Споделена история от В чужбина

Да го пусна ли да замине?
Здравейте, много се надявам някой да ми даде съвет и да ми помогне. С приятелят ми сме вече 2 години заедно, но той е принуден да замине за 3 месеца в друга държава, след това може да си дойде за 1 седмица и пак обратно... обичам го и не искам да го пускам да отиде, но май няма друг начин.
Държа на връзката ни и искам да сме заедно, но се страхувам, че тръгне последователно всичко ще приключи... страх ме е... какво да правя?

Коментари

1.   Пусни го, бре - нека опознае и чужденките! Така ще разбере, че по-добри от българските момичета - нема!

2.   Здравей :) И аз съм в същото положение и моят приятел иска да замине за 3-4 месеца в Словакия с единствената разлика, че ние сме от 3 години заедно. Пусни го щом е решил да замине ако те обича ще се върне поне аз така взех решение да пусна моят приятел... и на мен ми е тежко, но го предпочитам пред непрестанното мрънкане... заради теб останах дъра бъра, пусни го... :)

3.   Какво значи 'да го пусна ли'? Ми не, вържи го да си е вечно до теб и пред очите. Ако му нямаш доверие тази връзка е за никъде, по-скоро го подрепи, че даже и му иди на гости. Мъжете много ценят способността на жената до тях да ги подкрепя и насърчава. Той ако реши да кръшка, може и под носа ти да го прави и да не го разбереш. Не бъди толкова черногледа :-)
Ем

4.   не ми се иска да тръгва, защото знам, че тръгне ли няма да се връща така както обещава, всичко ще се развали, а съм заложила толкова много в тази връзка.. :(

5.   По добре недей, там ще срещне хубава чужденка, ще я наебе и ще остане с нея. Ти ще се депресираш ще почнеш и ти да се ебеш и ще стане една да си ебе майката.

6.   и аз съм в същото положение.
Авторке, за коя страна заминава приятеля ти, моя за румъния? и на мене ми се въртят гадни мисли в главата, но не мога да го спра..
все си мисля че за 2 месеца ще ми изневери.. дано не съм права.
твоят къде отива?

7.   Два месеца без секс издържа ли се бе? ! Ще кара на чикии само ако няма друга дама, която би му дала, или ако няма пари за проститутка! И при жените е така, ти да не си мислиш, че през тези месеци няма да те засърби п....? ! Днес ще си я почешеш сама, утре сама с вибратор, след месец, два ще си кажеш :абе мама му да е... , аз знам ли той кво прави там? ! Да не съм прокажена, че се гърча тук без х... и се самозадоволявам? ! И ще си намериш някой, който да ти вкара нещо естествено и човешко в п.... , а не някакви изкуствени вибратори!!!!

8.   До номер 7
Аман от разбирачи като тебе. Това, че за теб никой не дава пукната пара, не те уважава и обича, не значи, че и при другите е така. Аз съм хубава жена, непрекъснато се въртят мъже около мен. Флиртувам, но никога няма да прекрача тази граница. Същото важи и за приятелят ми - прекрасен млад мъж, пълно с п*тки около него, ама седи и си ме чака (и не ми излзай с номера 'да, чака те той, кой знае къде топи чушката', защото не ни познаваш, демек не се изказвай).

До авторката и номер 6 - 2 месеца нищо не са, стига да се обичате. Не знам защо всички са на мнение, че ако единият от партньорите замине някъде, то задължително ще кръшне. Ми той/тя, ако иска да изневерява, може и вкъщи да си го прави, но да е достатъчно хитър/ра, за да не го/я хванат ;-)
Ем

9.   до 8, Никого не казвай никога или винаги! Т. е. : никога не бих правила това или онова, или винаги бих правила това или онова! Остави това времето да го покаже! А също така, това че си имате голямо доверие, не означава, че единият от двамата не би изневерил! Всичко е въпрос на време, ситуация, и моментна нагласа и предразположение! Както може би знаеш, човешките потребности и желания не са константа и се променят в даден момент от живота му, днес ако си харесвал едно нещо, след време може да не го харесваш и сама да се чудиш на себе си как е било възможно да харесваш това нещо!

10.   Мале, мале, №8, ти ме изхвърли в аут!!! "Флиртувам, но никога няма да прекрача тази граница"!!!! Или не знаеш значението да думата флирт, или ако флиртуваш с мъжете въртящи се около тебе в отсъствието на любимия, значи просто жалко за мъжът до тебе, който ти има доверие! Въпреки, че не си правила секс с някой от тези мъже, щом флиртуваш с тях, това си е направо психическа изневяра, която рано или късно ще доведе и до физическа изневяра! Какво стачи флирт : свалки, целувки, да те опипват по гърдите и п....!

11.   до номер 10
Дефинирай ми думата флирт, че явно имаме различни разбирания. За мен при флирта няма докосване, по-скоро е начин на комуникация - закачки, да се смеем, но всички тези мъже знаят, че си имам приятел и никога дори не смеят да ми правят неприлични предложения. Просто съм по-комуникативна, обичам да общувам с хора - мъже, жени, деца.. И това по никакъв начин не означава, че бих кръшнала на мъжът до мен :-)
Ем

12.   до 11
Виж в Гугъла какво значи флирт!
От двата ти коментара разбирам, че си младо момиче на около 21-22 г. , което живее на приятелски начела с гаджето си не повече от 2-3 г. Това, че не си му изневерявала и не изпитваш нужда е много хубаво и е нормално за 2-3-или 5 годишна връзка! През тези години на съвместен живот сексът е много сладък и не ти идват на ум разни глупости като кръшкане! Натрупай малко житейски опит и доста неща ще ти станат ясни, и никога не казвай :аз никога не бил правила едикакво си, или аз винаги бих правила едикакво си! Успех!

13.   Единсвения начин да задържите връзката си, е да отидеш с него. Какво значи да го пусна или не? Той е решил да замине. Ако очакваш да имате връзка от разстояние, съжалявам - няма да се получи. И не толкова, за това , че той би срещнал друго момиче там, колкото до това, че двамата много ще се отдалечите един от друг, не само физически. Мое мнение.

14.   Аз съм за номер 5!!! Бахти пича

15.   Как така дали да го пуснеш, бе? ! Това да не е домат да го пуснеш в коша?

16.   СТРАХЪТ И СЪМНЕНИЕТО.. , ВИНАГИ ИМАТ ПЪРВОПРИЧИНА.. , А ИМА ЛИ Я.. , ТО ЗНАЧИ.. , ЧЕ И БЕЗ ТОВА.. , НЕЩАТА СА КЪМ СВОЯТ КРАЙ..! ПРИЧИНАТА, НЯМА ДА Е ЗАМИНАВАНЕТО..!!! НО ПОНЯКОГА.. , КОЛКОТО И ДА БОЛИ.. , Е ПО-ДОБРЕ ТАКА.. , ЗАЩОТО "ПРОТАКВАНЕТО. "., САМО УСЛОЖНЯВА НЕЩАТА.. , А И ИМА УЖАСНИ ПОСЛЕДИЦИ.. :)))

17.   Ако истински се обичате, имате си доверие и т. н. една връзка може и да се подържа и от разстояние, но ако си нямате доверие, на което според мен в голям процент се основава една връзка, по-добре да се разделите.