Споделена история от В чужбина

Относно бригадите...
Никога не съм ходила на бригада... но ако някой е ходил, ще се радвам да ми отговори на следните въпроси:
1. Трябва ли ти език?
2. Колко пари се печелят горе долу? Да речем в Англия/примерно/?
3. Цяло лято ли трябва да стоиш или зависи от теб?
4. И как се организират изобщо тези бригади, кой ги организира... хората, решили да отидат на бригада в Англия примерно, заедно ли пътуват или поотделно? Смисъл, има ли някой, който ги организира тези бригади? И като пристигнат в съответната страна, къде спят, по колко души...??
Извинявам се за глупавите въпроси, но никога не съм ходила 0. o... ще се радвам да прочета отговорите, които търся!

Коментари

1.   Има един сайт бригадири. ком(на латиница) там има инфо за всичко свързано с бригадите

2.   Един съвет, ако си се решила на бригада не ходи в Англия..

3.   Ж30: Мога да напиша МНОГО, но за съжаление нямам време... От личен опит, ще те посъветвам само едно:
* ако тук смяташ, че знаеш перфектно езика, то значи там ще си безгласна буква и едвам ще се оправиш и едвам ще ги разбереш... Ако тук не знаеш езика, не разчитай, че отивайки "там" ще го научиш, напротив ще се върнеш наранена, отхвърелна, пренебрегната и обругана...
* ако си решила да печелиш пари - няма да се получи - или ще похарчиш точно толкова, колкото си спечелила, или ще трябва да те спонсорират и от вкъщи... Бригадите не са вече това, което бяха...
* където и да отиваш, искат да имаш предварително платена гаранция от 3000-5000 лева. С тях гарантираш, че имаш с какво да се завърнеш експресно в страната си, в случай на нужда или изгонване, или несправяне с работата. Често те наругават, че не можеш да работиш по техните стандарти - за да те унижат, за да не ти платят достатъчно и т. н.
* организаторите са различни. В повечето случаи ти се връчва списък с нужните вещи, с дължимите такси на седмица (за наем, за ток, за вода, за поддръжка, за инфраструктура и за какво ли още не). В същия списък се описва на съответния език как и до къде да стигнеш, а ти се спасяваш поединично.
Екскурзиите не са това, което бяха!
Материална изгода от тях ВЕЧЕ НЯМА!
Единственият им плюс е, че ако вече знаеш добре език, там можеш да го ползваш и усъвършенстваш.