Споделена история от В чужбина

Подиграват ми се
Здравейте!
Аз съм на 13 години и се преместих да живея в Лондон. Повечето хора ми се подиграват. Също така си нямам и приятели които да са до мен в такива ситуации. Найстина се нуждая от подкрепа. Майка ми и цялото ми семейство, както и други хора ми казват, че съм красива, но вече не им вярвам. Понякога плача наистина много, но за съжаление не помага. Знам че просто трябва да ги игнорирам, но при мен явно не се получава. Всички заобикалящи ме хора в училище си имат приятели и си излизат заедно както и гаджета. Аз се чувствам много подтисната. Най- вече ми се подиграват че не съм оттам, че съм била тъпа, грозна и най, най-вече за името. Изкарва добри оценки не съм много много грозна не съм или пък дебела. Казвам се Гергана и те постояно се подиграват на името ми. Наистина се нуйждая от съвет и искам някои да ми каже истината ДАЛИ ТЕ НЯКОГА ЩЕ СПРАТ ДА МИ СЕ ПОДИГРАВАТ

Коментари

1.   С извинение ама е. и им майката на тъпите чадъри. Да не ти пука.

2.   Ще спрат. Малко останах изненадана като каза че в Лондон се подиграват, но децата навсякъде са груби. Аз не виждам нищо смешно в името ти , но те като са селяни, не им обръщай внимание. Ако чашата прелива смени училището. Аз след като смених училището първата година също бях без приятелки и без поддръжка, но с времето нещата се промениха. Защо не се запишеш на някакъв спорт, танци, фитнес, в англия има хубава стрелба с лък , като катнес от игрите на глада - с това ще ги разбиеш. просто си намери нещо което да те прави щастлива и да те разсейва от задниците.
А за името Може да се представяш като Гери, Жоржия, Джоржияна или както си пожелаеш. Късмет, малката! Кака ти Лала!

3.   Споко бе кво им се връзваш на някви тъпи шматки. Момиче ти си от България ако не друго тук от лапета се учим да се псуваме и да се защитаваме от някакви дето се имат за повече. Като ти се подиграват, подигравай ги и ти за акцента им, псувай ги на български. Я не бъди няква изтривалка наври ги в кучи гъз аз ако бях на твое място тези които ми се подиграват щяха да си събират зъбите от земята. Бъди малко наперена не се оставяй да те тъпчат. Ще ти го кажа малко грубо- Или ти ще ги стъпчеш или те ще те тъпчат докато съвсем не се превърнеш в отрепката на училището.

4.   Мило дете, ще спрат да ти се подиграват, когато спреш да им се връзваш! Нормално е, след като си чужденка да се отнасят пренебрежително и подигравателно към теб. Покажи им, въпреки всичко, че си над тяхната злоба и ти препоръчвам да продължаваш да наблягаш на ученето. Не се притеснявай, всичко ще си дойде на мястото!
Успех!

5.   Ти имаш едно от най-хубавите български имена. Също така не мисля, че трябва, да се обиждаш на англичаните, които са най-грозната и уродлива нация ;).

6.   Странен хумор имат англичаните и чужденците като цяло, но го погледни от добрата страна....и ние българите се подиграваме на някой, който е с турско или циганско име например :P. Просто им е странно името ти. Не го вземай при сърце...

7.   А за това, че си била "тъпа и грозна" бъди сигурна, че по нищо не се различават от българите. Хората са станали еднакво злобни. Не им обръщай внимание, не плачи, нека те преместят в др клас !!

8.   Аз ти предлагам да не се впрягаш толкова много - няма приятели, ок, не си единствената
предлагам ти да си изпозлваш свободното време за изучаване не езика - имаш време, просто го научи перфектно!

като завършиш гимназия или там каквото учиш - ще идеш в колеж и ням да е така - до тогава трябва да си перфектна в говоренето - и няма наин да разберат от къде си :)

не се впрягай толкова за името, хубаво е - просто при тях сигурно звучи смешшно...

