотизъм, родолюбие и т. н, аз гледам черно на бяло - цифрите и фактите, а те са доста зле и срещу държавицата ни. Хлябът в магазина и сиренето не ги дават с патриотизъм. Съжалявам, но кой разбрал разбрал.
Умният човек се адаптира бързо и за заключение ще цитирам една небезизвестна приказка:

“Бутилка вода в супермаркета коства 70 стотинки, в случай че я закупиш от фитнеса – ще ти коства лев и петдесет, в случай че си я поръчаш в бар може да струва 3 лв, а в самолета е допустимо да ти коства 5 лв и нагоре.
Същата бутилка, напълнена със същата вода, постоянно сменя цената си в взаимозависимост от мястото, на което я поръчваш!
Следващият път, когато се почувстваш непризнат, реши дали не се намираш на грешното място, с грешните хора!
Обмисли го добре и го прилагай постоянно, без значение дали става дума за работа, приятели, семейство или любови! ” Бих добавил и емиграция от България.

Коментари

1.   Не си прав! Изобщо не съм съгласен!

Българите ще изчезнат до има няма 20-30 години... кви ти 100 години бълнуваш!?

2.   Живея в чужбина и като се прибера ми прави впечатление колко роми има в София, а да те тиэказвам, че тук където живея са основно такива българите. Ржми или не, както и да е, но манталитета, изказа, възпитанието на хората, това е най-големя проблем. Потресавящо ниво, злобти, агресивни хора, викове, нелюбезни масово.

3.   Още един мечтател да изчезне България. Аман бе! И зор да ни кара да емигрираме. Защо?

4.   Дреме ти, и без това повечето не са добри хора.

5.   Дали ще са 30 или 100 години, не знам, но натам сме се запътили и на никой, особено на хората, които уж са избрани да подобрят нещата, не им пука. Така, че колкото и да си обичам родителите и възрастните роднини, май в скоро време и аз ще стягам багажа. На 40 съм, уморих се да се гаврят с мен разни мутри-работодатели, да ме е страх вечер да се прибера от работа, защото не знам на кой мургав субект ще налетя, да ме рекетират за всичко, да се чувствам нежелана в собствената си родина и да гледат на мен само като на касичка, която изкарва пари за яхти, любовници, роми и т. н. И понеже не съм само аз... е, накрая последният ще дръпне шалтера.
Съжалявам, един живот имам. Половината го похабих, искам втората половина да я изживея достойно.

6.   Правилно мислиш, човек за да не се е развил за няколко години е в грешната среда, не опира до качества и труд, до концепция е, емиграция е добър вариант, ако вече няма на къде в страната, цените са изкуствено завишени, ако мине номерът, зависи от народа да си каже, че иска 6 часов работен ден, таван на цените и хубави условия да живее в страната.

7.   Пълна конспирация! Пий си хапчетата!

8.   По-нерешителните, с ниско самочувствие и липса на увереност в собствените способности си остават... изисква се решителност и здрава доза егоизъм, за да преминеш към действие! Не всеки го притежава!

9.   След 100 години ще сме под 5 милиона. Една груба сметка. На година има около 55000 зрелостници (тоест ако направим наистина груба сметка и за всяка година добавим 55000), то за 100г - се получава 5. 5 милиона (55000×100). Тъй като след 100 години населението ще е обновено напълно (ние всички ще сме умрели, включително тези, които в момента са бебета). Може и да има 1-2 столетника, но не това е важното. Въпросът е че реалистично едва ли ще има по 55000 зрелостника на година, а по-скоро ще се раждат по по-малко български деца всяка година, и може би 2/3 или половината от тях след завършването си ще имигрират. Така че сметката с 5 милиона е максимума население, който можем а достигнем след 100 години. Най-вероятно ако не се направят промени в политиката на страната, реалният брой ще е между 3-4 милиона души.
Даже, за да сме по-точни, аз лично бих сметнала така - след 80 години (когато отново почти 99% от сегашното население няма да е живо)
80× 555000(новородени за всяка година)= 4 440 000 т е. нещо от сорта на 4. 5 милиона души. Това при груби сметки, в които считаме че се ражда еднакъв брой души на година (близък до този, който е сега), а реално знаем че ще е все по-малко, ако не се предприеме нещо. Мисля че в един сайт за статистика на населението пишеше точния брой новородени за всяка година, но пиша от телефон и ми е трудно да проверя в момента. Но по спомен наистина е около 50000-55500 бебета на година, така че май сметките ми се оказват доста точни.

10.   Занимавате се с глупости. Дали в тази държава ще живеят българи или преселенци от Африка и Азия, едва ли има особено значение, нищо в природата не се губи.

