Споделена история от В чужбина

Агенция за модели в чужбина
Търся си начин да пътувам по работа без да се налага да живея в чужбина за постоянно, но ми се иска да прекарвам и повече време от колкото една ваканция.

Понеже съм симпатичен и доста младолик една колежка от работата ми предложи модна агенция. Викам си защо не. Още повече, че ще ми помогне в кариерата да съм бил модел дори и за кратко, защото съм музикант и всяка реклама и публичност е добре дошла. А и ще работя с красиви момичета от цял свят, за каквито не съм и сънувал и няма как да срещна в моята офис работа. :)

Само че бих искал да попитам къде един симпатичен българин може да се вреди в агенция? Като видях какви лица избират по агенциите в Атина си мисля, че нямам шанс. Там избират типа "гръцки бог". Аз си приличам на Балканец, но съм далеч от техиня идеал, макар, че ми казват, че съм над средното ниво в България по хубост. Да кажем, че там в каталозите на агенциите са само някакви мъже 9-10 по хубост, а за мен са казвали, че съм 7, с хубави дрехи и от добър фотограф да го докарам до 8.

Но пък ми се стори, че в страни като Германия, Чехия и Швеция избират и хора с по-обикновена външност като мен за модели. Даже с моите балкански черти там може би повече ще изпъквам на общия фон и повече бих имал шанс. Как мислите?

Коментари

1.   Ако имаш вид на балканец, в смисъл, ако си тъмен, мургав, брадясал-по-скоро в Кипър, В Турция и Индия да се пробваш, като модел.
За западна Европа-поне кожата ти да е бяла, да си по светъл, косата ти да е по-светла, очите.
Да не би да си онзи човек, от една друга тема в сайта, който е писал, че е музикант и е учил в чужбина, но решил тук да търси работа?
Щом си музикант-твори музика, моделството няма да ти помогне, освен ако не си нещо, като втори Джъстин Бийбър, ха ха ха.
Ако си истински творец-музиката сама ще ти отвори вратите. Ако не си чак такъв музикант, тогава нормално да търсиш известност ЧРЕЗ външният си вид. Кифлите, чалга-певиците, така изкарват пари-силикон, курвенство и снимки. При мъжете-модели, случаят с проституцията важи в същата степен-принудени са да станат изтривалки и секс-компаньони, заради евтина слава и популярност!

2.   1 не съм тъмен, кафява коса и очи, кожата ми е доста бяла, сямо лятото хващам лек тен. Повечето българи са като манговци пред мен.