Споделена история от В чужбина

Как така в Италия е по-евтино на море от в България?
Сравнявах цените на хотели у нас и в Италия, не толкова популярното Северно адриатическо крайбрежие напр. Линяно Сабиадоро. Цените са съпоставими с тези в България. Вярно, там има и по-скъпи места, но видях в Линяно хотел за 100 лева на нощ. Няма и включена храна сигурно, но все пак ще си в Италия, нещо по-различно е. Как става това? Вярно, че в Италия основните потоци за плажни почивки са в Римини, Южна Италия и Ривиерата, но все пак Линяно е нещо като Албена - малки хотелчета сред алеи със зеленина и доста широка плажна ивица с пясък. Не изглежда никак зле. Например в Хърватия е по-скъпо, но там е камънак, нямат пясъчни плажове. Някой бил ли е на почивка в Йезоло, Каорле, Бибионе, Линяно, или Градо? Как е там? Обслужването лошо ли е като в Хърватия?

Коментари

1.   Не повярвах и нарочно сега проверих в букинг. Да, наистина разликата в цените не е чак толкова голяма. В бг ако е 80-90 лв нощувката на човек, в Италия в сходни хотели е между 90 и 130. Нещо повече - гледах и в Южна Италия, както и Северна, но на Ривиерата. Ами и там цените са същите. На всичкото отгоре на определени дати нито в разгара на сезона има самолетни билети по 100 евро. Ами дето се казва за около 1000 лв на човек може да си направиш едноседмична почивка в Италия. Храната обаче не влиза в тия пари, както и джобни. Храната нямам представа колко е. Със сигурност обслужването ще е по-добро от в бг.

2.   Спането е по-евтино. Едни сапгети са ти 35 лева. Успех!

4.   2, да, но поне предполагам там няма румънци и руснаци. И западните туристи може би не са от най-лошите прослойки като тези, които идват у нас. Тук на морето само някакви гнусни мамалигари и руснаци.

5.   2 и какво общо има цената на имотите, като аз само бих почивал там като турист?

6.   Мислиш ли, че Италия е по-развита икономически от България?
Ако да, защо?

7.   до 5
:) :) не съм 2, ама къде видя имоти, бе човек? Човека ти говори за спане, демек за нощувки в хотели/квартири. Хаха направо се сцепих да ти се хиля. Все повече се убеждавам, че не останаха нормални хора в тоя сайт, които да могат да четат с разбиране. Къде го чукваш, къде се пука.

8.   7 имаше коментар, който изтриха, където споменаване за цените на апартаментите.

9.   Женените за местни италианци/италианки са си по-добре. Но не всички имаме такъв луд късмет да ни хареса европеец/европейка и трябва да се задоволяваме с Ганьо/Ганка.

10.   Бях в Йезолу на почивка ходих и до Венеция от там с коробче, спагетите не са 35 Е пок се почва с легенди. Има търговска улица дълга 15 км., в ресторантите пица, спагети 12-15 Е, в разни тип бързо хранене и по-евтино, има Лидъл, има други магазини с топла витрина. Няма да останете гладни. Чист голям плаж, няма общо с мръсотията в България. Всякакви народности имаше, но друго ниво туристи.

11.   6 Северна Италия със сигурност е по-развита, Южна е по-зле. Ние сме горе доле еднакво развити със Средната част на Италия, с изключение на Рим, който е по-развит от София.

12.   1 Пицата е около 12/13 евро, горе долу колкото тук. В магазините цените са както у нас.

13.   От 2 до 7 - Благодаря!

До 5 - Не знам, дали изобщо си писал в отговор на тази тема или просто си има друга тема, в различна отметка, но нима не вярваш, че цените на имотите нямат отношение, към цените на всикчо останало?

14.   А дали проверихте, че заплатите в този район са подобни на българските?

16.   14 и да са, защо да ходим на море на Черноморието, като в чужбина е на същата цена барабар с билетите за самолет, които се покриват от почти двата пълни резервоара бензин до морето ни обратно?

17.   14, дай линк с официална статистика, от който се вижда, че в тоя район заплатите са подобни на българските. Защото такова нещо няма! България е с най-ниски доходи в целия ЕС! Вече сме много далеч дори от Румъния, където минималната заплата е 1287 лева, а у нас е 933 лева, т. е. с близо 28% по-ниска. Малко по-добре е положението при средната нетна заплата, където разликата е 20%, но въпреки това румънците получават средно 400 лева повече нетно от българите на месец. И тук говорим за Румъния!