11.   Номер 10 - глупости, защото няма специално ти да си жив(а) тогава, нали? Дали ако някой беше казал същото на Паисий Хилендарски, или Ботев, или Левски, смяташ че те са обърнали внимание на тези приказки? Недалновидните нации са на такова дередже именно заради този тип мислене, а прогресивните не са се вкопчили в себе си и тривиалните си проблеми, които утре няма да имат значение, защото ще са пръст в земята, а гледат в дългосрочен план за идните поколения. Да мислиш над себе си, това примитивният ум не може да го разбере.

12.   Едва ли ще е колосална загуба за Вселената. Даже казано между нас може и да е за добре. Тя Шефката по-добре знае кой да се появи и кой да изчезне. Нашата "справедливост" не струва и лула орехи.

13.   Много време има още докато изминат 100 години. До тогава много неща може да се случат. Недей да се отчайваш и гледай позитивно на нещата. Спри да гледаш новини и по малко рови в социалните мрежи. Едно време като е нямало телевизия и интернет, хората са били по- спокойни и са живели по- щастливо. И други държави имат подобни проблеми като нашите така, че и да емигрираш това не е гаранция, че ще живееш много добре.

14.   Надвам се да изчезне и по-скоро. Нищо хубаво не съм видял от нея.

15.   На Запад да не мислиш, че е по-добре? Отиди в Париж. Основното население на Париж са чернокожи, и разни арабя с един метър дълги бради. Запада с тяхната, , Толерастия, , го допусна. Измислиха закони с, които защитават циганите, а за белия човек само гърч. Ако един бял човек отиде в социалните грижи в някоя западна страна и каже, че е останал на пътя без работа и жилище, ще му кажат търси си работа и се управяй. Ако отиде един мангал, ще му дадат тристаен, социални помощи от 1500 евро на месец и за работа даже няма и да му намекнат. Всички клошари, които съм видял на запад са бели хора. Единствения ни вариянт да се управим е да излезем от ЕС. Не виждам ползи, а само падение.

16.   И какво от това като изчезне? Малко ли народи са изчезнали? То Рим е изчезнал. Някои страни не успяват исторически и се саморазрушават. Причини всякакви. Но някои се осъзнават преди съвсем да изчезнат. Територията обаче няма да изчезне. На нея ще се заселят по-устойчиви народи. Не непременно по-напредничави - като например циганите. За пример Средните векове, когато историята в продължение на 1000 г. дава на заден ход. Китай също е такъв пример. Сега се чак се отърсват. Аз не бих се притеснявал за такива процеси. Това е все едно да се тюхкаш като завали дъжд.

17.   Не ми дрене за нацията, която е мешавица от пришълци.
Нямам нищо общо с лъжливата, крадлива и хитра пасмина, която днес се нарича "българи'. Бяма начин народ живял на кръстопът да не е сбирщина от всякакви генотипи, затова и сме толкова различни и трудно се понасяме
Нямам лилави венци, нямам и сини очи, не съм нито ром, нито славянин, нито по поведение и външност приличам на тези.

18.   Римляни, древни гърци, шумери, маи... стотици племена и народи са изчезнали и Земята не е спряла да се върти, така че няма да спре и когато изчезнем ние. Всяко нещо (дори и сапунените опери

19.   Така е. Но нещата не опират само до икономическата обстановка. Средата е изключително важна. Не искам да съм част от толкова изпростяло, озлобено и оскотяло общество. Не искам цял живот да бачкам за мутри и осигуровките и данъците ми да отиват за мутри. Била съм в чужбина. Там има надежда, хората с каквото и да се занимават, го правят с надежда и желание за по - добър живот. Тука няма надежда - погледни смачканите физиономии на хората, погледни сивите сгради и мръсни улици. Все едно бомба е паднала. И това в София. Монтанско в момента са без ток 24 часа поне. България е загубена кауза, губеща инвестиция, държава на под 200, години с подарена свобода. За това няма бъдеще.

20.   Стигнах до "експерти от КНСБ"
И спрях да чета нататък. Те не са експерти, а са алармисти. Освен това повечето са връзкари, без адекватно образование или с Мики Маус дипломи, назначени на хранилката от вноските на членовете на тези организации.

21.   Стара вдигната тема, но ще се включа, защото е важна!

Първо ще напиша най-важното: какво ще стане след 100г. знае единствено Бог!

Човек предполага, но Господ разполага!

Може примерно след 20г. да дойде краят на света, така че този въпрос, който обсъждаме - да няма никакво значение!

Може и нещата да не се развият точно така, а примерно голяма част от емигриралите да решат да се върнат.

Може да се случат още хиляди неща, така че нека не мъдруваме напразно по такива теми!

Тези, които са загрижени наистина за този проблем - нека да дадат личен пример и да създадат многодетни семейства!

Освен това много по-важен и съществен за всеки човек е въпросът: къде ще отиде след смъртта си? - в ада с демоните, или с Бога в Небесното Царство!

Затова нека се замислим върху това и да се постараем да се въцърковим и да изживеем живота си Богоугодно, за да имаме вечен живот с Бога в Небесното Царство!