Споделена история от В чужбина

Българите са дискриминирaни
Здравейте!
Вие, които сте в чужбина най-добре можете да кажете, защо българинът е толкова дискриминиран и нехаресван от чужденците?

Има държави, които са по-зле от нас, но на тях не гледат по-този начин, както на нас. Все едно сме цигани, или някакви пропаднали същества. Природата ни тук е яко замърсена, сградите остарели, всяко едно нещо тук има нужда от подобряване и осъвременяване, но защо никой нищо не прави? На някои места се намират хубави, що годе прилични, съвременни сгради, но само около самата сграда е изчистено и направено хубаво... навсякъде другаде еее мизерия!!!

Има чужденци, които не са идвали тук, но не харесват българите... само като чуят, че си такъв и директно те отрязват. Каква е причината за това? Според мен причината е, че от 100000000 км. просто си личи, че българинът се срамува от това, което е. Те затова повечето българи прекаляват като приветстват чужденците, направо олио им капе от устата... ще кажете, че Господ ни идва на гости. Та... факт е, че не ни харесват като народ, както ние не харесваме циганите и турците.

Има ли страна, в която хората да не гледат толкова лошо на българите??? За Германия, Англия е ясно... цял свят знае един от двата езика или и двата, хората са с голямо самочувствие и са свикнали хората да говорят техния език. Ами другите страни, като Испания, Италия... и там ли им е толкова лошо мнението за нас??? И защо???

Коментари

51-62 от 62

59.   Айде стига сте ревали, че сте помагали на българи, пък после те са ви з*ебали. Просто сте били използвани това. Повечето хора, като видат, че могат да използват някого и го използват до като могат. Без значение да ли са българи или някакви други. И аз съм бил използван, но не ме е срам да си го призная и знам, че сам съм си виновен, а не другите. За това човек трябва да има ясни граници и да прави разлика между да помага и да го използват. А това, че ни дискриминират, е че българите нямат самочуствие на запад и знаят само да работят и да мълчат. Не знаят как и къде да си търсят правата.

Чингис Хан-Скандинавеца

60.   Това са пълни глупости, особено за Германия, където масата са чужденци, или второ трето поколение и те вече не знаят точния си произход. Мен не ме дискриминират, напротив предпочетоха ме пред други, определено с предимство най-малкото, че немският им е роден език, а аз говоря с акцент, все още уча езика, но квалификацията опита ми, желанието да уча надделяха. И това се повтаря често. Хората усещат, когато си добронамерен, коректен и интегриращ се. Масата българи са вечно сърдите, не учат немски, решават проблемите със скандали и викове. И как да ги приемат? Не става. Имам отлични отношения, събираме се с германци, с други народности и всички сме хора. Вчера бях на преглед и се запознах с една германка, баба и е румънка, съответно тя румънски не знае вече и да тя е вече германка. Разменихме си телефоните, тя ми сподели, че днес има рожден ден. Писах и, тя много се зарадва, писа ми, че се радва, че се е започнала с мен и се разбрахме да се видим пак. Когато дойдохме никой не познавах, но това постоянно се променя. Най-добрата ми приятелка тук, дойде по обява за продажба на мебели, като сменяме жилището си. И така тръгна едно страхотно приятелство, покани ни на сватба на сина и, ходим си на гости. Въобще тази мантра за горките българи, нещастни, дискриминирани, единствените те изолирани. Истината е, че българите са тези, които не приемат, важни, нацупени и най-вече не знаещи език. Това е реалността. Кой както си го направи.

61.   60 и е така и не е. По личен опит знам, че без значение каква е една страна като култура на някои българи там им върви (даже повече от в БГ), на други - не. Аз например в една чужда страна направих повече приятели от колкото в България за нула време и по-лесно си намирах гаджета там. Но в друга беше по-лошо и от в България, без социален живот.

62.   И аз не одобрявам българите в чужбина. Не са добронамерени определено и предпочитам да общувам с местни. Иначе нямам нищо против към българите като народ.. имам много приятели в България.

63.   Номер 53 е прав. На това мнение съм. А по принцип българите трябва да си живеем в България. Да се обединим и да направим силна държава. Не е нужно да учим чужд език. Другите да учат български език. Как французите не искат да учат английски даваха статистика за тях и предпочитат да си знаят само родния френски, нямат желание да учат английски език, много много малък процент от французите знаят английски, а ние да им слугуваме да им учим езиците? От къде на къде? Българския трябва да стане един от международните езици, защото е най-стария писмено документиран славянски език. Имаме най-богатия, хубав, точен и мелодичен език. Български перфектен за в България е достатъчен. И някакъв развален разговорен английски А1 за когато отидем на почивки в чужбина. Но да отида да работя и живея за постоянно в чужбина че и да им уча езика - никога! Никога не може да научиш езика им като роден, и никога няма да те приемат наравно с тях като местен, без значение колко години си живял в чужбина за тях винаги ще си емигрант и чужденец. Затова само в майка България. А в чужбина може само за почивки и то за кратко.

64.   А руснаците ни дискриминират и в собствената ни държава. Избягвам да пазарувам от Березка защото продавачките са доста дръпнати и имат ужасно студено отношение. Органически не се понасям с руснаци и рускини, не знам защо така.

65.   Само Северна Македония не ни дискриминират.

66.   Наричате други хора "маймуни", "печки", "жълтурковци" и т. н. и после ревете, че ви дискриминират? Забавно.

67.   65 и в Чехия и Словакия никой не ме е дискриминирал, освен някое западняци, които живееха там, разбира се.

68.   64, в Берьозка продавачките не са руснаци, а грузинци и украинци.

69.   Може би Щатите...

70.   До 63 -
Никой не те кара да им слугуваш и да им знаеш езиците. Просто българската образователна система е такава...
или учиш езици в езикова гимназия или влизаш в някоя математическа гимназия примерно. На мен лично ми е по-лесно да уча езици. Познавам много българи, които не им се отдава английския, не го знаят, акцента им е ужасен и не искат да го
учат, но са принудено от училищата.. (на мен ми харесваше езика и ми се отдаваше, беше по-лесен, а българския и руския са прекалено трудни езици... дори и за самите българчета). България е малка и незначителна страна за съжаление и единствената причина да искат да научат кирялицата е заради тъпата Русия, не заради БГ, те дори не знаят, че Русия я е взела от България (на мен ми харесва повече българския от руския понеже го учих, защото руския звучи много меко и лигаво, а и с тия падежи, мозъка ти ще се измъчи да го напише изречението правилно... )
Тези чужденци, които живеят в България трябва да научат езика рано или късно, защото са избрали да живеят евтино тука.
Никой не те и кара да имигрираш, всеки сам си решава дали иска да остане в безперспективна и изостанала България или в друга по-развита и богата страна, за да взима по-висока заплата.
И все пак да знаеш езици мисля, че те прави по-умен и имаш много повече възможности като знаеш езици, а не само матерния си език... нашите учителки казваха, "да знаеш език е богатство"... не мисля, че не е слугинаж, а просто обща култура и за да може да се разбираме с чужденците.

51-62 от 62