Споделена история от В чужбина

Франция или Англия?
Здравейте, двуомя се дали да емигрирам в готина Англия или прекрасна Франция. Учил съм и английски и френски, но английският го знам по-добре. Обаче пък френския начин на живот повече ми допада, имат много красива и разнообразна природа. Има го и момента, че използват Евро. С Бизнес Администрация дали ще мога да си намеря работа в тези две държави?

Коментари

1.   Много наивен подход и наивна представа и за двете страни. Не знам, къде си бил учил Бизнес администрация, но не ви ли учиха да четете вестници, да гледате новини?
И двете държави се намират в криза и в двете няма работа. Английският пазар от началото на годината е затворерен за българи, френският никога не е бил и отварян и така ще си остане до 01. 01. 2014 г. След това също никой няма да ти признае на практика дипломата и с две думи - ако не отидеш да учиш магистратура в чужбина или не натрупаш практически опит в интернационална компания по специалността у нас, с дипломата си можеш да си бършиш д... то
От големите европейски страни единствено и само Германия в момента е с отворен пазар за българи и румънци, но там френски не се говори.

5.   Почти нищо от коментар 1 не е верно... Няма криза за високо квалифициран персонал, избора на страна си е твой, аз живея над 10 год в Англия и съм доволен, Франция също не е зле, важното е къде на теб ще ти допадне повече...

6.   Френски се говори също в Люксембург, Швейцария и Канада. Естествено говори се и на много места в Африка, но ти казвам страните, които стават за работа. И между Англия и Франция, ти препоръчвам Англия, защото във Франция, не биха те назначили на квалифицирана работа, тъй като българите никак не ни обичат. Мисля също, че си запознат само с положителните страни на французите, аз пък съм запозната само с отрицателните им и за положителни не съм чувала.
Препоръчвам ти Англия!

7.   1 в криза са, но пак са по-добре от БГ. И назад да тичат, България няма да ги стигне!

8.   И пак за 1 - дипломата ми е от Американски университет!

9.   6 не обичат българите, защото повечето българи като идат в чужбина и започват като Бай Ганьо да се бият в гърдите и да говорят за България.

10.   Пак от 9 - ако някой ти дойде тук в България и започне да ти разправя колко красива и прекрасна е неговата родина няма ли да те подразни?

11.   Не естествено, че няма да ме подразни. Това е напълно нормално. Виж, ако почне да ги сравнява и да обижда моята, ще му кажа да си ходи там като е много хубаво.

12.   Обичам Франция и френския начин на живот, но не съм уверен в езика.

13.   Франция или Англия - други мнения?

14.   Французойките, противно на грешното схващане в България са много по-красиви от българките.

15.   Ти може да имаш диплома от където и да е, но като бг гражданин в Англия нямаш право да бъдеш НАЕМАН на работа(а само да извършваш дейност като самоосигуряващ се-търговия, бизнес или дейност за услуги като подизпълнител). Изключения правят само 6 регулирани от закона професии сред които твоята бизнес администрация не влиза. Аз живея от 10 год. в Англия така, че съм в час. В Франция не знам дали въобще може да препариш-те са затворени за нас. Иначе като климат и обстановка е по-добре.... но пък французите са гадни и са националисти и не ми се вярва да се чувства човек добре там. Англичаните са спокойни, толерантни, учтиви и любезни, уважават личнота ти пространство и не са нахални. Но пък климата е кофти-тук от 3 месеца вали всеки божи ден, направо изгнихме. Няма слънчице-много рядко напоследък, а само облаци.

16.   Хаха французите били гадни, българите са по-гадни.

17.   Номер 6 ти отговори абсолютно точно относно Франция, ако нямаш човек на който да разчиташ дори и не си и помисляай да рискуваш. Системата им е трудно пробиваема за нас, вкарват те в един затворен кръг от който излизането е доста трудничко но не е невъзможно де. Ако си намериш работодател който да се съгласи да те наеме на работа и да ти направи договор става лесно. От там нататак вече ще можеш да си вкараш досието си за карт де сежоур и спокойно влизаш в системата АМА дотогава ваоражи се не само с тарпение ами и с парички. Касмет!!!

18.   Тези били гадни, онези били гадни... Всичко си зависи от човека. Ако си тъпанар, естествено че хората ще са гадни с теб.

19.   Живея от 1 год и половина във франция системата им е ужасна работа има много, но не и лицензирана с документи и както му е реда. Успяват много малка част от българите и повечето от тязи, който успяват са учили тук и затова им е по лесно. Но Франция е трудна държава за пробиване на системата и всичко останало особедно за българите името ни е развалено от голямата група роми който се бият в гърдите аз съм българин-ка и работят на улицата...

