Споделена история от В чужбина

Франция, Испания или Чехия?
Не знам в коя от тези три страни да емигрирам. Искам да отида да следвам магистър в чужбина, Информатика или Компютърни науки по възможност, за предпочитане на английски в тамошен клон на някой американски или английски университет.

В гимназията учих френски, обаче не го знам добре. От друга страна, испанският е много по-лесен според мен и бързо бих го научил. Чешкият е славянски, но не е толкова лесен за научаване май. До колкото знам в Испания най-добре приемат чужденците, а във Франция – не, особено тези от Източна Европа. А и там не знам дали има клонове на английски и американски университети, като знам французите как ги обичат се съмнявам.

Чехия ми харесва, особено като климат, обаче там заплатите са сравнително ниски, по-ниски от тези в Испания и Франция, а се работи повече от колкото в Испания. Да, обаче пък в Испания е адска жега през лятото и пролетта. Та, ако бяхте пред моята дилема коя от трите държави бихте избрали?

Коментари

1.   Добави и огромната безработица в Испания.

2.   Чехия изобщо не я включвай в списъка там бъдеще нямаш!

3.   Аз бих се колебала между Франция и Испания.

4.   2, би ли бил по-ясен?

5.   1, безработица има, обаче за нашия стандарт техните заплати са си привлекателни, освен това езикът им е много лесен за учене.

6.   Франция ми звучи най-добре. Като хора французите са по-гостоприемни, някак по-меки, не знам как да се изразя най-точно. В Испания има безработица и положението не е цветущо, а за Чехия не знам много, но има-няма 50% от познатите ми са казвали, че там нямам място. Та както и да е- ако бях на теб бих избрала Франция, макар че Испания ми е много приятна страна.

7.   И аз подадох горе-долу във всички европейски държави, които предлагат бакалавър на английски. По мнение на много мои познати, които са се пръснали по цял свят... в цяла Европа не приемат българи, така че този критерий не го гледай. Ако искаш да те приемат и оценят- Америка. Американските университети с клонове си остават американски и таксите са им американски- 10 000 долара на година близо. Ако можеш да си го позволиш, то такива има навсякъде. Американските в Европа са много слаби.

В Испания има един Сейнт Луис, които ми писаха наскоро заради "високият" ми според тях САТ. Имай предвид, че моят САТ не ми стигна и за най- долнопробния американски колеж в Аляска. Ако искаш обучение на английски на ниво- само Англия и никъде другаде.

8.   Испания ..

9.   Испания искат заем от ЕС доколкото знам, не са на добре. От тези три държави бих искала да съм в Франция, а и между другото имам приятелка там, която още от 11 годишна живее там с родителите си и като ми разказва за държавата ми е адски интересно. Хубава страна е. Франция бих избрала, но твое решение е :)

10.   Да де, обаче френският е отвратителен език, нищо не им се разбира какво говорят.

11.   Здравей, един съвет от мен - не отивай във Франция. Очаква те културен шок - хората там са изключително груби и надменни.

По-добре в Испания, само не знам каква е ситуацията с безработицата там. Иначе е красива страна с дружелюбни хора.

12.   Хаха Испания била красива страна. Само където Франция е много по-красива. Хората били недружелюбни. Ако постоянно им надуваш главата за България е нормално да са недружелюбни и аз бих бил! Франция е държавата с най-красива природа в Европа - от високите върхове на Алпите през поля и гори до ривиерата със своите палми.

13.   Моята дилема е Испания или Италия.

Испания ми харесва като страна след Италия и Гърция, може би това са единствените държави, в които бих живяла.

14.   Номер 13, повярвай ми не ти трябва да живееш в Гърция. Хората там са много назад. Живях една година и едвам издържах. Разбиранията им са странни. Никога няма да видиш да се прегръща, или целува някой на улицата. Българките ни имат за проститутки всичките, заради начина ни на обличане. Гъркините са много големи мръсници, но се крият, правят всичко тайно и скришно. Обличат се само с дълги поли. Не излизат без мъжете си. Неможеш да видиш вечер от компания само жени като в България, те просто не излизат без мъжете си. Няма да се чувстваш добре там, става само за почивка.
Италия и Испания са прекрасни!

15.   До номер 12 - може аз да не съм попаднала на правилните хора, но от това, което видях французите са доста надменни, а чернокожите, които примерно преобладават в Париж са си направо отвратително нагли и невъзпитани.

И не, не съм им говорила за България - по принцип живея в друга държава и говоря чужд език - не мисля, че някой изобщо е разбрал, че съм българка.

Не съм виждала такова държание никъде в Европа, а съм била в поне 20 европейски страни. Затова и постнах този коментар. Все пак тук изказваме лично мнение, нормално е някой да не е съгласен.

В Испания хората са изключително топли и благоразположени, затова и посъветвах автора да се ориентира натам.

16.   № 14, мнението им е правилно за нас. Жените им си имат морал, имат достойнство, но не само те мислят това за нас, за жалост и много западни държави си мислят същото. Ние сме им дали повод за тези мисли. Живей си в България, целувай се по улиците.

17.   Франция

18.   Н10 това, че ти очевидно не разбираш езика им не значи, че е неразбираем. Франция е най-доброто решение в този случай.

19.   Номер 15 в грешка си! Аз живея 10 години в Гърция. Такова нещо няма!

20.   Извинявам се. Пишех до номер 14

21.   Номер 6 доста зле си информирана за французите, може би мнението ти за тях е следствие на френските филми които си изледала.