Споделена история от В чужбина

Осъждан студент-свидетелство за съдимост
Студент съм и заминавам в чужбина. Ще ми искат ли свидетелство за съдимост? Притеснявам се, защото съм осъждан и имам право на реабилитация след 2 години. Като разберат, че съм осъждан какво ще стане? Въпросите ми са спешни и се надявам този път да ми ги публикувате, защото е наистина важно. Страната е Скандинавска. Осъден съм за престъпление от общ характер.

Коментари

1.   Провери и в сайта '' ЗАЕДНО'' - сайта на българите в чужбина. Пожелавам ти успех, дерзай и УМНАТА !!!

2.   Пробвах в Заедно да пусна такава тема, но нещо не стана. Писах от там на един двама човека, но не ми отговарят. Въпросът ми наистина е спешен. Благодаря, че ми публикувахте проблемът. Много моля някой, ако има информация. Някой от вас, ако е учил в чужбина, искали ли са му свидетелство по някакъв повод?

3.   Виж сега, първо се обади в университета, където си приет /или им пиши/ и ги попитай какви документи ще ти изискват. Директно ги попитай свидетелство за съдимост трябва ли да си вадиш и да им го пращаш, иска ли се такава информация. Няма нищо лошо в това да ги питаш. Всеки има право да пита каквото си поиска. А и те са свикнали да им се задават всякакви въпроси. Едва ли си първия, който им задава такъв въпрос. Това им е работата - да дават информация. Ако искат, ти така или иначе трябва да им я предоставиш. Поне по този начин ще си спестиш напрежението от неизвестността и ще си наясно със ситуацията. Провери / ако не си го направил досега / и какво пише в сайта на университета. Не е възможно да не публикуват какви документи са необходими за записване. Не виждам защо, човек, който е осъждан да не може да учи в университет. Даже обратното означава, че може да му е дошъл акъла и да не си пропилява живота, вършейки глупости. И второ, пиши в '' Заедно '' на: '' bromma ''/ той е в Швеция /, '' selly'', '' estira'' / пиши им на лични / и влез / пак там/, в сайта на страната, където ще учиш / има ги всички Скандинавски / и питай и там. Пиши и тук, за да кажеш какъв е резултата. С информацията си можеш да помогнеш и на други като теб. Пожелавам ти успешен попътен вятър. На добър път!!!

4.   Пич, да не мислиш, че като те реабилитират и вече ще си като нов? ! НЕЕЕЕ!! Явно никой от приятелите ти не е наясно. В нашата мила държава е направено така, че осъждан ли си - петно за ЦЯЛ живот! А сега да ти обясня-в твоя случай, когато бъдеш реабилитиран, и си извадиш св-во за съдимост там ще пише ОСЪЖДАН-РЕАБИЛИТИРАН! Е, това как ти звучи? На мен така- осъждан съм, ама не!! А бе пич -тук в БГ всичко е цирк! Не ти е станало приятно, но е по-добре да знаеш истината, защото иначе ще си много разочарован! Аз съм осъждан и знам за какво става въпрос, защото от много места съм връщан и закона го знам почти целия! Айде чао, и ако можеш само в чужбина -тук ще имаш ядове ЦЯЛ живот!

5.   Здравей,
много е важно да знаеш за какво и къде ще кандидастваш - от сега ти го казвам ако става въпрос за директорска длъжност, международна организация или голяма компания от ранга на SONY, MERCEDES, BMW, BASF или някоя друга или длъжност в държавата която ще заемаш като обществен служител или ссоциален работник, престижен университет - то си избий вообще от главата.... да кандидастваш на такива места иначе, за някое обикновено местенце... като продавач в магазин нямаш проблеми :)