20.   не знач как е в Англия, но от 2 години живея във Франция. За мен това е една прекрасна страна, всичко е уредено. Аз лично намирам хпрата за много мили, до сега не съм се чувствала отритната или сама или изолирана. Предпочитам да се събирам главно с местни. Тук хората са заети и ме очаквай всеки ден да си пиете кафето или събота и неделя да се влачите по улиците, имат си други приоритети. Относно как приемат българи, еми.... зависи кой си и за какво се бориш. Ако спиш и ревеш пред префектурата за документи и точиш помощи няма да те харесват, ако си тук да си търсиш работа като мияч пак няма да те харесват, но и е България хората ме искат да се събират със сильо и пульо. Ако имаш тук някаква кариера или се стремиш към нещо съществено с живота си, живееш нормално, а не с 10 оскотели българи на 30кв метра, никой не те дискриминира или отхвърля. Бъди отворен към тях, приеми начина им на живот и не мисля, че би имал/а проблеми. Където и да отидеш не се затваряй и винаги се стреми да израстваш. Успех!

21.   Зависи от човека. Ако повече ти харесват индийци и пакистанци и техния начин на живот, то тогава - Англия. Ако повече те влече Африка (включително и северната част, населена с араби), то тогава - Франция.

22.   Изключително глупаво ми се струва слагането под общ знаменател на цели народи! Само наивен човек може да допусне, че даден народ се състои само от лоши или само от добри хора! Трябва да се гледа отделната личност, без значение националността! И още никъде животът не е само труден, никъде не е само радост, няма как - човешката природа е такава - несъвършена и това важи за всички, даже и за тези с хиляди евро заплата!

23.   Може ли да попитам дали във Франция приемат автомонтьори и механотехници?

24.   Французите ни мразят от 93-та и гола на Емо Костадинов. Аз лично съм се ориентирал към Германия, френският ми е много лигав, смачкан и неразбираем(пише се "deux", чете се "дю"), "Траваиер"-(работник) пък никой не може да го каже по "автентичния" начин, само те могат така да го изговорят( с готовност да се изплюят). След Брекзита за Англия ще стане рунтаво-визи, мизи, цени, разрешителни... Ако разбира се това не те спира за Англия, давай. Относно езика, който във Франция е много важен(само френски), не тръгвай без да имаш поне базисни познания. Този език е МНОГО БЪРЗ! Освен това не обичат да повтарят.... Препоръчвам Германия или Италия.

25.   "Французите ни мразят от 93-та и гола на Емо Костадинов" - живея от години във Франция. Пишеш пълни глупости.
Французите не ни мразят. Общо взето изобщо не ни познават, защото във Франция има много малко българи, в сравнение с румънци, сърби или поляци, например.

26.   От европейските държави само в Англия и Германия има повече българи отколкото във Франция.

27.   До 26: Най-много Българи има по южните държави - Испания, Гърция, Италия, и чак след това идват Англия и Германия, а Франция е някъде на опашката.

28.   Доста са във Франция( според официалната статистика около 85 000). Не се заяждам, не го приемайте по този начин.

29.   Здравейте, намерих случайно този форум със заглавие Англия или Франция, защото съм на същия кръстопът... Имам прияте;и в двте държави, ще ми помогнат първоначално, но все още се чудя къде е по-добре? къде има повече работа. Имам диплома за помощник фармацевт, но май никъде няма да се признае.. знам че ще се тръгне от почистване на къщи и т. н.. но все пак като документи къде се случват нещата по-лесно? Завършила съм френската гимназия, но са минали 16години и не съм упражнявала езика, английския ми е на средно ниво..

30.   Чета и се смея колко необразовани хора мое да има, които да ти казват да избереш Англия, защото езика бил по - приятен. По темата, от 7 години живея в Франция и мога да ти лажа, че държавата е уредена, но за съжаление пълна с араби, цигани и тн. Което означава, че неквалифицорана работа е много трудно, почти невъзможно да намериш, тъй като имаш голяма конкуренция. Французите не правят разлика между българи и араби, това че си българин не значи, че ще предпочетат теб, пред някой арабин. Мисълта ми е, че ако имаш диплома за висше образование, което се признава тук, няма да имаш проблеми. Иначе хората са добри, не са злобни и завистливи като българите и определено французойките са доста по- красиви от българките :)

31.   Щом френския начин на живот ти допада толкова много, гледай това видео заснето от японско момиче на екскурзия в Париж. Ще го намериш в сайта "YOUTUBE" и е озаглавено "Is this Africa? " - Japanese girl goes on Paris vacation for her VLOG, cant believe her Eyes

32.   Франция.

33.   Предупреждавам всички българи не почвайте работа в строителната фирма сари иванов на иван иванов чешмата в Париж той и брат му са завлекли много българи по нагли хора едва ли сте срещали покриват си заемите за закупените къщи и не плащат на хората които им работят