Споделена история от В чужбина

Франция или Испания ?
Здравей Сподели. нет :)))
Поставена съм пред избора да уча език но се колебая между испански и френски. Мисля след като го науча да се преместя да живея там и да работя с туристически мениджмънт. Но не знам коя от двете страни ми дава по-добра възможност. Принципно знам че френският е много труден а испанският е изключително елементарен, но не се притеснявам от това. Та въпросите са ми :
1. В коя страна се печели повече?
2. Къде хората са по-добри?
3. Къде се търси специалност като моята?
4. Вярно ли е че френският е много, много труден?
Благодаря предварително!

Коментари

1.   На твое място бих избрала Франция. Вярно, че езика е труден, но всяко начало е трудно, а плюс това и заплащането е много по-добро от това в Испания. Успех

2.   1 - Испания
2 - И в двете страни масовото отношение към чужденците е еднакво. И все пак зависи ти на какъв тип хора ще попаднеш.
3 - w/e
4 - Френския и испанския, двата езика не са трудни, но все пак изискват труд.
Успех :)
Жоро22

3.   Хвърляй чоп.

4.   В световен мащаб испанския е по-разпространен,но в Европа се говори повече френски.Граматиката на френския е много трудна.Франция като туристическа дестинация е пред Испания...само в Лувъра за 1 година влизат повече,отколкото туристи и транзитно минаващи през Бг.Прочети www.brain-workshop.org/index.php?option=com_content&view=article&id=139:2011-11-19-22-01-33&catid=37:tourism&Itemid=59
Заплащането също е по-високо.

5.   1 Франция
2 Испания
3 Никъде не се търси специалност, а специалисти. Ако си добра в това, което правиш навсякъде имаш шанс.
4 По-труден е от испанският, но не е труден. Ще го научиш бързо, млада си.

6.   Била съм в Испания и честно да ти кажа ако знаеш езика спънки няма да имаш. И хората са дружелюбни, климата е перфе, наемите евтини!

7.   Била съм и в двете държави за това мога да ти кажа.

1 - Франция
2 - И в двете държави се държаха много любезно с нас, но ние сме били само на почивка, а не като да си търсим работа примерно и не сме оставяли повече от две седмици и в двете държави.
3 - И в двете държави има туристи, но в Испания забележителностите са много повече за това бих ти казала нея за това. За сметка на всичко обаче Франция е много много по-богата от Испания и в това отношение се търси по-лесно работа не само като твоята, а общо.
4 - Да вярно е испанският на мен ми идва по-лесен, но майка ми знае и френски.

Падналото ангелче :*

8.   Я се чуйте малко, каква Франция? Това е отвратителен език с отвратително произношение! Аз препоръчвам Испания, пък и цяла Южна Америка го приказва, както и други страни от Карибите. Една прителка се колебаеше между немски и испански, избра испански, сега е 10та година в Мексико и живот си живее

9.   №8 явно не си наясно, с това че Франция е много по-богата страна от Испания. Къде е Мексико къде е Испания. Е няма кой знае каква разлика, ама какво. Да като за език е по-разпространен испанският, но и френски да се знае не е никак лошо за нея или за някого. И двата езика са разпространени това е не споримо, но по отношение на богатство Франция е много по-напред от Испания.

Падналото ангелче :*

10.   Ангелче, с коя туристическа фирма ходиш на почивки, че искам да ходя в Венеция и желая да отида от добра фирма или агенция, а не от фалшиви и измислени с слабо качество агенции.

:***

11.   №10 - с никаква фирма не ходя. Отивам със брат ми и родителите ми. Имаме си пилот на повикване и частен самолет когато искаме ни карат и така. Тази година само с частни самолети сме ходили (Холандия, Дания и сега Русия) не съм ходила до сега с фирми, защото нямаме нужда от това. Що за въпрос кой ще ти тръгне в друга държава с фирма? Не и ние. Баща ми по смъртно не би тръгнал така, ама той и по смъртно няма да ни купи дрехи от втора употреба за това не се учудвам. Това е малко тъпичак въпрос брат ми да ти тръгне за друга държава чрез фирма оле ти говориш за нещо невъзможно.

Падналото ангелче :*

12.   Добре де, разбрахме, че имаш пари, петрол, палати, самолети. Почивка на Марс ще ходиш ли? ;-) Кой е баща ти? Известен ли е?

13.   Не на Венера смятам да ходя майко мила.

1. Тате е управител на една от най-големите български компании у нас.

2. Какъв петрол това да не ви е Русия.

3. Е чак пък палати имаме само три апартамента в България и един в Рим, Италия. Тате все още мисли дали да не купува и в Англия, Един бург, но ще видим. Кой човек е известен никой. Въпроса ти е излишен.

Падналото ангелче :*

14.   Ангелче, имаш всичко, а стоиш у интернет? Сега, като почне войната в Сирия и т. н. няма да хоцкаш. :-D Иначе си добро момиче.