9.   Стой си там, защото в България ще ти се подиграват за правописа, че не знаеш кога се пише И и Й

10.   Боже, какви идиотчета. Не се комплексирай, това са едни презадоволени малки тъпанарчета, които сигурно ако ги питаш нещо за някоя държава освен за тяхната, ще се чудят какво е това.
Кажи им, че и техните имена са странни за чужденците и че света не е само тяхната държава. Кажи им че, те са глупавите, защото говорят само техния си език а и са масово дебели. Аз в чужбина се гордея с българското си име, гордея се с България и никога не позволявам някой да обижда произхода ми!!!

11.   Мога да ти дам една идея. Значи на някое междучасие, когато ти се подиграват ти им кажи момчета или момичета каквито са там погледнете се вас и после мен. Също можеш да ги затапиш с въпрос на които немогат да отговорят

12.   Номер 4 съм.
Номер 9, пращиш от "полезност"! Просто нямам думи!
Да ме прощават модераторите, но ще ти кажа, че си ГОВЕДО! Нужно ли е да обиждаш едно 13 годишно дете? Ако си направиш труда да прочетеш още веднъж написаното от Гергана, ще видиш, че пише 100 пъти по-грамотно от много други българчета на нейна възраст.
А, ако вземеш да си направиш труда и погледнеш клавиатурата си, ще забележиш, че при фонетичната кирилица, буквата "Й" е непосредствено до клавиша с буквата "У". Дали някога ти се е случвало да натиснеш две съседни букви едновременно - особенно, когато си разстроен?? Не! Ти си перфектен/на, нали!!

Хайде стига толкова! Прекалено много внимание ти отделих.

13.   Трябва да се ГОРДЕЕШ, че си българка, и другите трябва да го знаят. Тогава няма да могат да те бъзикнат. А пък точно англичани да ти казват, че си грозна - хаххахахаха. По-конски изражения от техните не съм виждал. Не се трогвай. След 4-5 години ти ще вършееш из дискотеките, а онея ще тичат галоп на нивата. Хахаха, много проста нация са тези..

14.   Хахах абе човек я им тегли една хубава българска майна както ние си знаем и ще си решиш проблемите :Д

15.   И на мен ми се е случвало подобно нещо. В началото ми беше много трудно да го приема. Винаги се прибирах от училище със сълзи в нас. Но открих един ефективен метод, който ми помогна. Колкото повече се впрягаш на шегите на някой, толкова по-голямо удоволствие му правиш. Аз така започнах да се шегувам със себе си пред тях и да се иронизирам. Наистина не го мислех, но просто ми помагаше да не се впрягам много. А така като започнах сама да се подигравам на себе си им станах безинтересна и те спряха. После си намериха друга жертва.
Желая ти успех!
Поздрави, кака Валя!

ПС: Като не ти харесват името, защо не ги попиташ, как може прасето на английски да казва "ойнг, ойнг"? Това е супер безумно :-)

16.   на теб съу4ениците на мен и родителите аз пък съм дебела. мен ми викаха радка- пирадка и аз много се дразнех- най- ве4е за6тото името ми не е радка. Ами до 4-ти клас ве4е съм 6-ти и сега на други се подиграват (вси4ки без 1 клас). Винаги ще има идиоти. Ами аз се оправям с музика пробвай и ти хубаво е :). Нз аз ли4но така мисля.

17.   Здравей аз също съм момиче от Лондон на 12 години и на мен ми се подиграваха но аз си намерих една коя компания и За името ми спряха да се подиграват ще им омръзне някой ден..

18.   Мила, въобще да не ти пука. Аз от 12 години живея по чужбина и винаги съм бил адски горд от къде съм тръгнал. Също най-редовно си им тегля по една хубава звучна Българска майна, защото 99% от тях не могат да ми стъпят и на малкия пръст.

Главата горе и с рогата напред (когато се налага)!

Успех

~M28