Споделена история от В чужбина

Метод за установяване на благоприятни страни
Като сложа махало за гледане върху някоя страна на картата на Европа то не спира да се клати когато го държа върху страни, които не са ми харесали при посещение там като Германия, Гърция, Румъния, но и някои, които ми харесаха, но с чиито хора не меля - Франция и Чехия. От друга страна в страните, които са ми харесали си стои неподвижно и не помръдва. Уви, клати се и над България и то все към една и съща посока.

Това ми подсказва, че трябва да напусна България, но никога няма да я сменя с държава, върху която махалото е "неспокойно", вече им сърбах попарата. Нещо повече, 3 от последните 4 страни, които посетих изобщо не ми харесаха и какво мислите се оказа - махалото се клати точно върху картите на тези 3 страни, а на 4-тата, която много ми допадна и се чувствах в нея като у дома си стои стабилно и не се клати.

Опитайте и ще видите, че този метод работи. Аз не ползвам истинско махало за гледане, а просто връзвам златна халка на обикновен конец.

Коментари

1.   Благодаря. Имах нужда малко да се развеселя.

4.   Какво да ти кажа? Махалото в главата ти доста се е разклатило.

5.   1 и 2 не разбирам защо сте толкова злобни? ! Аз само се опитвам да помогна на хората.

6.   5, не е злоба, а начин да те накараме да се опомниш. Ако сам не осъзнаеш какво не е наред в поста ти, значи имаш нужда от специализирана помощ. И това не е злоба, а съвет. Съвсем сериозен съм в момента.

7.   Авторе, радиестезията си е цял един свят/наука, малко позната още.
Пробвал ли си с медно махало?

8.   1 и 4 добре, като ви е смешно ще ми споделите ли какъв е вашия опит в това да разберете коя държава би била подходяща за вас? Освен, разбира се лично отиване поне за няколко дни, за да усетите нейната енергия. Щото аз и в самолет като летя над Германия знам, че ми е кофти държава, но заради уж умни глави като вас й дадох шанс, но разбира се не беше моето място.

7 не съм пробвал, но пръстенът е златен. Знам, че става и с полу- и скъпоценни камъни под формата на висулки.

9.   8, със сигурност не с махало. В друга държава се отива, като и знаеш езика, имаш предложение за работа или поне приятел там. Иначе какъв ще го дялкаш там, като дори езика не знаеш?

От 5 години пишеш такива теми, а още си в бг. През това време един език да се беше хванал да научиш, до сега да си емигрирал. Пет години мислиш къде да емигрираш и дори това не си измислил. Кога ще емигрираш, на пенсия ли?

10.   9 ами в Чехия като бях определено не знаех чешки. И познати нямах.

11.   10, изключение.

12.   9 ти сериозно ли мислиш, че всеки може да научи всеки език? В Европа има почти 30 страни. Да махна тези, в които съм живял или учил и тези, които съм посетил и не са ми допаднали. Пак остават поне 10-ина държави. Нали не смяташ, че мога да науча 10 езика просто така?

13.   12 Защо трябва да научиш 12 езика?

14.   Къде е въцърковненовения (или какъвто е правилният термин), че да те оправи :)

15.   И нещо друго - крайно глупаво е да отидеш просто така някъде си. Дори да си учил езика. Хиляди левове пръснати за езикови курсове, а може на живо страната да не ти допада хич. Мен някога много ме влечаха Германия и Гърция. Докато не отидох и в двете на екскурзия. 3 дни са ми много там, много тежка и неприятна енергия има Германия. А в Гърция е една такава напрегната. Не бих сменил България с тези страни.

16.   Гърция е напрегната? Ти там ако се напрягаш, най-добре си стой на село, там ще е най-спокойно.

17.   16 ами да, Атина, тоест единствения град, където човек би могъл да намери някаква работа е една бетонна джунгла. Доста по-мръсна и бетонна от София, с повече трафик, повече хаус. Освен това там за първи път видях друсани да лежат по тротоара. Просяци съм виждал и в София и другаде, но друсани да лежат по паважа първо там.

18.   Ти сериозно ли ще избираш къде ще прекараш живота си с помоща на махало? ! А нещо като знам езика, търсят се хора с моята квалификация, лесно ще си намеря квартира, местните са толерантни към чужденците и имат стил на живот близък до моя имат ли значение? Следващия път да пробваш с махалото над Бангладеш или Бурунди да не би пък да се окажя, че това е твоето място.

19.   18 не, но то досега винаги се държи еднакво над страни, които не са ми харесали като съм живял там - клати се. Над тези, които са ми харесали си стои кротко и не мърда хич.
Въпросът е, когато не мога да избера между две на пръв поглед сходни страни, например между Дания и Швеция или Италия и Франция ще избера тези, където не се клати нервно.