15.   Да не си мислиш, че съм постоянно в нета да бе. Няма да започне война в Сирия нали сега сме в Русия и се запознахме с руските генерали. Тоест сегашният Владимир се казва и наследникът му Алексей те казаха, че няма да им отстъпят на американците. Баща ми ги попита какво смятат да правят, защото американският президент е казал, че думата на Русия е много важна. И стана така. Значи отговориха следното. Генерал Владимир каза: "Ние не смятаме да повтаряме грешката си наново, ако им отстъпим ще се повтори приказката с Ирак. Те едно смислено доказателство не ни представят. Франция ни говорят за някакви си воднисти историйки дето и смисъл нямат даже, ама Америка дето много обвиняват си мълчат. Правят го, защото Сирия има петрол иначе, ако нямат и атомна бомба да хвърлят няма да им пука. И в Египет загинаха невинни жертви, ама те нямат петрол за това не се месят мръсниците. "

И после батко Алексей (дето е син на генерала) добави: "Те аз ги знам как ще направят. Значи ще нахлуят като някакви хали в Сирия ще ги изпотрепят на сирийците ще им вземат петрола чак тогава ще мирясат и ще оберат парцалите. "

То е ясно де. Те сами го казаха "на две-три ракетки са ни и набързо ще им подпалим Белият дом. " Ама те не са като тях и не целят да ги убиват. Президента (руския) и генерала са говорели с американските конгресмени и са им казали, че ако одобрят намесата в Сирия лично генерал Владимир ще даде нареждане на руската армия да ги стреля срещу Ерусалим и Вашингтон. Казаха ни, че за Сърбия, България и Македония ще е най-добре да запазят неутралитет и да не участваме, защото не искат да воюват срещу славянски народи, а и батко Алексей си има друга причина да не иска да стреля срещу България.

Нищо няма да стане ще се откажат. Те Русия нарочно са им казали, че ако намерят доказателства ще си сменят опозицията, ама президента го е казал. На тях не им пука ето например Русия си е променяла два пъти конституцията. Първият път още цар Николай Втори е променил, че генералската власт ще се предава по наследствен път, защото Русия имат свръх секретни тайни и от тогава само тяхната фамилия управлява Русия (Дворкин). И втория път когато сегашният президент е променил за да си запази властта до живот.
Хайде стига ти толкова за да разбереш, че ония мръсници нищо няма да направят.

Падналото ангелче :*

16.   България не е славянска. Война ще има, така, че по-кротко. Пиши домашните и остави тея неща на други. :-)

17.   Вместо да си чатите тука, дайте съвет на момичето.

Франция е по богата държава от Испания. Съответно има повече доходи, повече работи места и т. н. Езика е туден (то не знам има ли лесен език) Но когато заминеш за там, ще го научиш много по бързо. Все пак сред хора които говорят само френски и малко или много и ти ще го научиш и ще му свикнеш. Туристи ако питаш мен.. има - НАВСЯКЪДЕ :). Не знам точно къде искаш да ходиш във Франция, но имай предвид, че в по големите градове наемите са по скъпи. Испания вече не е същата каквато беше преди.

Мен ако питаш, по добре ела в Германия :D (не искам да хваля тази държава - аз по принцип живея в Германия, но.. какво друго мога да кажа освен, че е най - развитата икономическа държава в Европа и 3-та в Света :) На където и да се обърнеш всичко качествено и хубаво нещо е произведено в Германия) И тук има много туристи и т. н. Лесно се намира работа, така че няма страшно. Може опиташ и в Чехия или Италия (но се цели в градовете където има забележителности, честа посещаемост от туристи и т. н и работа вече можеш и сама да си намериш) :)

Успех :)) *Франция е по добре xD

*Someone..

18.   №17 дала съм съвет на авторката и аз мисля, че Франция е по-добре, но съм съгласна с теб Германия е най-добре ;дд и в трите страни сме били. Няма база за сравнение просто няма как някой да каже, че френските градове Париж и Марсалия (в тях сме били за това) са по-хубави от германските Берлин и Мюнхен. Няма как невъзможно е. :)

и №16 АМИ каква е България ислямска ли? Нещо се бъркаш. Не ми казвай какво да правя, ако обичаш гледам си уроците.

Падналото ангелче :*

19.   От *Someone.. до Падналото ангелче #

Чакай ся.. как няма база за сравнение :D Германия е 100 пъти по добре от която и да е друга държава в ЕС. Не искам да казвам нищо, но е така. Доказала се държава (не веднъж). Това, че хората се радват на купчина желязо във формата на буквата "А" във Франция и някакви си палми в Испания, извинявай но.. това са пълни глупости. Ако се радваш на такива неща значи не си обикалял много много Европа или не си видял кой знае колко неща :D.

*Someone..

20.   Не е ислямска и не е славянска. Арийски народ сме. Вземи прочети нещо вярно и доказано с факти. В Африка, била ли си?

22.   №19 и аз това казвам, че Германия е по-добре от Франция не си ме разбрала явно.

№20 да бе точно арийски народ сме как позна? Да била съм в Африка защо ти не си ли бил?
Не виждам кой знае каква прилика между нас и тях. Даже нямаме такива. Ако говориш за Адам и Ева, че са живеели там да това е вярно, но те са били евреи до колкото са ни казвали, а ние не сме такива.
И ще се радвам, ако ми кажеш къде го пише това за да го прочета ще кажа да ми го извадят и принтерът, ако е от нета пък, ако не е ще кажа на баща ми да ми даде пари за книгата когато се върнем в България. ;)

чао ;)

Падналото ангелче :*

23.   Търси в интернет.

24.   Живея във Франция и е супер, но не зная езика добре и единствено това ми прави проблеми.

25.   №8
Френския е почти същия като испанския, ако знаеш испански лесно ще научиш френски и италиански както и обратното. И Къде си чувал тази хумореска "... и си живее живота в Мексико... " такава държава НЯМА. Държава в която си живееш живота няма никъде освен в някой филм разправят се за богаташи и предназначен за бедните и тъпите хора.

Според по-добре Франция. Аз живея в Франция от 10г. тук животът е същият като в Англия и Германия.